"Yarın saat:08.30-09.00 arası Kaymakam Abdülhamit Erguvan, Garnizon Komutanı Binbaşı Ali Başar ve Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, makamında Cumhurbaşkanı adına tebrikleri kabul edecekler.
Tebriklerin kabulünden sonra şehir stadyumunda saat 09:30 geçit töreni gerçekleşerek halkın bayramını kutlayacaklar.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra günün anlam ve önemini belirten ilk konuşmayı Kaymakam Abdülhamit Erguvan yapacak. Komposizyon, resim ve şiir yarışması ödül terininden sonra üç öğrenci Cumhuriyet Bayramı ile ilgili şiir okuyacak ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, halk oyunları ekibinin gösterisinden sonra geçit töreni saha yerleşim planına göre yapılacağı bildirildi.