Doğru Yol Partisi Tarsus Belediye Başkan Adayı Hatice Kaleli Babaoğlu, siyasette yozlaşma ve ucuz politikaların var olduğunu belirtti.  

Değişik bakış açılarına özellikle kadın bakış açısına ihtiyaç olunduğunu ve bu bakışı kendisinin siyasete taşıyacağını ve olaylara daha pozitif yaklaşacakları için yeni bir yönetim anlayışı yerleştireceğine inandığını ifade eden DYP Tarsus Belediye Başkan Adayı Hatice Kaleli Babaoğlu, yayınladığı basın bülteninde şu konulara değindi:

Bizim yönetim anlayışımızda kapımız herkese açık olacakatır. Vatandaşlarımız mağdur edilmeyecektir. Ben halkını dinleyen, halkı ile içiçe eleştiriye açık bir başkan olacağıma söz veriyorum.

Ben Belediye Başkan Adayı Hatice Kaleli Babaoğlu olarak; iradeli, güçlü, hırslı, azimli, çağdaş somut anlayış düşüncesine sahip uzlaşmacı, halka yönelik bir kadın adayım.

Geçmiş düşüncesiyle yaşamak ancak zaman kaybından başka birşey kazandırmaz. Gelecek düşüncesi ile geleceğe yönelik plan, proje ve hizmete yönelik çalışmaları sürdürmek, geleceğe hazırlıklı olmak bizim ön planlarımızın göstergesidir.   

Hizmeti hiçbir ayrım gözetmeksizin tüm Tarsus'a eşit dağıtmak. Bir kamu kuruluşu olan Tarsus Belediyesi'nin hizmetinde devamlılık esasının olduğunu, kişisel hırs ve misyon tamamlama yeri olmadığını göstermek Tarsus'ta yaşayan bu memleketin tozunu yutan, suyunu içen ve Tarsus için yola çıkan biri olarak, halkımıza hak ettiği hizmeti vermek, rantın değil halkın başkanı olmak, benim en büyük amaçlarımdan bazılarıdır.

"Meyve veren ağacı taşlarlar sözünü hatırlarsalarda ben meyveyi vermeye devam edeceğim. Tarsus halkına hizmet verip hizmetinin karşılığından Tarsus halkının teşekkürünü bir belge sayacağıma söz veriyorum, "dedi.