Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan: “Tarsus Plajını Turizme Kazandıracağız”

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, gündeme dair soruları yanıtlamak üzere bir canlı yayın programına katıldı.

SİYASET 07.12.2022, 22:00 07.12.2022, 22:02 Tarsus Haber
Tarsus Belediye Başkanı  Dr. Haluk Bozdoğan: “Tarsus Plajını Turizme Kazandıracağız”

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, gündeme dair soruları yanıtlamak üzere bir canlı yayın programına katıldı.

Tarsus’un il olması ile yaşam kalitesinin artacağını ifade eden Başkan Bozdoğan, “Tarsus’un il olması için halkın birleşmesi ve bütünleşmesi gerekiyor” dedi. Öte yandan Tarsus plajının açılmasına yönelik çalışmalarının devam ettiğini belirten Başkan Bozdoğan, plajı turizme kazandıracaklarını ifade etti.

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan gündeme dair soruları yanıtlamak üzere bir canlı yayın programına katıldı. Tarsus’ta devam eden ve tamamlanmış olan projelere değinen Başkan Bozdoğan; Halk Restoran, hayvan barınağı, kültür ve sosyal faaliyetlerin yanı sıra üreticilere, esnafa çocuklara ve gençlere yönelik çalışmalarını anlattı.

“HER KESİME HİZMET EDİYORUZ”

Tarsus Belediyesi olarak hizmet ayrımı gözetmeksizin gencinden yaşlısına, esnafından çocuğuna kadar her kesime hizmet amacıyla çalıştıklarına değinen Başkan Bozdoğan, ” Tarsus her anlamda yaşam kalitesinin yüksek olduğu bir kent. Gençlerimiz sosyal faaliyetlerimizden faydalanıyor, ve uygun koşullarda yemek hizmeti alıyor, kültürel ve sanatsal faaliyetlerimiz ile vatandaşlarımız sosyal yaşantıya dahil oluyor, hayvanlarımız barınağımızda iyi bakılarak yaşıyor, vatandaşlarımız ve öğrencilerimiz Halk Restoranımız’dan hijyenik koşullarda yemek hizmeti alıyor, tarımsal faaliyetlerimiz çiftçimizle üreticimizle devam ediyor, çocuklarımız festivallerimizle kurslarımızla iyi bir geleceğe hazırlanıyor. Her kesime hitap etmek için çalışmalarımız sürüyor” diye konuştu.

HALK RESTORAN’A YOĞUN İLGİ

Vatandaşlara uygun fiyatlarda ve hijyenik koşullarda yemek hizmeti sunulan Halk Restoran Tarsuslu vatandaşlardan tam not alıyor. Restoran’da devam eden yemek hizmetinin artarak devam edeceğine değinen Başkan Bozdoğan, “ Bizim amacımız vatandaşlarımızın bütçesine katkı sağlamak. Halk Restoran’da yaklaşık 14 çeşit yemeğe ulaşacağız. Vatandaşlarımız seçenekler ile 4 çeşit yemeği uygun fiyatlarla alabilecek. Öğrencilerimize ücretsiz çorba hizmetimiz devam ediyor. Yeni otobüsler ayarlıyoruz, çorba veya sabah kahvaltılarının yurtlara dağıtımı yapılacak. Anlamlı tarafı kooperatifteki kadınların ev yemeklerini vatandaşlarımıza ulaştırması. Kadınların gelir elde etmeleri de sağlanıyor. Restoranımız vatandaşlarımız için Ramazan ayında da faaliyet gösterecek. Ekmek fiyatlarını da Ramazan ayında 1 TL’ye düşüreceğiz” diye konuştu.

“HAYVAN DOSTLARIMIZA YÖNELİK PROJELERİMİZ SÜRÜYOR”

Hayvanlara yönelik çalışmalarda hassasiyetle davrandıklarını belirten Başkan Bozdoğan, “Biz göreve geldiğimizde belediyede yalnızca bir veteriner çalışıyordu. Biz 4 veteriner daha alarak sayıyı yükselttik. Veterinerlerimizin kısırlaştırma işlemi bilmesine önem verdik. Şu an günlük olarak doğru şekilde kısırlaştırma işlemleri gerçekleştiriyoruz. Hayvanlarımız için rehabilitasyon merkezimiz var, hayvan mezarlığımız Türkiye’de sayılı alanlardan biri. Edirne’den Ankara’dan vefat eden hayvan dostlarımız getiriliyor. Dernek ve gönüllülerimiz ile birlikte çalışıyoruz. Şu an pitbull cinsi köpeklerimiz için alan yapıyoruz, inşaatlarımız başladı. Geniş tek katlı ve toprak zeminli bir alan olacak. En iyi şekilde bakılacak. Ben başkan olurken en önem verdiğim ve hassas davrandığım konulardan biri de hayvan dostlarımıza yönelik projelerimiz oldu. Yaşam kaliteleri yükselsin diye çalışmalarımız sürüyor. “ dedi.

“TARSUS İL OLURSA YAŞAM KALİTESİ YÜKSELECEK”

Tarsus’un il olması ile yaşam kalitesinin artacağını ifade eden Başkan Bozdoğan, “Tarsus’un il olması için halkın birleşmesi ve bütünleşmesi gerekiyor. Tüm STK dernek ve siyasi partilerin ayrım gözetmeksizin birlikte hareket etmesi gerekiyor. Halkımızın daha iyi koşullarda yaşayabilmesi için çeşitli manevralar yapmak lazım. Biz lansmanımız ve projelerimiz ile yoğun çabalar harcıyoruz. Tarsus’un il olması konusunda vatandaşlarımızın herhangi bir korkusu olmasın. Tarsus’un il olması insanlara ekonomik olarak daha fazla vergi vermeyi gerektirmiyor, tam tersi yaşam kalitesinin yükselerek ekonomik hayatın düzelmesi hedeflenecek ve katkı sağlanacak” dedi.

“ULUSLARARASI KUKLA FESTİVALİ SANAT KENTİ TARSUS’A ÇOK YAKIŞTI”

Tarsus’ta ilk defa bir kukla festivali düzenlendiğini belirten Başkan Bozdoğan, “Kukla Festivali’nin uluslararası olması, Tarsus’ta böyle bir festivalin olması gerçekten çok anlamlı. Ekiplere bir bakıyorsunuz Ankara’dan var, Antakya’dan var, İstanbul’dan var, Mersin’den var, Moldova’dan var, İspanya’dan var ve ayın 10’unda sona eriyor.

Çocuklarımız için çok anlamlı bir festival. İlki düzenlendi aslında kukla sanatının Türkiye’de daha fazla tanınmasının, yaygınlaşmasına, gelişmesine katkı sağlamayı hedeflediğimiz festival bu. Bu kentte kültürel ve sanatsal olarak en uç noktaya erişmek gerekiyor. Aydınlık bir kenti hedeflerken kadınları, gençlerimizi, çocuklarımızı düşündük Ve çocuklarımızın hakkı olan bu festivali de Aralık ayında 8 gün sürecek şekilde planlamasını yaptık. Festivalimiz devam edecek” dedi.

“SANAT VE KÜLTÜR ALANINDA ÜRETEN BİR TARSUS VAR”

Tarsus Şehir Tiyatrosu’nun en aktif dönemi yaşadığına değinen Başkan Bozdoğan “ Ben onlara “Tarsus’un kahramanları’’ diyorum çünkü Şehir Tiyatrosu çok önemli. O çocukların 20-25 yıllık bir emekleri var, çoğu konservatuar mezunu, pırlanta gibi çocuklar hepsi. Bu oyun ile yine en iyi reji ödülünü alacaktır. En iyi oyuncu ödüllerini geçen yıllar sildiler süpürdüler. Geçen yıl 7 tane ödül ve birincilik ödülünü getirdiler.

O bir üretimdir ama unutmayın ki asıl önemli üretim “kültürdeki, sanattaki üretimdir”. Çünkü sanatta ve kültürde üretim ne kadar çok olursa o kentin yaşam kalitesi en üst seviyeye ulaşır. Son oyunumuz Çirkin oyunu, 25. Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali kapsamında Ankaralılar ile buluştu. Orada çok ilginç bir olay vardı daha ilk kez oyuna çıktılar ve davet aldılar. Tarsus’ta 2 oyun Ankara’da yapıldı ya daha sahnede görmeden, oyunu bilmeden bu gençlerimiz oraya davet edildi. Ben onlara neden çok teşekkür ediyorum biliyor musunuz? Bizim ekip sadece 8 kişilik ve onlar 120-130 kişilik ekiplere eş değer” dedi.

“TARSUS PLAJI VATANDAŞLARIMIZ İÇİN HAZIRLANIYOR”

Tarsus Plajı’nın büyük çabalarla kente yakın zamanda sunulacağına değinen Başkan Bozdoğan, “Kaderine terk edilen bir Tarsus Plajı vardı. Biz ısrarla buranın açılması için epey bir çalışma yaptık Hatta geçen haftalarda oraya gittiğimde yüzlerce insanın sahili doldurduğunu, onlarca insanın balık avlamakta olduğunu görünce de çok mutlu oldum. Orası ile ciddi projelerimiz var bizim. Kum temizleme makinaları getiriliyor, onların alımını sağladık. O eski beyaz kum plajına sahip olacağız. Orada balık restoranlarına, şezlonglara sahip olacağız.

Bir sahilde olması gereken tüm her şeyin yapılmasını sağlayacağız. Tabii iç kısımda olan bir yer daha vardı sahile gittiğim zaman orayı da gördüm “mesire alanı”, orası ile ilgili olarak Orman Müdürümüz ile bir görüşme yaptık çünkü bu mesire alanlarının da halkımıza verilmesi ve halkımızın kullanımına açılması için belediyenin öncelik yapması gerekiyor. Emin olun Tarsus’un en gözde yeri olacak orası. Ve öyle bir plaja, öyle bir denize sahip olduğumuz için hepimiz gurur duyacağız, tamamen turizme kazandıracağız.” dedi.

“GENÇLERİMİZİ, ÇOCUKLARIMIZI GELECEĞE HAZIRLIYORUZ”

Gençlere ve çocuklara söz verildiğine değinen Başkan Bozdoğan, “Eğitimde okuma salonlarını arttırmak hedefimiz, özellikle onların kütüphaneleri şu an tıklım tıklım dolu. Geceleri dahi biz talep geldiğinde kütüphanelerimizi okuma salonlarımızı açıyoruz. Özellikle çalışma dönemlerinde rahat kullanmalarını sağlıyoruz. Dijital kütüphaneye geçtik. Herkes istediği gibi telefonundan rahat bir şekilde kitaplarını okuyabiliyor. Dershanelerimizde birinci sınıftan KPSS sınavına kadar rahatlıkla cep telefonlarından dijital kütüphaneye ulaşabiliyorlar.

Aynı zamanda bizim en çok değer verdiğim olay spordu. Belediye spor çatısı altında çok güzel bir artış sağlandı. Gençlerimizin bu şehirde çok iyi bir şekilde oturabilecekleri kafeler, restoranların yapılmasına öncülük ediyoruz. Onları özellikle sanatla kültürle buluşturmak adına bilim sanat kültür akademileri kurduk.  Binlerce öğrencimize sertifika verdik.  Gençlik Merkezimizde özellikle uyuşturucu bağımlılığıyla ilgili olarak derslerin düzenlenmesi, halkımızın bilgilendirilmesini sağladık. Aile ve kadın olarak faaliyette bulunan merkezimizde de halkımıza hizmet verecek kursları düzenliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner64
Namaz Vakti 27 Ocak 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Galatasaray 19 45
2. Fenerbahçe 19 41
3. Başakşehir 19 37
4. Beşiktaş 18 35
5. Trabzonspor 19 35
6. Adana Demirspor 19 34
7. Konyaspor 19 27
8. Kayserispor 19 26
9. Alanyaspor 19 25
10. Karagümrük 19 22
11. Ankaragücü 19 22
12. Giresunspor 19 21
13. Gaziantep FK 19 19
14. Kasımpaşa 19 19
15. Antalyaspor 18 18
16. Sivasspor 19 18
17. Hatayspor 18 17
18. İstanbulspor 19 15
19. Ümraniye 19 14
Takımlar O P
1. Eyüpspor 20 41
2. Samsunspor 20 38
3. Keçiörengücü 20 36
4. Bodrumspor 20 35
5. Pendikspor 20 34
6. Rizespor 20 34
7. Bandırmaspor 19 34
8. Boluspor 20 33
9. Sakaryaspor 20 31
10. Manisa FK 19 28
11. Göztepe 20 27
12. Adanaspor 20 22
13. Tuzlaspor 20 19
14. Altay 20 18
15. Erzurumspor 20 18
16. Altınordu 20 16
17. Ö.K Yeni Malatya 20 13
18. Denizlispor 20 12
19. Gençlerbirliği 20 10
Takımlar O P
1. Arsenal 19 50
2. M.City 20 45
3. Newcastle 20 39
4. M. United 20 39
5. Tottenham 21 36
6. Brighton 19 31
7. Fulham 21 31
8. Brentford 20 30
9. Liverpool 19 29
10. Chelsea 20 29
11. Aston Villa 20 28
12. Crystal Palace 20 24
13. Nottingham Forest 20 21
14. Leicester City 20 18
15. Leeds United 19 18
16. West Ham United 20 18
17. Wolves 20 17
18. Bournemouth 20 17
19. Everton 20 15
20. Southampton 20 15
Takımlar O P
1. Barcelona 17 44
2. Real Madrid 17 41
3. Real Sociedad 18 38
4. Atletico Madrid 18 31
5. Villarreal 18 31
6. Real Betis 17 28
7. Osasuna 18 28
8. Athletic Bilbao 18 26
9. Rayo Vallecano 18 26
10. Mallorca 18 25
11. Girona 18 21
12. Valencia 17 20
13. Espanyol 18 20
14. Almeria 18 19
15. Sevilla 18 18
16. Getafe 18 17
17. Celta Vigo 18 17
18. Real Valladolid 18 17
19. Cadiz 18 16
20. Elche 18 6