Belediye Meclisi, Eski Gashane olarak bilenen yerin Maliye'ye olan borcu ile takas ederek 5000 metrekaralik alanı Maliye'ye verilmesi konusunu oy birliği ile kabul etti.  

Yaklaşık bir buçuk yıl önce Tarsus Adliyesi, belediye ait olan ve Eski Gashane olarak bilenen yerin, yeni hizmet binası yapılmak istenmesi talebini belediyeye bildirmişti.   

Ancak belediye ile Adalet Bakanlığı yetkilileri arasında değer anlaşmazlığı yaşanması sonucunda Eski Boya Fabrikası civarında bulunan yerin, Adliye binası yapılması için Belediye Meclisi bugün kararını bu yönde kullandı.  

Bugün toplanan Belediye Meclisi Olağanüstü toplantı sırasında konuşan Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Adliye yeri ile ilgili olarak bazı avukatların, milletvekillerini kullandıklarını söyleyerek Tarsus'a hizmetin gelmesinin engellendiğini sözlerine ekleyerek şöyle devam etti:  

"Tarsus olarak kendimizi bir türlü açamadık. Her konuda olduğu gibi bu konudada önümüze engeller çıkarmaya çalışıyorlar.   

Avukatlar gidip miletvekillerini kullanıyorlar. Üstelik ikisini değil birini kullanıyorlar. Bu tür kurum ve kuruluşların şehir merkezinden kaldırılması ile birlikte merkezdeki hem sıkışıklık hemde trafiğimiz rahatlayacak. Artık Tarsus merkezinin dağıtılması lazım"" dedi.  

Salonda bulunan avukat belediye meclis üyeleri ise böyle bir kararın vatandaşlar için oldukça büyük sıkıntılar yaratacağına dikkat çektiler. 

Fevzi Çakmak Mahallesi Eski Boya Fabrikası civarında 10.000 metrekarelik alanın Resmi Kurum Alanının Cumhuriyet Başsavcılığına tahsis görüşmeleri sırasında ise Kocamaz, sert konuşması sonrasında belediye meclis üyelerinden özür diledi.