Doğru Yol Partisi Tarsus Belediye Başkan Adayı Hatice Kaleli Babaoğlu, düzenlediği kahvaltılı basın toplantısında belediye meclis üyesi adayları ile il genel meclis üyesi adaylarını basına tanıttı.  

Dün Gar Restaurantta gerçekleşen basın toplantısı Hatice Kaleli Babaoğlu'nun hayatını anlatan sinevizyon gösterisi ile başladı.   
Ardından bir konuşma yapan DYP Tarsus Belediye Başkan Adayı Hatice Kaleli Babaoğlu, düzgün Türkçesi ve mikrofon hakimiyeti ile salonuda bulunanları kendisine hayran bıraktı.

Babaoğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutlayarak; kadın bir belediye başkan adayı olmaktan büyük onur duyduğunu söyleyerek sözlerine şöyle devam etti: "Tarsus halkı özellikle bayanlarımız 10 yıldır belediye binasına çıkıp sorunları anlatamamaktadırlar

Vatandaş kendine muhatap bulamadığı için bu duruma hasret bırakılmıştır. Bizim belediye başkanlığı dönemizde vatandaş arasına örülen bu duvarı yıkacağız," dedi.  

Bir soru üzerine seçime son gün kala Kocamaz'ı destekleyeceği konusunda bazı söylentiler olduğu konusuna açıklık getiren Hatice Kaleli Babaoğlu, bu söylentilere son kez ve net bir şekilde cevap vererek şunları söyledi:  
 
Bu söylentilerin hangi kaynaktan çıktığı Tarsus halkı tarafından bilenmektedir. Şunu altını çizerek belirtiyorum ki; meyve veren ağaç taşlanır. Ben ve ekibim iki ay önce mücadele verdiğimiz bu yolda ilerlerken bu tarz dedikoduların çıkacağını biliyorduk.

Yalan ve iftira taşları yavaş yavaş gelmeye başladı.Acak ben ve ekibim asla korkmuyoruz, korkmayacağızda. Tarsus halkı unutmasın ki; özgür iradenin üzerine ipotek konulamaz. Ve ben Doğru Yol Partisinin adayım. Partim ve ben çık hızlı bir şekilde yükselişteyiz. Benim isme ve reklam ihtiyacım yok.   

29 Mart sabahı belediye binasında başkan olarak çıkmak için var gücümüzle çalışıyoruz",  dedi.  

Babaoğlu'nun konuşmasından sonra belediye meclis üyeleri ile il genel meclisi üyeleri adayları basına birlikte poz verdiler.