Adanalıoğlu beldesinde eşinden boşanan koca dehşet saçtı. Eski eşinin başka biriyle gören şahıs, 2 kişiyi öldürüp, 2 kişiyi yaraladıktan sonra başına tabancayla ateş ederek ölmek istedi.

Alınan bilgiye göre, Akdeniz ilçesi Adanaoğlu mahallesinde oturan Sertbaş U. (33), 1 yıl önce boşandığı eşi Alev K. ile arkadaşı İlhan A.'yı (28) birkaç kez birlikte gördü.

İddia göre, kıskançlık krizine giren Sertbaş U., yanına aldığı tabanca ile aynı mahallede ikamet eden İlhan A.'nın Akdeniz Mahallesindeki evine gitti. Burada Sertbaş U., İlhan A. ve yakınları ile önce oturup konuşmaya başladı.

Ardından yanında bulunan silahı çıkartan Sertbaş U., İlhan A., annesi Acibe A. (53) ve kardeşi Mehmet A.'ya (27) kurşun yağdırdı. İlhan A. olay yerinde yaşamını yitirirken, ağır yaralanan annesi Acibe A. ve kardeşi Mehmet A., 112 Acil Servis ekiplerince Tarsus Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındılar.

Sertbaş U., daha sonra motosikleti ile Adanalıoğlu Mahallesi ve Kulak Köyü arasında bulunan tarlada bulunan boşandığı eşi Alev K.'nın yanına gidip kurşun yağdırdıktan sonra silahı başına ateş ederek ölmek istedi.

Alev K. olay yerinde yaşamını yitirirken, ağır yaralanan Sertbaş U. da, olay yerine çağrılan ambulansla Tarsus Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Yolda kalbi durduğu bildirilen Sertbaş U. hastanede yapılan müdahaleyle hayata döndürüldü. Sertbaş U.'nun tedavisinin devam ettiği bildirildi.

Olay sonrasında ölen ve yaralanan şahısların yakınları sinir krizi geçirdiler