MHP’liler Tarsus’ta Birlik Gecesinde Buluştular

MİLLİYETÇİ hareket Partisi (MHP) Tarsus ilçe teşkilatının düzenlediği geniş tabanlı birlik beraberlik gecesi önceki gün yapıldı.

SİYASET 20.01.2013, 18:55 20.01.2013, 18:55
MHP’liler Tarsus’ta Birlik Gecesinde Buluştular

MİLLİYETÇİ hareket Partisi (MHP) Tarsus ilçe teşkilatının düzenlediği geniş tabanlı birlik beraberlik gecesi önceki gün yapıldı.

Etkinliğe  MHP Mersin il başkanı ve Mersin BŞB aday adayı Mahmut Tat, Tarsus Belediye başkanı ve Mersin BŞB aday adayı Burhanettin Kocamaz, Tarsus ilçe Başkanı Hakan Özbelli, Tarsus Ülkü Ocakları Başkanı Ali Rıza Genç, Gülek  Belediye Başkanı ve Tarsus Belediye başkan aday adayı Tekin Çelik, Bahşiş Belediye Başkanı Mustafa Sarı,Yeşiltepe Belediye Başkanı Fikri Tüten,Tarsus, Mersin ve Çamlıyayla’dan il ve ilçe yöneticileri, oda ve dernek başkanları, İl genel meclisi üyeleri,belediye meclis üyeleri ile partililer katıldı.

Aşiyan Düğün salonunda etkinlikte saygı duruşu yapılıp İstiklal Marşı okundu. Ardından açış konuşmasını MHP Tarsus ilçe başkanı Hakan Özbelli yaptı. Özbelli konuşmasında şunları kaydetti:

‘’ MHP Tarsus teşkilatı olarak yerel seçimlerin hazırlığına başlandığını belirtmek istiyorum. Geçen haftalar itibarı ile il başkanımızın katılımıyla 3 adet yönetimimize, oda ve dernek başkanlarımıza, mahalle ve köy muhtarlarımızla, kahvaltılı basın toplantısı gerçekleştirdik.

Ayrıca il başkanımızın katıldığı ev toplantıları gerçekleştiriyoruz. Gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Bu seçimler herhangi bir seçim olmayacak. 2014′teki yerel seçimler, cumhurbaşkanlığı seçimini tetikleyecek.

Cumhurbaşkanlığı seçimi de genel seçimi tetikleyecek. Dolayısıyla yükselişi durdurulamayan MHP iktidarını müjdeleyecek.

MHP yarın ki siyasetin adresidir.

MHP’yi etkisiz hale getirerek, sesini kısarak, ambargo uygulayarak, susturmaya çalışmak mümkün değildir. Türkiye’yi ele geçirmek, parçalamak ve küçültmek isteyenler karşısında milletin direncini temsil eden MHP milletiyle bütünleşerek bütün bu kirli amaçların önündeki en büyük engeldir.

Buradan sesleniyorum, Görüşü, siyasi tercihi ne olursa olsun,ırkı ve mezhebi ne olursa olsun geçmişte olduğu gibi (yeter ki bölücü olmasın) herkesi, Mersin ve Tarsus’a hizmet noktasında MHP çatısı altında toplanmaya davet ediyorum.

Geçmiş Mahalli İdareler Genel Seçimleri süresinde partimizin yükselişi yolunda var gücüyle çalışan, milletimizle kucaklaşan, bütün imkânlarını seferber eden değerli halkımıza, dava arkadaşlarımıza fedakârca çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.

Birinin başına toprak saçsan başı yarılmaz. Suyu başına döksen, başı kırılmaz.

Toprakla, suyla baş yarmak istiyorsan, toprağı suya karıştırıp kerpiç yapman gerek. İşte 1994 yılında inanan ülkücüler bunu o zaman gerçekleştirdi.2014 bunu Hem Mersin dolayısıyla bütün ilçelerde gerçekleştirip karışımı tam olarak başarılı olacağız.Partiye hizmetin sadece seçimi kazanmak ve iyi çalışmak olmadığını belirtmek istiyorum

 Seçimlerden sonrada partisinin yükselişi için çaba sarf eden olmalıyız.Başbuğumun ifade ettiği gibi; İnsanlar; yoksulluğa, açlığa, susuzluğa tahammül ederler. Fakat adaletsizliğe, hor görülmeye, aşağılanmaya asla  müsaade, müsamaha etmezler.

Bu aşamadan sonra partimize, partililerimiz arasından çıkacak ben de varım diyecek, aday adaylarımıza düşen sorumluluk, yaklaşan seçimlere tam bir hazırlık ile bütün vatandaşlarımıza ulaşmış ve tanışmış olmak;

MHP her yerde konuşulduğu aday tespit gününe varmaktır. Kesinleşen adayın etrafında bütünlük sağlayarak ben yoksam parti ne olursa olsun anlayışını yıkmak hepimizin sorumluluğudur. Vebalidir.

Bu süreçte Partimize yönelen dikkatin ve yakınlaşmanın sürekliliğini sağlayarak, bu samimi duyguları sıcak ve güncel tutacak yakın ilişkilerin tesisi ve nihayetinde seçim günü bu kucaklaşmanın gerçekleşmesi önümüzdeki sürecin yegâne hedefi olmalıdır.

KOCAMAZ’IN KONUŞMASI

Daha sonra Tarsus Belediye başkanı ve Mersin BŞB aday adayı Burhanettin Kocamaz söz aldı. Kocamaz 1994 yılında kendilerine kimsenin şans vermediği bir dönemde çok çalışarak ve halkın oylarını alarak devraldıkları belediyeyi 20 yıla yakındır şaibesiz yönettiklerini söyledi.

Kocamaz “Biz göreve gelirken ‘çalmadık, çaldırmadık,yine çaldırmayacağız’diye söz verdik. Bu sözümüzü tutuyoruz, tutmaya devam edeceğiz.” Dedi.

Kocamaz, Türkiye’nin şuanda çok önemli  bir süreçten geçtiğinin altını çizerek konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bugün Türkiye’de daha çokbirlik ve beraberliğe muhtacız. Önümezdeki yerel seçimlerde ülkemiz ve Mersin’in geleceği oylanacak. Hrekesin bir hesabı var.Ama  Allah’ın da bir hesabı var ve Allah ne derse o olur. Bugün Türkiye Cumhuriyetini bölecek bir Büyükşehir yasası yürürlüğe konuldu.

Biz bu yasaya hep karşı olduk. Türkiye Cumhuriyeti’nin  bütünlüğü için bu yasayı istemedik.O nedenle MHP olarak bu seçimlerde daha çok Büyükşehir belediyesini kazanmak zorundayız. Bazıları hep Mersin’i terör kenti gibi göstermeye çalışıyor.Biz Mersin’in bu imajını yıkmasını sağlayacağız.”

Bugün Mersin BŞB için aday adayı olduğunu, herkesinde aday olabileceğini belirten Kocamaz “Ben MHP genel merkezine gittim,sayın genel başkanımız Dr. Devlet Bahçeli ile görüştüm.

Mersin için bir düşünceniz var mı dedi, aday adayı olacağımı söyledi. Sayın Bahçeli de bana ‘Git çalış’ dedi. Genel merkezin adaylarda aradığı üç kıstas var.1-Liyakat,yani belediye başkan adayı bu işi yapabilir mi diye araştırılır. 2. Sadakat, adaylar bu görüşe ve misyona sahip mi, hep sadakat içinde kalmışmı? 3. Anketler.

Bunun içinde genel merkez anketler yaptırıyor ve kazanacak olan aday adayını aday olarak gösteriyor. Bizde bu kıstaslar mevcut, genel merkezin vereceği karara saygılıyız. Bu görevi Allah kime kısmet edecek şimdiden bilemeyiz. Ama bu görev alnımıza yazılmışsa kimse engelleyemez.

Seçimlerde mutlaka MHP’nin üç hilalini  o Taş Binaya dikeceğiz. MHP’liler asildir ve bu ülkeyi de, Mersin’i de yönetmeye talibiz. Korkunun ecele faydası yok.”

TAT’IN KONUŞMASI

Daha sonra MHP Mersin il Başkanı Mahmut Tat konuştu. Tat konuşmasında yerel seçimlerin önemine dikkat çekti, seçimlere hazırlandıklarını anlattı. Hükümet politikalarını da eleştiren Tat, sıkıntı veren siyasetçilerinde sorgulanmasını istedi.

Tat,“İşte bu sürece herkesin olduğu gibi MHP olarak bizler de hazırlanıyoruz. Bu güne kadar ki Türkiye’nin geldiği noktayı hepiniz çok iyi biliyorsunuz bölgenizi, ilçenizi çok iyi biliyorsunuz.

Eksikler, sıkıntılar giderilmemiş problemler ile boğuşup duruyoruz. Fakat sıkıntılarımız böyle devam ederken artık Türk Milletinin düşünce alanına daha farklı konular girmeye başladı. Türkiye bu sıkıntıdan ne zaman kurtulacak, Türkiye bölünecek mi bölünmeyecek mi?

Teröre teslim olacak mı olmayacak mı? Bu sorular daha ön plana geçti. Yapılan araştırmalarda da çıkan sonuç bu. Ekonomik sıkıntı yaşabilirsiniz, fakir olabilirsiniz, borcunuz olabilir. Sıkıntıları öteleyerek gidermeye çalışacak konuda ki düşünceleriniz ile rahat yatar kalkar her şeye rağmen Allah’a şükredersiniz.

Ama artık yaşantınızda da tedirginlik başlayacaksa o ülkeyi yöneten siyaseti de Türk milletinin sorgulaması gerekir. İşte bu zemin içerisinde yeni bir seçime gidiyoruz. Yıllardır takip ediyorsunuz, öyle ki son yıllarda Türkiye Cumhuriyeti devlet yapısı değiştiriliyor.

Ve yerel yönetimlerde yeni bir yasa çıkartılıyor. Türkiye’nin böyle bir yasaya ihtiyacı var mıydı, yok muydu? Bizim bildiğimiz devlet yönetiminde bu yasalar artık ileri derecede ki demokratik ortamını sağlamış, insan haklarına saygının son noktalarına gelinmiş, ekonomik problemini çözmüş, terörün sıfır olduğu gelişmiş ülkelerde uygulanan bir yasadır bu.

Akabinde bölgedeki, sağlık, eğitim, ulaşım, güvenlik hizmetlerini de velhasıl tüm yapıyı sen belediye başkanına, yerele teslim edeceksin. Bu teslimiyetten sonra akabinde bazı bölgelerde iki bazı bölgelerde beş tane ili birleştirerek eyalet sistemini getireceksiniz.

Eyalet sistemi ile birlikte başkanlık sistemini de uygulamış olacaksınız. Süreç bu. Bu süreçten, bu gidişte kesinlikle farklı bir şey olmayacak. Girdiğimiz tünelden geri dönüş yok.

Fakat bir şeyi daha yaptı iktidar. Dedi ki, bu yasaya itirazları doğru, bu yasanın çıkartılmasına Türkiye buna hazır değil. Bu yasayı ağabeylerinden aldıkları talimatla çıkarıyorlar.

Bu yasayı çıkaracaksın, güçlendireceksin akabinde bu yasanın içerisinde Van, Diyarbakır, Mardin Büyükşehir statüsüne girdi. Bunların il idare sınırını gözünüzün önüne getirdiğiniz zaman Siirt, Hakkari, Şırnak, Bitlis de dahil oluyor. İşte bu bölge 32 yıldır PKK’nın istediği bölgeler.

İşte size yarın özerk, öbür gün bizden kopmuş, Kürdistan’ın dördüncü Türkiye ayak parçası da bizden imzalar ile aldığımız kararlar ile biz teslim olacağız. İşte Büyükşehir yasasının başlama sürecinin sakıncaları bunlar.

Biz, sürekli söylüyoruz bu siyasete destek verenlere hakaret etmiyoruz. Bu siyasetin siyasetini yapanlara da hakaret etmiyoruz ama artık yeter. O arkadaşlarımız da oturacak önüne bir on yılı getirecek. Nereden nereye geldiğimizi iyi analiz edecek.

Biz Türkiye de siyasi partilerin kısır çekişmesinin tarafı olmak istemiyoruz. Türkiye’nin geleceğini, evlatlarımızın geleceğini siyasete kurban etmek istemiyoruz. Bize kurulan tezgahlar, bizi sıfırlamaya çalışan siyasete karşı sizler ile direndik ve var olduk. İşte var olma sebebimiz sizlersiniz.”dedi.

Ülkenin ekonomik ve siyasi durumunu özetleyen MHP Mersin İl Başkanı Mahmut Tat, yapılacak olan yerel seçimin yıllardır yaşanan sıradan bir seçim olmayacağının altını çizerek “Bu Yerel yönetim seçimlerinden sonra göreve gelindiği zaman, nasıl belediyecilik yapacağız, bu kenti nasıl yöneteceğiz, inanın samimiyetle söylüyorum, MHP’nin adayları olarak  daha samimi daha sahiplenici olacağız”dedi.

Konuşmalardan sonra Aşık Devai ve sanatçı Aybüke bir konser verdi,Müzik ziyafeti çekti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
22
az bulutlu
banner64
Namaz Vakti 19 Mayıs 2022
İmsak 03:47
Güneş 05:24
Öğle 12:43
İkindi 16:32
Akşam 19:52
Yatsı 21:22
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 37 81
2. Fenerbahçe 37 70
3. Konyaspor 37 67
4. Başakşehir 37 62
5. Alanyaspor 37 61
6. Beşiktaş 37 58
7. Antalyaspor 37 58
8. Karagümrük 37 57
9. Adana Demirspor 37 52
10. Sivasspor 37 51
11. Galatasaray 37 51
12. Kasımpaşa 37 50
13. Hatayspor 37 50
14. Kayserispor 37 47
15. Giresunspor 37 45
16. Gaziantep FK 37 43
17. Rizespor 37 36
18. Altay 37 34
19. Göztepe 37 28
20. Ö.K Yeni Malatya 37 20
Takımlar O P
1. Ankaragücü 35 67
2. Ümraniye 35 67
3. Bandırmaspor 35 61
4. İstanbulspor 35 59
5. Erzurumspor 35 58
6. Eyüpspor 35 54
7. Manisa Futbol Kulübü 36 49
8. Tuzlaspor 35 49
9. Samsunspor 35 48
10. Gençlerbirliği 35 48
11. Keçiörengücü 35 48
12. Boluspor 35 47
13. Denizlispor 35 46
14. Altınordu 35 45
15. Adanaspor 35 45
16. Bursaspor 35 41
17. Kocaelispor 35 41
18. Menemen Belediyespor 35 38
19. Balıkesirspor 35 12
Takımlar O P
1. M.City 37 90
2. Liverpool 37 89
3. Chelsea 36 70
4. Tottenham 37 68
5. Arsenal 37 66
6. M. United 37 58
7. West Ham United 37 56
8. Wolverhampton Wanderers 37 51
9. Leicester City 36 48
10. Brighton 37 48
11. Brentford 37 46
12. Newcastle 37 46
13. Crystal Palace 36 45
14. Aston Villa 36 44
15. Southampton 37 40
16. Everton 36 36
17. Leeds United 37 35
18. Burnley 36 34
19. Watford 37 23
20. Norwich City 37 22
Takımlar O P
1. Real Madrid 37 85
2. Barcelona 37 73
3. Atletico Madrid 37 68
4. Sevilla 37 67
5. Real Betis 37 64
6. Real Sociedad 37 62
7. Villarreal 37 56
8. Athletic Bilbao 37 55
9. Osasuna 37 47
10. Celta Vigo 37 46
11. Valencia 37 45
12. Rayo Vallecano 37 42
13. Espanyol 37 41
14. Getafe 37 39
15. Elche 37 39
16. Granada 37 37
17. Mallorca 37 36
18. Cadiz 37 36
19. Levante 37 32
20. Deportivo Alaves 37 31