Tarsus Gazeteciler Cemiyeti Sorunları Ankara'ya Taşıdı

Tarsus Gazeteciler Cemiyeti’nden Ankara çıkarması. Cemiyet yönetimi, Tarsus’un sorunlarını ve beklentilerini iletmek TBMM’de parti Genel Başkanları, Bakan ve bölge Milletvekilleriyle görüştüler.

SİYASET 07.04.2016, 23:48 07.04.2016, 23:48
Tarsus Gazeteciler Cemiyeti Sorunları Ankara'ya Taşıdı
BAŞBAKAN YARDIMCISI LÜTFİ ELVAN, CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU, MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ VE MERSİN MİLLETVEKİLLERİ, TARSUSLU GAZETECİLERİ TBMM ÇALIŞMA OFİSLERİNDE KABUL ETTİLER
Tarsus Gazeteciler Cemiyeti’nden Ankara çıkarması. Cemiyet yönetimi, Tarsus’un sorunlarını ve beklentilerini iletmek TBMM’de parti Genel Başkanları, Bakan ve bölge Milletvekilleriyle görüştüler.
Tarsus Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Emre Geçim, 2. Başkan Hakan Bulut, yönetim kurulu üyeleri Cemal Dolaşmaz, Ali Salgıt, Serhan Geçim, Cihan Kezer ve Recep Hüdayi Ünal; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Yardımcısı-Mersin Milletvekili Lütfi Elvan ile makamlarında görüştüler.
Cemiyet yönetimi, ayrıca bölge milletvekilleri Baki Şimşek, Fikri Sağlar, Aytuğ Atıcı, Hacı Özkan ve Ali Cumhur Taşkın'la da bir araya geldiler.
Ziyaretlerde uzun yıllardan bu yana gündemde olan havaalanı, sahil bandı, lojistik köy, teknopark ve en önemlisi büyük umutlarla açılması beklenen Tarsus Üniversitesi konusunda yaşanan sıkıntılar siyasilere iletildi ve bir kez daha destek istendi.
YOĞUN PROGRAMINA RAĞMEN GÖRÜŞTÜ
Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, Meclis kulisinde bir araya geldiği Cemiyet yöneticilerinin ilettikleri konuları detaylı görüşmek için, programının oldukça yoğun olmasına rağmen TBMM çalışma ofisine geçti.
Tarsus Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Emre Geçim, “Uzun zamandan bu yana gündemde olan projelerin biran önce hayata geçmesini istiyoruz. Havaalanı inşaatı konusunda yeni bir sürece girildi.
Sizlerinde bu konuda hassasiyetle durduğunuzu biliyoruz. Fakat biz Tarsuslular olarak bazı konularda endişelerimiz var. Şöyle ki, Tarım Teknopark’ın kurulması için bir mütevelli heyeti oluşturuldu. Tarsus sınırları içerisinde hayata geçirilecek olmasına rağmen bu mütevelli heyetine ne Ticaret ve Sanayi Odası’ndan, ne Ticaret Borsası’ndan ne de ilgili başka kurumdan üye alınmadı.
Tarsus’a Üniversite kurulması yolunda ciddi bir adım atıldı. Mersin Üniversitesi Rektörü sayın Ahmet Çamsarı, kurucu rektörlük görevine getirildi.
Elbette bu gelişmeler umut verici. Fakat, biz Tarsusluların endişesi, iyi bölümlerin Tarsus yerine Mersin’e veya diğer ilçelere kaydırılması! Bu konuda Tarsus kamuoyunda endişe hakim.
Bizler, gündemdeki yatırımların bitmesiyle gelecekte tamamen tarım, lojistik, ulaşım ve turizm merkezi olacağına inandığımız kentimize, bu kalemleri yakından ilgilendiren turizm, sivil havacılık, lojistik ve tarımla ilgili bölümlerin açılmasını istiyoruz” dedi.
Cemiyet üyelerinden Cihan Kezer’de söz alarak kültür merkezi olmasına ve geçmişte etkinlik yapılmasına rağmen Tarsus’ta Devlet Tiyatroları’nın sahne almadığını hatırlattı.
Cemiyet yöneticilerinin dile getirdikleri konuları dikkatli bir şekilde dinleyen ve danışmanlarına not aldıran Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan ise “Bizler Tarsusumuz ve Mersinimizin kalkınması için yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Bahsettiğiniz konularla ilgili olarak yakından ilgileneceğim.
Tarsus’a Üniversite kurulması konusunda ciddi adım attık ve kurucu rektörümüzü dahi görevlendirdik. Tarsus’a hangi bölümlerin kurulacağı konusunda elbette Tarsus kamuoyunun beklentilerini ön planda tutacağız” dedi.
Cemiyet üyesi Serhan Geçim'de söz alarak Tarsus'a kurulacak üniversitede Ulaştırma ve Lojistik Fakültesi ile Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi'nin kurulmasının bölgede yapılacak Lojistik Köy ve Havaalanıyla entegre olabileceğini kaydetti.
Tarım Teknopark mütevelli heyetine Tarsus’tan üye alınmaması konusunda Mersin Valisi Özdemir Çakacak ile görüşeceğini belirten Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, bu konunun gerektiği şekilde düzeltileceğini belirtti.
Tarsus Kültür Merkezi’nde Devlet Tiyatroları’nın sahne alması için gerekli girişimlerde bulunulması talimatını veren Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, ayrıca otoyolun Tarsus-Mersin arasının ücretsiz olması konusunda da çalışmaların sürdüğünü kaydetti.
Elvan, “Sizlere nazik ziyaretinizden ve kentinizin sorun ve sıkıntılarını bizlere ilettiğinizden dolayı teşekkür ediyorum. Gündeme getirdiğiniz sıkıntıların aşılması ve diğer konularında bir an önce hayata geçmesi için elbirliğiyle çalışacağız” diye konuştu.
CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU: “YEREL BASINA DAHA FAZLA ÖNEM VERMELİYİZ”
Tarsus Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Emre Geçim ve çalışma arkadaşları, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile TBMM çalışma ofisinde görüştüler.
Mersin Milletvekili Fikri Sağlar’ın da eşlik ettiği ziyaret sırasında, bölgenin sıkıntı ve beklentileri konuşuldu.
Burada konuşan Cemiyet üyesi Serhan Geçim, Tarsus’un özellikle tekstil fabrikalarının kapanmasının ardından sürekli olarak kan kaybeder duruma geldiğine dikkati çekerek, “Suriye’de yaşanan iç savaş ve ülkemizde Doğu il’lerimizdeki terör olayları nedeniyle zaten ekonomisi can çekişen duruma gelen Tarsus, Suriyeli mültecileri ve iç göç yoluyla gelen vatandaşları da ağırlıyor.
Rusya krizinden dolayı özellikle narenciye sektörümüz büyük zarar içinde. Tarsus’un yeniden ayağa kalkabilmesi için gündemde olan yatırımların ve özellikle Üniversite’nin bir an önce açılmasını istiyoruz” dedi.
Nazik ziyaretlerinden dolayı Cemiyet yönetimine teşekkürlerini ileten CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Türkiye Cumhuriyeti iyi yönetilmiyor. Cumhuriyet tarihinin en derin krizini yaşıyoruz.
Bugün Güneydoğu ve Doğu İl’lerimizde yaşanan sorunlar, iyi niyet çerçevesinde sona erer. Ben buna inanıyorum. AKP bu işi beceremiyor. CHP iktidar olsa, bölgede teröre bulaşmamış, söz sahibi insanlarla bir araya gelerek, bir masa etrafında konuşulur ve akan kan durur. Ben buna gönülden inanıyorum” dedi.
Ülkenin belki de Cumhuriyet tarihinin en kritik günlerinden geçtiğini vurgulayan Genel Başkan Kılıçdaroğlu, “Maalesef ki ulusal medyanın büyük bölümü iktidarının çemberine girmiş durumda.
Bizlerin konuşmaları sürekli olarak ya kesiliyor ya da cımbızla seçiliyor. Bu noktada yerel basın büyük önem taşıyor. CHP olarak yerel basını fazla kullanamadığımızın özeleştirisini yapmak istiyorum” ifadelerini kullandı.
CHP Lideri Kılıçdaroğlu görüşmesinden önce yaklaşık 1 saat Tarsus Gazeteciler Cemiyeti yöneticileriyle TBMM çalışma ofisinde sohbet eden CHP Mersin Milletvekili ve eski Kültür Bakanı Fikri Sağlar’da, özellikle terör ve terörün ülkemize verdiği ekonomik ve sosyal zararlar konusunda görüşlerini bildirdi.
MHP GENEL BAŞKANI DEVLET BAHÇELİ’YE ZİYARET
Tarsus Gazeteciler Cemiyeti yönetimi, MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek’le birlikte Genel Başkan Devlet Bahçeli’yi de, yine TBMM çalışma ofisinde ziyaret ettiler.
Tarsus Gazeteciler Cemiyeti bir önceki dönem başkanı ve Yönetim Kurulu üyesi Cemal Dolaşmaz, geçtiğimiz günlerde geçirdiği rahatsızlık nedeniyle bir süre tedavi gören Genel Başkan Bahçeli’ye şifalar diledi.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cemiyet yönetimine ziyaretlerinden dolayı teşekkürlerini iletti.
Tarsus’tan ziyaretçi ağırlamanın kendisi açısından ayrı bir önemi olduğunu kaydeden Genel Başkan Bahçeli, “22 yıldır Tarsus Belediyesi partimizde.
Tarsuslular’ın partimize ayrı bir bakış açısı var. Bu da 5 dönemdir Belediyeyi kazanmamıza neden oluyor. Bu noktada Tarsus, bizim için ayrı bir öneme sahip” dedi.
Ülke gündemiyle ilgili olarak da değerlendirmede bulunan Genel Başkan Devlet Bahçeli, hükümete eleştiri de bulunarak, “Hükümet terörizmin boyutunu göremedi. Yeni vahşi yöntemlerini okuyamadılar.
Silopi, Cizre, Sur, Yüksekova ve Nusaybin'de önceden düşünülmüş eylemler icra edilmiştir. Terör örgütü infazlarını otomatiğe bağlamıştır. Şimdi taktik değiştirdiler ve bombalarını sıvayla kapatmışlardır. Bu adiliğin bedeli vatan evlatları tarafından ağır bir şekilde ödenmektedir” dedi.
BAKİ ŞİMŞEK’TEN YAKIN İLGİ
MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, Tarsus Gazeteciler Cemiyeti yönetimine yakın ilgi gösterdi.
“Değerli hemşehrilerimi burada görmek, bana ayrı bir mutluluk veriyor” diyen Baki Şimşek, TBMM’de yoğun bir çalışma temposu yürüttüğünü ifade ederek, “Gerek Tarsus, gerek Mersin ve gerekse de ülkemiz için önem arz eden konularda sık sık TBMM’de söz alarak düşüncelerimizi paylaşıyorum.
Muhalefette olmamıza rağmen, bölgemiz için önem arz eden projelerin hayata geçmesi açısından işlerin takipçisi oluyorum” dedi.
Tarsus Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Emre Geçim, ilgi ve alakasından dolayı MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek’e teşekkürlerini iletti. Baki Şimşek, TBMM’de Cemiyet üyelerine yemek ikramında bulundu.
CHP’Lİ ATICI: “SÖZ KONUSU MERSİN OLDUĞUNDA MASANIN KENARINDA OLURUZ”
Cemiyet Yönetimi, CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı’yı da ziyaret ettiler. Başkan Emre Geçim, ziyaret amaçlarını anlatarak, “Bizler Tarsus Gazeteciler Cemiyeti yönetimi olarak bu ziyaretlerimizi kentimize fayda sağlama adına gerçekleştiriyoruz.
Elbette Mersin’e bağlıyız ama, Tarsus bizim özelimiz. Bizler Tarsus’ta doğduk, büyüdük ve yaşıyoruz. Yani Tarsus’ta doğduk, Tarsus’ta öleceğiz! Bu nedenle kentimize faydalı olmak için çaba sarf ediyoruz” dedi.
CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı’da ziyaret dolayısıyla teşekkürlerini ileterek, “Söz konusu Tarsus, Mersin veya Anamur olduğunda biz, masanın kenarında otururuz. Ben, şahsen bölgemizin hiçbir ilçesini ayrım yapmadan bir bütün olarak görüyorum.
Bugüne kadar bölgemizde yapılması planlanan her yatırımda olumlu görüş bildirdik. Elbette, gündemle olan projelerin hayata geçmesinde iktidarı sıkıştıracak olan yine bizleriz. Fakat bugüne kadar biz ne teklif verdiysek buna itiraz edildi. Kanun tekliflerimiz kabul edilmedi” şeklinde konuştu.
AK PARTİLİ HACI ÖZKAN’DAN YAKIN İLGİ
Tarsus Gazeteciler Cemiyeti Yöneticileri, çiçeği burnunda yeni vekil AK Partili Hacı Özkan’ı da ziyaret ettiler.
Başkan Emre Geçim, Hacı Özkan’a görevinde başarılar dileyerek, kısa bir konuşma yaptı.
AK Parti Mersin Milletvekili Hacı Özkan ise esnaflıktan geldiğini belirterek, “Yani ben hayatımın her döneminde halkın içinde oldum. Bugün Çamlıyayla’dan Anamur’a kadar güzel il’imiz Mersin’ın sorun ve beklentilerini yakından biliyorum. Bunların çözümü için elimden geleni yapacağımdan kuşkunuz olmasın” dedi.
Tarsus Gazeteciler Cemiyeti yöneticileri, yine AK Parti Mersin Milletvekili Ali Cumhur Taşkın’ı da ziyaret ettiler. Başkan Geçim, Ali Cumhur Taşkına’a görevinde başarılar diledi.
BAŞKAN GEÇİM’DEN TEŞEKKÜR
Tarsus Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Emre Geçim, Ankara ziyaretinde kendileriyle yakından ilgilenen MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek’e, CHP Mersin Milletvekili-eski Kültür Bakanı Fikri Sağlar’a, yine CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı’ya, geçtiğimiz seçimlerde AK Parti’den Mersin Milletvekili aday adayı olan-TADER kurucu Başkanı Semih Özsu’ya teşekkürlerini iletti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner64
Namaz Vakti 30 Mart 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Galatasaray 25 60
2. Fenerbahçe 24 54
3. Beşiktaş 25 49
4. A.Demirspor 25 45
5. Trabzonspor 25 44
6. Başakşehir 24 41
7. Kayserispor 25 38
8. Konyaspor 25 34
9. Karagümrük 24 31
10. Antalyaspor 25 28
11. Alanyaspor 25 28
12. Sivasspor 25 27
13. Kasımpaşa 25 26
14. Gaziantep FK 25 25
15. Ankaragücü 24 25
16. İstanbulspor 24 24
17. Giresunspor 24 23
18. Hatayspor 24 23
19. Ümraniye 25 22
Takımlar O P
1. Samsunspor 28 60
2. Eyüpspor 27 53
3. Rizespor 27 52
4. Pendikspor 27 50
5. Sakaryaspor 27 49
6. Keçiörengücü 28 47
7. Bodrumspor 28 45
8. Manisa FK 27 42
9. Göztepe 27 41
10. Boluspor 27 41
11. Bandırmaspor 27 40
12. Tuzlaspor 27 28
13. Erzurumspor 26 25
14. Altay 27 25
15. Adanaspor 28 25
16. Altınordu 27 23
17. Gençlerbirliği 27 21
18. Denizlispor 28 17
19. Yeni Malatyaspor 28 16
Takımlar O P
1. Arsenal 28 69
2. M.City 27 61
3. M. United 26 50
4. Tottenham 28 49
5. Newcastle 26 47
6. Liverpool 26 42
7. Brighton 25 42
8. Brentford 27 42
9. Fulham 27 39
10. Chelsea 27 38
11. Aston Villa 27 38
12. Crystal Palace 28 27
13. Wolves 28 27
14. Leeds United 27 26
15. Everton 28 26
16. Nottingham Forest 27 26
17. Leicester City 27 25
18. West Ham United 26 24
19. Bournemouth 27 24
20. Southampton 28 23
Takımlar O P
1. Barcelona 26 68
2. Real Madrid 26 56
3. Atletico Madrid 26 51
4. Real Sociedad 26 48
5. Real Betis 26 45
6. Villarreal 26 41
7. Athletic Bilbao 26 36
8. Rayo Vallecano 26 36
9. Osasuna 26 34
10. Celta Vigo 26 34
11. Mallorca 26 32
12. Girona 26 31
13. Getafe 26 29
14. Sevilla 26 28
15. Cadiz 26 28
16. Real Valladolid 26 28
17. Espanyol 26 27
18. Valencia 26 26
19. Almeria 26 26
20. Elche 26 13