Mersin'in Silifke ilçesinde yakalanan 1 metre 20 santim uzunluğunda ve 40 kilogram ağırlığındaki Akdeniz'in incisi olarak bilinen Lagos balığı, büyüklüğü ile balıkçıları bile hayrete düşürdü.

Mustafa Aktan isimli balıkçı tarafından "barakadi" adı verilen olta ile 150 kulaç derinliğinde yakalan 40 kiloluk lagos balığı vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü.

Akdeniz'in en lezzetli ve en pahalı balığı olarak da bilinen Lagos balığı kilosu 35 ila 40 TL arasında değişen fiyattan satılıyor.

Yıllardır balıkçılık yaptığını, bu güne kadar bu büyüklükte bir Lagos balığı ile karşılaşmadığını belirten balıkçı Rasim Seyran, "Yıllardır balıkçılık işi ile uğraşıyorum. Bu güne kadar 15-20 kilogramın üzerinde olan bir Lagos balığı hiç görmemiştim.

Bu büyüklükte lagos balığı ancak 100 yılda bir görülür. Lüks restoranların en çok talep ettiği lagos balığı, fiyatının pahalı olmasından dolayı Akdeniz'in incisi olarak anılıyor. 40 kilogram ağırlığındaki bu Lagos balığını kilosu 35 liradan satmayı. düşünüyorum" dedi.