banner52

Tarsus Ülkü Ocağı’nın Düzenlediği ''Zafere Yürüyüş Gecesi'' Muhteşem Geçti

Tarsus Ülkü Ocağı’nın düzenlediği ‘Zafere Yürüyüş Gecesi’ muhteşem geçti. Tarsus Spor Salonu gerçekleşen programda salon dar geldi. Ayrıca gecede, CHP’den istifa eden eski gençlik kolları başkanı Volkan Akşanlı ve arkadaşları MHP’ye katıldılar.

SİYASET 17.02.2014, 20:38 17.02.2014, 20:38
Tarsus Ülkü Ocağı’nın Düzenlediği ''Zafere Yürüyüş Gecesi'' Muhteşem Geçti
banner46

Tarsus Ülkü Ocağı’nın düzenlediği ‘Zafere Yürüyüş Gecesi’ muhteşem geçti. Tarsus Spor Salonu gerçekleşen programda salon dar geldi. Ayrıca gecede, CHP’den istifa eden eski gençlik kolları başkanı Volkan Akşanlı ve arkadaşları MHP’ye katıldılar.

Duygusal anlarında yaşandığı gecede, sanatçıların parçalarına eşlik eden Tarsuslular gönüllerince coşturdular. 4 yaşındaki Orkun Süreyya Kepekçi İstiklal Marşı’nın 10 kıtasını okumasını salondakiler ayakta alkışladılar.

Programda açılış konuşmasını yapan Tarsus Ülkü Ocakları Başkanı Ali Rıza Genç, 30 Mart’ta Mersin genelinde bayram yapacaklarını söyledi.

Genç, “Bugün hilalin altında birliğin günüdür. Bugün ay ve yıldızın altında birliğin günüdür. Binlerce yıldır Türk’e yurt olmuş güzel memleketimiz de ne yazık ki gençlerimiz gayri meşru güçlerin pazarlığına konu olmuştur. Gençlerimiz ahlaki zafiyetlerin esareti altında kimliklerini kaybetmeye yüz sürmüştür.

Verilen tavizler, gizlenmeye çalışılan rüşvet ve yolsuzluk cılız yönetim anlayışı iktidar yönetiminin yolu olmuştur. Doğunun dört bir yanında asayiş uygulaması yapan hainler yüz bulmuş, şaşmış, şaşanlarda haddini iyice aşmıştır. Halkımızın ülkücü hareket iktidarına acilen ihtiyacı olduğu aşikardır. 

Türk milliyetçi kadroları artık gün saymaktadır. Bölgemizde dalgalanan huzur ve kardeşliğin bayrağı 30 Mart’ta sizlerden gelecek muhteşem rüzgarı beklemektedir” dedi.

Gecenin sunucusu Alper Körüklü’nün okuduğu ve Tarsus Belediye Başkan Adayı Şevket Can’a ithafen ‘Can’ımsın’ adlı şiir salonda bulunanlara duygusal anlar yaşattı.

“Milliyetçi Hareket Partisi ülkemizin sigortasıdır” diyen MHP Tarsus Belediye Başkan Adayı Şevket Can, 30 Mart’ta hizmette kaldıkları yerden devam edeceklerini söyledi.

Can, “Bizler vatanımızı, milletimizi, bayrağımızı, dinimizi seven, ocağımızda pişen, Ülkü Ocağımızın sayesinde Allah’a çok şükür bugün buradayım. Bunu unutmadım, unutmayacağımda. Ülkemizde Milliyetçi Hareket Partimiz ülkemizin sigortasıdır. Milliyetçi Hareket Partimizin sigortası da Ülkü Ocaklarıdır. Maşallah Cenab-ı Allah hepinizin sayısını artırsın, 20 yılda başkanım sizin sayenizde salonlara sığmıyoruz.

İnşallah Cenab-ı Allah’ın izni ile, sizlerin desteği ile buradan hiç bir söz vermedim. Şunun sözünü vermek istiyorum. 7500 kişilik yeni bir Kapalı Spor salonu yapıp siz değerli gönüldaşlarımın hizmetine sunacağım. Ülkemizin gidişatını anlatmaya gerek duymuyorum. Ülkemizin gidişatını Ülkü Ocaklı olarak, değerli dava arkadaşlarım olarak hepiniz biliyorsunuz. Bugün, dünden daha çok birbirimize kenetlenmek zorundayız.

Bugün, dünden daha çok birbirimizle el ele, gönül gönüle girmek zorundayız ve buna da mecburuz.  Bizler bugünlere kolay gelmedik, nasıl geldiğimizi hepiniz çok iyi biliyorsunuz. Onun için 20 yıllık bir başarı var, bu başarı başta başkanım sayın Burhanettin Bey’e aittir. Ondan sonra da bizlere, sizlere, hepimize aittir. Çünkü başarı devamlılığa bağlıdır, başarı sürekliliğe bağlıdır, başarı tecrübe ile olur, başarı sizler gibi davamıza inanan ülkücülerle olur.

Bu başarıdan hepinizin emeği, alın teri, duası vardır. Onun için şunu diyorum. Seçim arifesindeyiz yaklaşık 41 gün kaldı seçime, 41 gün boyunca sizlerle, bizler. Gündüz yorulmadan, gece uyumadan var gücümüzle çalışacağız. Allah’ın izniyle, sizlerin desteği ile yılmadan, yıkılmadan çalışacağız, çalışacağız Tarsus’umuza 5’inci Dönem, Mersin’imize ilk dönem bayrağımızı dalgalandırmaya devam edeceğiz.

Seçimi kazanacağımızdan şüphemiz ve endişemiz yok, sadece şunu belirtmek istiyorum. Bizler seçimi kazanacağız. Ancak seçimi çok farklı kazanmak zorundayız. Niçin? Çünkü bizler destan yazacağız destan. Bu seçimin adı destan yazma seçimi, bu seçimin adı tarih yazma seçimi, inşallah Cenab-ı Allah’ın izni ile sizlerin desteği ile var gücümüzle çalışıyoruz, destan yazmak için şafak sayıyoruz.

Şafak 41 bunu unutmayalım her gün eşimizle, dostumuzla, çevremizde görüşmedik kimse bırakmayacağız. Var gücümüzle çalışacağız, çalışacağız. Cenab-ı Allah’ın izni ile hizmetlerimiz devam edecek, huzurumuz devam edecek, kardeşliğimiz devam edecek, çünkü Tarsus’umuzun, Mersin’imizin, Türkiye’mizin Milliyetçi Hareket Partisine ihtiyacı vardır. Bunu unutmayalım. Bu duygu ve düşüncelerle Zafere Yürüyüş Gecemizi tertip eden başta Ülkü Ocakları Başkanımıza ve yönetimine şükranlarımı sunuyorum.

Sizlerle, bizleri buluşturduğu için yürekten teşekkür ediyorum. Cenab-ı Allah hepinizin, hepimizin yar ve yardımcısı olsun, çıkmış olduğumuz bu hizmet yolunda Cenab-ı Allah bizleri mahcup etmesin diyorum, sağ olun, var olun Allah’a emanet olun” dedi.

Programda adı anons edilince “Başkan Kocamaz Seni Kimse Yıkamaz” sloganıyla salon inlerken, “Biz Seninle Büyüdük” üzeri yazılı tişört ile sahne alan gençler, Başkan Kocamaz’ın hizmetlerini anlattılar.

MHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ise, 20 yıldır bu kente hizmet etmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Başkan Kocamaz, “Tarsus’ta 20 yıllık hizmetimiz süresince birçok gencimiz ya bizim göreve başladığımız dönemde doğdu yada daha sonra. Ama bu gençler sizinle büyüdük diyorlar. Bu gençler Tarsus’un şanslı gençleri. Çünkü bu gençler Tarsus’un o eski halini görmediler.

Sokaklarından fosseptikler akan, adeta insanların Tarsusluyum demekten çekindiği, utandığı bir dönemi, o kara dönemi çok şükür görmediler.  Allah’a binlerce şükür ki üstlerindeki fanila gibi bembeyaz Tarsus’u gördüler. Sizlerin destek ve gayretleriyle bizler birazcık çaba gösterdik Tarsus hak ettiği yere geldi” dedi.

Tarsusluların kendilerine her zaman inandıklarını altını çizen Başkan Kocamaz, “Biz hiç iktidarın adayı olmadık ama siz bize güvendiniz, bize inandınız. Biz hiç iktidarın belediyesi de olmadık ama iman ettik, bu millete hizmete söz verdik. Tarsus’a ve Tarsusluya sahip çıkmak için gece, gündüz demeden koşturduk, çalıştık, didindik işte bugün alnımız açık başımız dik bir kez daha karşınızdayız.

Yıllarca Tarsuslular olarak çok büyük mücadeleler verdik, Tarsus 54 vilayetten büyük dedik, Tarsus’un il olması lazım dedik ama bir türlü Ankara’daki sağır sultanlara sesimizi duyuramadık. Bugün geldiğimiz noktada akıllarınca Tarsus’un önünü biraz daha kesmek istediler ve Tarsus’u Mersin’in içerisinde diğer ilçeler gibi sıradanlaştırmaya çalışıyorlar.

Ama ben öyle inanıyorum ki Tarsuslular ilk defa ellerine geçen bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirecek, kendi içlerinden çıkan kardeşlerine sahip çıkacak ve Tarsus’un şerefini, haysiyetini 30 Mart’ta silinmeyecek bir şekilde kurtarmış olacak. Allah’a çok şükür ki 20 yıllık bir sürede Tarsus bir barış, bir huzur, bir kardeşlik kenti oldu. Kentimizde yaşayan doğum yeri neresi olursa olsun, kökeni ne olursa olsun, inancı, dünya görüşü ne olursa olsun bütün insanlarımızı rahmetli başbuğumun bizlere verdiği telkinde olduğu gibi Yüce Allah’ın bir emaneti olarak kabul ettik.

Hiç kimseyi ötekileştirmedik. Bu kentte yaşayan insanların bir ortak paydası olması gerektiğini çünkü Tarsus’un havasını teneffüs ettiğini, suyunu içtiğini, ekmeğini buradan kazandığını her dönemde dile getirdik. Çok şükür artık gözümüz arkada kalmayacak. Tarsus bir barış, bir huzur, bir kardeşlik kenti olarak hayatiyetini bundan sonra da sürdürecek,Tarsus’un huzurunu bozmaya hiç kimsenin de gücü yetmeyecektir.  

20 yılda Tarsus sadece ülkemizde değil dünyada adından söz ettiren bir kent haine geldi. Yeter mi? Elbette yetmez. Çünkü kentlerde insanlar gibi, ağaçlar gibi, bütün canlılar gibi yaşayan organizmalardır. Bugün mükemmel bir noktaya geldik diye düşünebilirsiniz ama yarın için, gelişen dünya için bugün geldiğiniz nokta geride kalmış olabilir.

Onun için hizmette devamlılık esastır. Mutlaka ülkücü ve milliyetçilerin yönetim anlayışıyla Tarsus’un yönetimi devam etmelidir.  Birileri geçmişi unutturmaya çalışabilir. Birileri sanki bu belediyeyi bu Tarsus’u biz uzaydan gelen değişik yaratıklardan almışız gibi size algılatmaya çalışabilir. Bizim Tarsus’u kimlerden aldığımızı tüm Tarsuslular biliyor.

Onların bize Tarsus’u nasıl bitik bir şekilde teslim ettiğini, sokakları kirli hiçbir değerine sahip çıkılmamış ve adeta Türkiye’nin en büyük köyü görünümünde devrettiklerini de tüm Tarsuslu hemşehrilerimiz biliyor. Dolayısıyla makaranın geriye sardırılmasına asla fırsat vermeyiniz, kentinize sahip çıkınız, kendinize sahip çıkınız ve 20 yıllık hizmetin devamı olarak Sayın Şevket Can kardeşimizi Tarsus’ta 5. dönemin belediye başkanı olarak 30 Mart’ta mühürlerinizle tescilleyiniz.

Mersin’in yeni büyükşehir yasasıyla birlikte sınırlarının valilik sınırlarıyla örtüştürülmesinden sonra parti genel merkezimizin talimatları doğrultusunda çalışmalara başladık. Mersin’i 509 köy kapanacak 40 belde ve 13 ilçesiyle adım adım dolaştık. Mersin bir uçtan bir uca 320 kilometrelik bir sahil şeridi olan 15.600 kilometrekarelik bir alan ve bu alan içersinde 1milyon 682 bin insanımızın yaşadığı bir kent.

İnşallah 30 Mart günü seçmenler sandığa gidecek. Ben öyle inanıyorum ki gittiğimiz her yerde gördüğümüz heyecan, vatandaşlarımızdan aldığımız elektrik 30 Mart’ta Mersin’deki değişimin mutlaka gerçekleşeceğini gösteriyor” şeklinde konuştu.

Daha sonra Mersin Ülkü Ocakları Başkanı Hüsnü Doğan, MHP Tarsus İlçe Başkanı Ertuğrul Bodur ve Ülkü Ocakları Genel Sekreteri Tolga Arslan günün anlam ve önemine değinen birer konuşma yaptı.

Gecede, CHP’den istifa eden eski Gençlik Kolları Başkanı Volkan Akşanlı ve arkadaşlarına MHP İlçe Başkanı Ertuğrul Bodur ve Tarsus MHP Kadın Kolları Başkanı Fadime Şen MHP rozetini törenle taktı.

Gecenin müzik bölümünde Ozan Arif Atılgan, Atilla Yılmaz ve Ahmet Şafak seslendirdikleri parçalarla salondakileri coşturdular.

Yorumlar (0)
13
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 01 Mart 2021
İmsak 05:47
Güneş 07:06
Öğle 12:59
İkindi 16:10
Akşam 18:42
Yatsı 19:56
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Galatasaray 26 57
2. Beşiktaş 25 54
3. Fenerbahçe 26 54
4. Trabzonspor 26 48
5. Hatayspor 26 45
6. Alanyaspor 26 42
7. Gaziantep FK 26 40
8. Karagümrük 26 40
9. Göztepe 26 35
10. Antalyaspor 26 34
11. Sivasspor 25 32
12. Konyaspor 25 31
13. Malatyaspor 26 31
14. Kasımpaşa 26 29
15. Rizespor 26 28
16. Kayserispor 25 25
17. Başakşehir 26 25
18. Erzurumspor 26 25
19. Denizlispor 26 21
20. Gençlerbirliği 25 21
21. Ankaragücü 25 20
Takımlar O P
1. Giresunspor 24 53
2. Samsunspor 24 50
3. İstanbulspor 24 46
4. Altınordu 24 44
5. Adana Demirspor 24 42
6. Altay 24 41
7. Tuzlaspor 24 41
8. Ankara Keçiörengücü 24 39
9. Bursaspor 24 34
10. Bandırmaspor 24 31
11. Ümraniye 24 31
12. Adanaspor 24 26
13. Boluspor 24 26
14. Menemenspor 24 26
15. Balıkesirspor 23 24
16. Akhisar Bld.Spor 24 19
17. Ankaraspor 23 14
18. Eskişehirspor 24 7
Takımlar O P
1. Man City 26 62
2. M. United 26 50
3. Leicester City 26 49
4. West Ham 26 45
5. Chelsea 26 44
6. Liverpool 26 43
7. Everton 24 40
8. Tottenham 25 39
9. Aston Villa 24 39
10. Arsenal 26 37
11. Leeds United 26 35
12. Wolverhampton 26 34
13. Crystal Palace 26 33
14. Southampton 25 30
15. Burnley 26 28
16. Brighton 26 26
17. Newcastle 26 26
18. Fulham 26 23
19. West Bromwich 26 17
20. Sheffield United 26 11
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 24 58
2. Barcelona 25 53
3. Real Madrid 24 52
4. Sevilla 24 48
5. Real Sociedad 24 41
6. Real Betis 25 39
7. Villarreal 25 37
8. Granada 25 33
9. Levante 25 32
10. Athletic Bilbao 24 30
11. Celta de Vigo 25 30
12. Osasuna 25 28
13. Getafe 25 27
14. Valencia 25 27
15. Cádiz 25 25
16. Eibar 25 22
17. Real Valladolid 25 22
18. Deportivo Alaves 25 22
19. Elche 24 21
20. Huesca 25 20