Mersin Haber / Mersin'de, bıçaklı bir kişi tarafından takı, para ve kredi kartları gasbedildikten sonra aracının bagajına kilitlendiğini öne süren kadın, polise başvurdu.

İddiaya göre, merkez Mezitli ilçesine bağlı Viranşehir Mahallesi'ndeki özel bir zihinsel engelliler rehabilitasyon merkezinde öğretmen olarak görev yapan N.D, ilçe merkezindeki bir iş yerinde alışveriş yaptıktan sonra, poşetlerini otomobilinin bagajına yerleştirmek istedi.

Kadın, bu sırada bıçaklı bir kişi tarafından tehdit edilerek, araca bindirildi. Daha sonra Kuyuluk beldesindeki ıssız bir bölgeye götürülen kadının çantasındaki takı, para ve kredi kartları zanlı tarafından gasbedildi.

Zanlı, kadını aracının bagajına kilitleyerek olay yerinden uzaklaştı. N.D, otomobiliyle birlikte Adnan Menderes Bulvarı'nın Mezitli ilçesindeki bitiş noktasında terk edilmiş olarak bulundu.

Otomobilin bagajından çevredeki vatandaşların yardımıyla çıkartılan kadın, olay yerine çağrılan polise, bıçak zoruyla çantasının ve içindekilerinin gasbedildiğini, zanlının kredi kartı şifrelerini bıçak zoruyla öğrendiğini bildirdi.

Otomobilde parmak izi araştırması yapan polis, soruşturma başlattı. N.D'nin eşkalini verdiği zanlının yakalanması için çalışma başlatıldı.