Bernhard Manz-Brigitte Verner çifti, Tarsus'ta Türk usulü düğünle dünya evine girerken, gelinin oğlu da aynı gün Türk usulü nişan yaptı.   

Tarsuslu iş adamı Mehmet Özyürekoğlu'nun 4 yıl önce Almanya'daki iş gezisinde tanıştığı, Almanya'nın Kavlsvahe kentinde oto tamirciliği yapan Bernhard Manz (50) ile aynı kentte hemşirelik yapan Brigitte Werner (46),

Türk iş adamının davetlisi olarak her yıl tatillerini Tarsus'ta geçirmeye başladılar.  

Bu süre içerisinde Türk misafirperverliğinden, örf ve adetlerinden etkilenen Alman çift, Tarsus'ta evlenmeye ve düğünlerini de Türk usulü yapmaya karar verdi.

Bernhard Manz ve Brigitte Werner çiftinin bu kararına destek veren Tarsuslu iş adamı Mehmet ve eşi Şeyma Özyürekoğlu, nikah işlemlerinde yardımcı oldu. Düğün tarihinin 18 Aralık 2004 olarak belirlenmesinin ardından hazırlıklara da başlandı.  

Tarsus'ta Mersin Oteli'nde yapılan düğüne çiftler limuzin ile geldi. Çiftler salona alkışlar ve konfeti yağmuru altında girdi. Nikah masasına oturan Manz ve Werner çiftinin nikah şahitliğini de Mehmet ve Şeyma Özyürekoğlu çifti yaptı. Brigitte Werner, konuklara Türkçe ifadeler kullanarak teşekkür etti.  

Çiftler nikah memurunun ""Evlenmek istiyor musunuz?"" sorusuna Türkçe olarak ""evet"" cevabını verdi. Takılan evlilik yüzüklerinin ardından çiftler önce dans ederken, daha sonra Türkçe müzik ile çifte telli oynadı, halay çekti.  

Düğün neşesi devam ederken, sürpriz bir gelişme yaşandı. Annesinin düğününden etkilenen gelinin oğlu David (26), Almanya'dan annesinin düğününe katılmak için birlikte geldiği kız arkadaşı Tanya Gans (23) ile Türk usulü nişan yapmaya karar verdi. Genç adaylara Türk usulü nişan yüzükleri takıldı.