Tarsus'ta Kurtuluş ve Briç Turnuvası Eğlenceli Geçti

YAŞAM 24.12.2018, 16:15 24.12.2018, 16:15
Tarsus'ta Kurtuluş ve Briç Turnuvası Eğlenceli Geçti
Tarsus’un kurtuluşunun 97’nci yıldönümleri etkinlikleri kapsamında  düzenlenen satranç ve briç müsabakaları yoğun katılımlı geçti.

Belediye tesislerinde düzenlenen ve 13’ncüsü yapılan Geleneksel Satranç Turnuvasına  Türkiye’nin değişik ilk ve ilçelerinden 120 sporculara ek olarak Türkmenistan ve Suriye’den de sporcular katıldı.

Tarsus Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Boro’nun hamlesiyle başlayan müsabakalar gün boyu devam etti. Yarışma sonunda dereceye girenler, para ödülü, kupa ve madalyalar kazandı.

13’ncü Geleneksel Satranç Müsabakaları sonucunda, açık kategoride Bababgeldi Annaberdiyev birinci, Gani Eren Ererdem ikinci ve Hakkı Ata Özgüner  üçündü oldu. Açık kategori yerel sporcu sıralamasında Tolga Tugay Benk birinci, Yiğit Doğan Aladağ ikinci ve Muhammed Kaan Bacak üçüncü oldu.

Açık yerel kız sporcu kategorisinde Sıla çağlar birinci, Begüm Aladağ ikinci ve Elif Kaya üçüncü oldu.  12 yaş ve altı kategoride birinci Sadettin Alperen Özen, Yusuf Çağan Türkmen ikinci ve Ali Görkem Polat üçüncü oldular. 12 yaş ve altı yerel sporcuda Doğa Doğanoğlu birinci, Egecan Eskidemir ikinci ve Ege Özdemir üçüncü oldu.

12 Yaş ve altı yerel kız sporcu sıralamasında Zeynep Çağlar birinci, Doğa Doğanoğlu ikinci, Seren Demirok üçüncü oldu. 8 yaş ve altı kategoride Yusuf Eymen Yılmaz birinci, Kaya Nil Zeybek ikinci, Roni doğan üçüncü oldu.

8 yaş ve altı yerel sporcu sıralamasında Rüzgar Uygar Arslan birinci, Arda Demirci ikinci, Saip Göktürk Ertong üçüncü olurken, yerel kız sporcu sıralamasında Kaynal Nil Zeybek birinci, Alya Duru Uslu ikinci, Vuslat Deniz Kolkızıloğlu üçüncü oldu.

Kurtuluş etkinlikleri kapsamında düzenlenen Briç Turnuvasında da oldukça çekişmeli geçti.

Oldukça zevkli geçen turnuvada, derece şu şekilde oldu:

 Kuzey-Güney’de Mehmet Ruhi bıyıkoğlu – Ergün Vural çifti birinci, Ayşe Temel – Turgut Peker çifti ikinci ve Tayfun Geçginer – İbrahim Çakmak çifti üçüncü oldular. Doğu-Batı’da Mahir Baysal-Süleyman Zöhre birinci, Duran Bağlı-İbrahim Teke ikinci, Hüseyin Eroğlu-Tuncay Altun çifti üçüncü oldu.

Genç sıralamasında birinciliği Tuana Altun – Ahmet Furkan Tozcu alırken ikinciliği Can Demirdelen – Kerim Hatınoğlu çifti kazandı. Mix birinciliğini Dilek İçgören – Ziya Işık Aksan çifti alırken senior birinciliğini Nesrin Turgut  - Hikmet Dörkaş kazandı.

Dereceye giren sporculara ödül, kupa ve madalyaları Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Boro tarafından verildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner64
Namaz Vakti 27 Ocak 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Galatasaray 19 45
2. Fenerbahçe 19 41
3. Başakşehir 19 37
4. Beşiktaş 18 35
5. Trabzonspor 19 35
6. Adana Demirspor 19 34
7. Konyaspor 19 27
8. Kayserispor 19 26
9. Alanyaspor 19 25
10. Karagümrük 19 22
11. Ankaragücü 19 22
12. Giresunspor 19 21
13. Gaziantep FK 19 19
14. Kasımpaşa 19 19
15. Antalyaspor 18 18
16. Sivasspor 19 18
17. Hatayspor 18 17
18. İstanbulspor 19 15
19. Ümraniye 19 14
Takımlar O P
1. Eyüpspor 20 41
2. Samsunspor 20 38
3. Keçiörengücü 20 36
4. Bodrumspor 20 35
5. Pendikspor 20 34
6. Rizespor 20 34
7. Bandırmaspor 19 34
8. Boluspor 20 33
9. Sakaryaspor 20 31
10. Manisa FK 19 28
11. Göztepe 20 27
12. Adanaspor 20 22
13. Tuzlaspor 20 19
14. Altay 20 18
15. Erzurumspor 20 18
16. Altınordu 20 16
17. Ö.K Yeni Malatya 20 13
18. Denizlispor 20 12
19. Gençlerbirliği 20 10
Takımlar O P
1. Arsenal 19 50
2. M.City 20 45
3. Newcastle 20 39
4. M. United 20 39
5. Tottenham 21 36
6. Brighton 19 31
7. Fulham 21 31
8. Brentford 20 30
9. Liverpool 19 29
10. Chelsea 20 29
11. Aston Villa 20 28
12. Crystal Palace 20 24
13. Nottingham Forest 20 21
14. Leicester City 20 18
15. Leeds United 19 18
16. West Ham United 20 18
17. Wolves 20 17
18. Bournemouth 20 17
19. Everton 20 15
20. Southampton 20 15
Takımlar O P
1. Barcelona 17 44
2. Real Madrid 17 41
3. Real Sociedad 18 38
4. Atletico Madrid 18 31
5. Villarreal 18 31
6. Real Betis 17 28
7. Osasuna 18 28
8. Athletic Bilbao 18 26
9. Rayo Vallecano 18 26
10. Mallorca 18 25
11. Girona 18 21
12. Valencia 17 20
13. Espanyol 18 20
14. Almeria 18 19
15. Sevilla 18 18
16. Getafe 18 17
17. Celta Vigo 18 17
18. Real Valladolid 18 17
19. Cadiz 18 16
20. Elche 18 6