MHP'li Baki Şimşek, TBMM genel kurulunda konuştu

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Baki Şimşek, 17 Aralık doğum günü olduğunu söylemeye utandığını belirterek, "Benim gönlüm isterdi ki 1 tane AKP milletvekili kürsüye çıksın ve şunu söylesin, 'Ayakkabı kutularının içerisinde legal para olmaz.' desin değerli arkadaşlar" dedi.

SİYASET 20.12.2015, 22:07 20.12.2015, 22:07
MHP'li Baki Şimşek, TBMM genel kurulunda konuştu
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Baki Şimşek, 17 Aralık doğum günü olduğunu söylemeye utandığını belirterek, "Benim gönlüm isterdi ki 1 tane AKP milletvekili kürsüye çıksın ve şunu söylesin, 'Ayakkabı kutularının içerisinde legal para olmaz.' desin değerli arkadaşlar" dedi.
 
Milletvekili Baki Şimşek, MHP Grubu adına TBMM Genel Kurulu'nda 'Bütçe Kanunu Görüşmeleri' sırasında Milletvekillerine hitaben yaptığı konuşmasında, "Türkiye Cumhuriyeti devleti, Osmanlının çöküş döneminde Ahmet Refik Paşa'nın yaşadığı günleri mi yaşıyor?
 
Kürsüye her çıkan elhamdülillah Kürt, kürdistan, Kürt illeri, Romen, Arnavut. Hepimiz Türkiye Cumhuriyeti'nin bir ferdi olmaktan gurur duymamız lazım, Türkiye Cumhuriyeti'nin bir vatandaşı olmaktan gurur duymamız lazım. Bu ülkede yaşayan insanların her birini ayrıştırırsak bu ülkeyi geleceğe taşıyamayız, geleceğe taşımamız için el birliğiyle hareket etmemiz lazım.
 
Kim kimlikler üzerinden siyaset yapıyorsa, kim kandan ve gözyaşından besleniyorsa ona lanet olsun" diye tepki gösterdi.17 Aralık'ın doğum günü olduğunu dile getiren Baki Şimşek "17 Aralık, doğum günümü söylemeye utanıyorum. Bugün ben güzel şeyler konuşmak isterdim.
 
13 yıldır ülkeyi tek başına yöneten bir Hükümetin bugün Türkiye'de güzel şeyler konuşmasını isterdim. Sayın Bakan burada, Sayın Millî Eğitim Bakanı burada. Ben her şeyi hep açıklıkla konuşuyorum. 7 Haziran ile 1 Kasım arasında Bayburt'ta Sayın Bakan geçici kadroyla kaç tane insanı işe aldı? Millî Eğitim Bakanı 1 Kasımla 7 Haziran arasındaki süreçte kaç tane insana kadro verdi?
 
Seçim yatırımı mı yapıldı, gerçekten 2 tane hademe çalıştıran okullara 6 tane hademe gönderme ihtiyacı mı hasıl oldu değerli arkadaşlar? Onun için, Türkiye'de yaşanan olayları hepimiz görüyoruz, hepimiz izliyoruz, hepimizin daha sorumlu davranması lazım. Hepimiz bu ülkenin bir ferdiyiz. Benim gönlüm isterdi ki 1 tane AKP milletvekili kürsüye çıksın ve şunu söylesin, 'Ayakkabı kutularının içerisinde legal para olmaz.' desin değerli arkadaşlar, 'Valizlerin içerisinde legal para olmaz.' desin, '750 bin liralık saatin parası otel odasında parşömen kâğıdına yazılarak ödenmez.' desin. Ekonomi Bakanının sorumluluğu vardır,
 
Maliye Bakanının sorumluluğu vardır, bu paraları kayıt altına almak zorundadır. 'Kumpas' dendi, 'Telefon dinlendi.', hepsine katılıyorum, hepsinin doğru olduğunu kabul ediyorum, empati yapıyorum. Hepsi doğru da değerli arkadaşlar, paraları polislerin koyduğu söylendi, peki bu paralar niye polislere iade edilmedi? Bu paraların faiziyle beraber kimlere iade edildiğini herkes biliyor. Onun için, Türkiye'nin kaybedecek zamanı olmadığını düşünüyorum.
 
Yüce Meclisin daha verimli çalışmasına, daha üretken olmasına. Kaybedilen zamanın Türkiye'nin aleyhine olduğunu düşünüyorum. Türkiye'nin birinci önceliği terörü çözmektir, terörün kökünü kazımaktır. Türkiye'de terör çözülmeden ne işsizlik ne ekonomi ne sosyal adalet çözülemeyecektir. Onun için on üç yıldır 'Türkiye büyüyor, istikrar sürüyor.' denildi.
 
1960 yılında Mardin'in Savur ilçesinin bir köyünde okuyup bugün kimya dalında Nobel ödülü alan Aziz Sancar'ın yaşadığı bölgeye bugün öğretmen gönderemiyoruz değerli hemşehrilerim. Sayın milletvekilleri, öğretmen gönderemiyoruz. O bölgede siz de gidemiyorsunuz bugün. Geçmişte Sivas'ın ötesine MHP gidemiyor. diyordunuz, bugün siz de gidemiyorsunuz. Onun için Sayın Genel Başkanımızın söylediği gibi 'Bu ülkenin ne 1 tane insanından ne 1 metrekare toprağından vazgeçmeyeceğiz.
 
Hepsini kucaklayacağız. 'Ben Mersin'de yaşıyorum. Doğulu kardeşlerimle iç içe yaşıyorum. Onların cenazeleri sebebiyle memleketlerine gidemediklerinde nasıl acı çektiklerini hissediyorum. Yalnız, onların da 15 yaşındaki çocukların ellerine molotof vererek, silah vererek askere, polise kurşun sıktırmalarını, bunu kınamamalarını eleştiriyorum buradan.
 
Onun için, ben Türkiye Büyük Millet Meclisinin bir milletvekili olarak, Milliyetçi Hareket Partisi'nin bir üyesi olarak, bu ülkenin yararına olan her olayda Milliyetçi Hareket Partisi olarak destek olacağımızı, yanlış olan her şeyin de karşısında olacağımızı belirtiyorum" şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner64
Namaz Vakti 25 Mart 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Galatasaray 25 60
2. Fenerbahçe 24 54
3. Beşiktaş 25 49
4. A.Demirspor 25 45
5. Trabzonspor 25 44
6. Başakşehir 24 41
7. Kayserispor 25 38
8. Konyaspor 25 34
9. Karagümrük 24 31
10. Antalyaspor 25 28
11. Alanyaspor 25 28
12. Sivasspor 25 27
13. Kasımpaşa 25 26
14. Gaziantep FK 25 25
15. Ankaragücü 24 25
16. İstanbulspor 24 24
17. Giresunspor 24 23
18. Hatayspor 24 23
19. Ümraniye 25 22
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P