banner72

Mahmut Tat, Öyle Şeyler Söylediki, yenilir Yutulur Gibi Değil!

SİYASET 17.04.2012, 00:00 17.04.2012, 00:00
Mahmut Tat, Öyle Şeyler Söylediki, yenilir Yutulur Gibi Değil!

Dalakderesi-Doruklu Restaurant’ta delegelerle bir araya gelen MHP Mersin İl Başkanı Mahmut Tat, 5 Mayıs 2012 tarihinde yapılacak olan İl başkanlığı seçimi hakkında oldukça ilgi çekici ve iddialı mesajlar verdi

Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın İl başkan adayı çıkarttığı iddiasında bulunan Başkan Tat, ayrıca belediye başkanlarının Ankara’ya gitmesini, belediye başkanları ile teşkilatların karşı karşıya gelmesi şeklinde değerlendirerek, gerginlikten çıkacak çatışmanın sorumlusu olarak ta Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ı işaret etti.

MHP Mersin İl Başkanı Mahmut Tat, MHP Toroslar ilçe Teşkilatı İl delegeleri ile yemekte bir araya geldi. 6 İlçe başkanın da katıldığı toplantıda İlçe başkanları Başkan Mahmut Tat’a desteklerini el ele tutuşarak verdiler.

Toplantıya MHP Erdemli İlçe Başkanı Bekir Özsu, MHP Silifke İlçe Başkanı Özer Özel, MHP Mezitli İlçe Başkanı Murat Aksoy, MHP Akdeniz İlçe Başkanı Cumali Ansar, MHP Yenişehir İlçe Başkanı Alihan Küçük, MHP Toroslar İlçe Başkanı Nihat Soysal, Mersin İl Genel Meclisi Başkanı Fahrettin Kılınç, Ayvagediği Belediye Başkanı Ergün Özdemir, Güzelyayla Belediye Başkanı Yakup Yeni, Toroslar Belediyesi Meclis Üyeleri Toroslar, İl Delegeleri ve MHP Toroslar ilçe yöneticileri katıldı.

SOYSAL: MAHMUT TAT BAŞKANIMIZIN YANINDA VE DESTEKÇİSİYİM

Toplantın açılış konuşmasında konuşan MHP Toroslar İlçe Başkanı Nihat Soysal, Birlik ve beraberliği kimsenin bozamayacağını belirterek,  MHP İl Başkanlığı seçimlerinde Mahmut Tat’a destek vereceklerini söyledi. Soysal, “ 13 ilçe teşkilatımız ilçe kongrelerini tamamladı.
5 Mayıs 2012 Cumartesi günü İl başkanlığı seçimini yapacağız. Ben, beni siyasette şu günlere getiren Mahmut Tat başkanımızın yanında ve destekçisiyim. Bugünlerde aramızda dolaşanlar var. Bu arkadaşlarımız zaman-zaman MHP içerisinde bir yerlerde görev yapmış ağabeylerimiz. Görev yaptıkları dönemlerde MHP’nin büyümesi için hiçbir şey yaptıklarını görmedikte duymadıkta, kıllarını bile kıpırdatmadılar. Şu anda aramızda geziyorlar.
Bizim yöneticilerimizden il delegelerimizden oy istedikler. Bizim Toroslar’da ki birlik ve beraberliğimizi bozmaya kimsenin hakkı yok, kimsenin de hakkı olmayacaktır. Hatta var olup olmayacağımı bile konuşuyorlar.  Yani ben onların yanında olursam var olacakmışım, onların yanında olmazsam yok olacakmışım. 5 Mayıs Cumartesi günü sizlerin desteği ile kimin var olup olmayacağını hep beraber göreceğiz.”dedi.

TAT: MHP İL BAŞKANLIĞINA TEKRAR TALİBİM

MHP Mersin il Başkanı Mahmut Tat delegelerin uzun süren alkışlarının kesilmesinin ardından konuşmasına başladı. Delegelere katılımlarından dolayı teşekkür eden Başkan Tat, toplantının amacının İl başkanlığı seçimi olduğunu belirterek kendileri ile sohbet edeceğini söyledi.
Tat, “Bugün, bu toplantımızın nedeni önümüzdeki 5 Mayıs günü yapılacak olan Mersin İl Başkanlığı seçimi ile ilgili delegasyonumuzla bir dertleşme toplantısı olacak. Bildiğiniz gibi şu anda MHP Mersin İl Başkanı olarak ben tekrar bu göreve talibim.”dedi.

BİZ KARŞILIKLI OY İSTEMİYORUZ,AL ŞUNU VER OY’U DEMİYORUZ

MHP’deki hizmetlerini özetleyen  Başkan Tat, kendini tanıtarak, ülkücülerin başına gelen birçok olayları kendisinin de yaşadığını anlattı. Siyasette kaybetmenin olmadığını, sadece sonuç alınamayacağı durumların olacağını söyledi. 
Başkan Tat,  “ Ben Mahmut Tat Tarsusluyum. İlköğretim ve Liseyi Tarsus’ta bitirdikten sonra Adana Çukurova Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun oldum. İstanbul’da 2,5-3 yıl civarı bir holdingin proje mühendisi ve şantiye şefi olarak işe girdikten sonra yaklaşık 25 yıldır da, Mersin’de mühendis müteahhitlik hizmetleri yapmaktayım.
Bu süre içerisinde tarım ürünleri ile uğraşma ve son iki yıldır da eğitim sektöründe dershane açarak, toplumumuza hizmet etmeye çalışmaktayız. Siyasi olarak ağabeylerimizden ötürü kendimizi siyasetin içerisinde bulduk. Buda bizim şansımızdı. Ortaokul çağlarında, lise çağlarında hareketi içine sindirmiş, ailesinden, çevresinden aldığı milli manevi eğitim ile almış olduğu siyasi eğitimi birleştirerek üniversiteye çok hazır bir ülkücü olarak başlamıştım.
O günün şartlarında dava arkadaşlarımızın başına ne geldiyse bizim de başımıza bir şeyler geldi, sıkıntılarımız oldu, bedellerimiz, çilelerimiz oldu. Hamd olsun yaşayacak ömrümüz varmış. Cenab-ı Allah bize bugünleri gösterdi. Daha sonra ki hayatımız da iş hayatında görevimize devam ederken, hareketimizin içinde, kenarında dışında hep var olduk, hissettik. 3–4 dönemde Mersin’de İl Başkanlığı görevini sürdürmekteyiz.
Bu süre içerisinde 1999’da Yenişehir Belediye Başkanı Adayı olduk, kaybettik. 2009 Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı olduk, kaybettik. Fakat şunu asla hiçbir arkadaşımız unutmasın, bu hareketin kutsallığını, değerini bu harekete hangi noktada olursa olsun hizmet etmenin ulviyetini kendi ruhani dünyasında yaşayan bir kardeşinizim. Siyasette kaybetmek diye bir şey yoktur aslında. Sadece o seçimde sonuç alamamak var.
Aslında biz yıllardır girdiğimiz her seçimde kazanıyoruz. Çünkü biz karşılıklı bedel şeklinde oy istemiyoruz. Al şunu ver oyunu demiyoruz. Biz çevremizde ki insanların güncel sorunlarını çözmek için siyaset yapmıyoruz. Biz Türk Milletinin kendi yapısını koruyarak, Anadolu coğrafyasında güçlenmesini bölgesinde ve dünyada söz sahibi olmasını istiyoruz. Bunu yapabilmemiz için yurdumun her noktasında yaşayan insanları sahiplenmem gerekiyor.

BAŞBUĞ, HAREKETE HOLDİNGLERİN DESTEĞİNİ ALARAK GİRMEYİ, HİÇ DÜŞÜNMEDİ

Rahmetli Başbuğumuz bu hareketin ne işle uğraşacağını, hedefinin ne olduğunu, hedefine nasıl varacağını ifade ederken yıllarca, Anadolu’yu karış-karış gezmiştir. Dar alanda yıkık binalarda bir eğitimci gibi o günün gençlerini yarınlara hazırlamıştır.
Harekete holdinglerin desteğini alarak girmeyi hiç düşünmemiştir. Küresel güçlerin taşeronluğuna hiç soyunmamıştır. Türkiye’de halen devam eden aşiret reislerinin gücü üstünde de siyaset yapmamıştır. Din bezirgânlığı yapan insanımızın maneviyatını sömürü aracı olarak kullanmaya çalışan, hepsi için değil bir kısım tarikat gücünün üstüne oturarak da siyaset yapmamıştır.
Bu toprağı seven, bu topraklarda yaşayan, bu milleti seven bu milletin ilelebet yaşaması için alın teri döken, emek sarf eden, inanç gereği dua eden tüm insanlarımızın özgürce yaşayabilmesi için, dünyanın en iyi standartlarında yaşayan insan olabilmesi için mücadele etmiştir.
Onun için hareketin adı Milliyetçi Hareket olmuştur. Sahiplenme Hareketi olmuştur. Bu topraklarda yaşayan, saygı duyan, mücadele eden, kökeni yaşadığı bölgesi ne olursa olsun bizim insanımız diye sahip çıkmıştır.

FEODAL YAPIYA SON VERMEDİKÇE ÖZGÜRLÜK GERÇEKLEŞMEZ

Ve şunu ısrarla ifade ederek altını çizmiştir, Türkiye’de ki feodal yapıya son vermedikçe, Türkiye’de ki özgürlüğü gerçekleştiremeyiz demiştir. Toprak tarım reformunu ortaya atmıştır. 12 Eylül öncesi birinci MC döneminde başlamak üzere; toprak tarım reformunu, 3 milletvekili ile koalisyona dayatarak uygulamaya geçmiştir.
Binlerce dönüm arazisi olan aşiretlerden 300’er dönüm alarak orada yaşayan köylüye toprağını dağıtmaya çalışmıştır. Rahmetli Türkeş ve MHP mensupları doğuda yaşayan Kürdü’yle, Alevi’siyle, Zaza’sıyla bütün insanlarımızı kucaklamış ve insanca yaşaması için mücadele de etmiştir. Toprak dağıtılmaya başlanmıştır.
Akçakale’den Harran’dan dağıtılmıştır. Bugün halen Akçakale’de, Harran’da MHP’nin Belediyesidir. Hareketin kurucusu, kendini Türk milletine adayan bu eşsiz insan, bu mücadele adamı hareketin yapısını, bir eğitmen gibi toplumun çocuk dediği gençler ile başlatmıştır.
 İşte o dönemden bu güne kadar Türkiye’de mücadele etmeyi, iradeli duruş sergilemeyi mücadelede gerekirse inançları uğruna canını vermeyi bize öğretti.

SİSTEMİN TEKLİF EDECEĞİ HER ŞEYE,FİTNEYE, FESADA KAPALI BİR GENÇLİK YETİŞTİRDİ

Yani önümüze çıkacak farklı tekliflere, cazip sıfatlara, Türk Milletinin geleceğini sıkıntıya sokacak, hareketimiz de gedik açacak fitneye fesada ve sistemin teklif edeceği her şeye kapalı duruş sergileyen bir gençlik yetiştirme derdinde ömrünü tüketti.
Bugün, o gün. Bu harekete inanıp evinden kovulan, mahallesinden köyünden dışlanan yaşantısında sosyal aktivite olarak bırakın etkinliklerde bulunmaya oturacak sohbet edecek bir mekân bile bulamayan bu gençlik, darbe üstüne darbe yemiştir. Tabir yerindeyse def edilmeye çalışılmıştır.
Yetmemiştir birde 12 Eylül’ün apoletleri paşaların resmen kıyımına, linçine darağacını bulmasına muhatap olmuştur. Ama bugünün evden kovulan çocukları darbeden sonra ayakta kalanları ile yoluna devam etmiştir. Toplum, başta aileleri olmak üzere sahip çıkmadığı bu gençliğe sahip çıkmıştır, destek vermiştir.
İşte biz yapılan tüm demokratik seçimlerde seçim kazanmasak da, iyi sonuç alamasak da aslında hep kazanan olmuştur. Çünkü bizim hep ayakta olmamız lazım. Bizim varlığımız zaten iktidarların rahat hareket edebilmesini gerçekleştirmektedir.
Ama öyle inanıyorum ki yaşadığımız bu süreç içerisinde siyasi arenaya gönderdiklerimizden de maalesef arzu ettiğimiz sonucu alamamanın sıkıntısını da yaşadık. Tekrar toparlandık ve tekrar ezmeye çalıştılar.

BAŞKALARININ SENARYOLARINDA OYUNCU OLMAYACAĞIMIZI DA SAYIN LİDERİMİZ BAHÇELİ ÖĞRETTİ

İşte bize mücadeleyi öğreten, duruş sergilemeyi öğreten Rahmetli Başbuğ’dan sonra bize siyasetin ilkesini, fesadını, inceliklerini politikacılıklarını siyasetimizi tehlikeler karşısında nasıl koruyacağımızı kitlemizi, bir başkasının organize ettiği senaryolarda bir taraf olarak oyuncu veya piyon olmaması gerektiğini de Sayın Liderimiz Devlet Bahçeli bize öğretmiştir.
Dünyayı, Türkiye’yi, şehirleri okumayı ve  siyasetin içinde bize, masum istek talep ve de görüntüler ile farklı mecralara götürmek isteyenlerin oyununu nasıl bozacağımızı öğretmiştir. Bu hareket Türk siyasi tarihinde ki tek milli harekettir. Böyle bir hareketin, bir fikir hareketinin siyasi hayatta başarılı olması tabiî ki zor.
Milli bir hareketse bu ülkeyi seven dışında ki herkes düşmanımız oluyor. İşte Rahmetli Başbuğumun çektiği eziyetleri biliyorsunuz. Muhterem Genel Başkanımız Devlet Bey’in başladığı dönemde de küresel gücün destelediği, o günün Türkiye’sini yönetmeye çalışanların kurmuş olduğu baskı, eziyet, şantajlar karşısında liderimize diz çöktüremediler.

SOKAK ÇATIŞMALARI İLE İKTİDAR OLUNMAYACAĞINI HERKES BİLMELİ

Destek vererek, güçlendirerek kendi içimizde dün abi deyip, saygı duyduklarımız ile yine bizi parçalamaya çalıştılar. Sonuç alamadılar. Genel Başkanımızın da ifade ettiği gibi bu hareketin mensupları, halkımızın sandık desteği ile iktidar olacak, devletin gücünü o zaman biz kullanacağız.
Yoksa onun bunun yapmış olduğu organize ile sokağa çıkarak, sokak çatışmaları ile iktidar olunmayacağını herkesin bilmesi gerekir dedi. İşte şimdi bu yapıda siyaset yapıyoruz. Rahmetli Türkeş bu saldırılara muhatap olacağımız için bu fikrin tartışmasını asla istemedi. Türkiye Cumhuriyetinin Üniter yapısını asla tartışmam dedi, bayrağımızı tartıştırtmadı, ülke bütünlüğünü, teşkilat yapısını tartıştırtmadı.
Bu teşkilatın o günkü lideri kimse onu da tartışamayacaksınız dedi. İşte bizi nasıl bir ülkeyi terör ne kadar geriye götürüyorsa, bir parti ile teşkilat içinde tartışılan genel başkan problemi kesinlikle güçlendirmeyecektir.”dedi. 

BU COĞRAFYANIN LİDERİ TÜRKLERDİR

Teşkilat yapısını önemsediklerini anlatan Başkan Tat, Batı’nın Türkler üzerinde oynadığı oyunları işaret ederek, delegasyonun oy kullanırken nelere dikkat etmesi gerektiğini de söyledi.
Tat, “ Bu hareket Türk Milletinin önümüzde ki yüzyıllara taşınabilmesi için, üniter yapımızın bozulmaması için, Türkiye’de binlerce yıllık kardeşlik içerisinde yaşayan bu toplumun çatışma içine girmemesi için Milliyetçi Hareketin her zaman güçlü olması, iktidar olma mecburiyeti var.
Türkiye’nin, Ortadoğu’nun, İslam âleminin buna ihtiyacı var. Çünkü Türklerin İslami kabulü ile İslam dünyada hüküm süren ilahi nizamın hükmettiği bir maneviyat olmuştur. Yaşadığımız coğrafyanın içinde bulanan bu geniş alan Türk İslam Coğrafyasıdır. Bu coğrafyanın lideri de Türklerdir, Türklerin dışında ki hiç kimse bu coğrafya’da liderlik yapamaz.
İşte bugün batının Türkiye üzerinde ki yıllardan beri oynadığı oyunun sebebi budur. Bizde bu gerçekleri bilerek önemsemediğimiz, teşkilat yapımızı, ilçe kongrelerini, il kongrelerini nereye götüreceğini bilmemiz lazım.
Siyasetimizin en önemli faaliyetlerinin başında delegasyon yapımız ve ilçe kongrelerimiz gelir. Akabinde il kongrelerimiz ve genel kurulumuz gelir. Bu askerlik arkadaşının hatırı için, falan makamında ki beyefendinin himmetine sığınmak için ters davranırsam yarın beni o binaya sokmaz diye düşünmek için oy kullanılmaz.

BİZ İL VE İLÇE KONGRELERİNİ ÇOK YAŞADIK

Şimdi Mersin İl Kongresini biz çok yaşadık. İlçe kongrelerini de çok yaşadık.  Bugüne kadar çok açık konuşmadım yara almayalım diye. Benim bildiğimi Milliyetçi Hareket safında bilen yaşayan ikinci kişi yoktur, bunda çok iddialıyım.
Siyaset yaptığımız bu arenada, aşağıdan yukarıya, yukarıdan aşağıya kralının gözüne bakarak her şeyi konuşmaya da hazırım. Herkesle yaşadığımız bir şey vardır. Öyle kapı arkasına saklanarak benim dava arkadaşımı bana karşı kışkırtarak, bana düşman kesilmeye, benle çatıştırmaya girmeye, vicdan lazım.

Mahmut Tat kim? Mahmut Tat bugüne kadar nasıl yaşamış, Mahmut Tat bugüne kadar neyin peşinde koşmuş? Dedikodu yapmayacağım, kimseye haksız yere hakaret etmeyeceğim. Sizler ile yaşananları paylaşacağım.

HİÇ TAVİZ VERMEDİM, GERİ ADIM DA ATMADIM:BİZ SAVAŞÇI RUHA SAHİP MÜCADELE ADAMIYIZ

Eksiğim, yanlışım olabilir ama ben mücadele adamıyım. Hareketimden, inançlarımdan asla bu yaşıma kadar taviz vermedim. Hayatımı bilen iyi bilir. Çıktığım yoldan bir adım geri atmadım. Atanı Allah kahretsin.
Eğilip, yamulup zoru gördüğünde yerlere yapışacak bir karakter yapısına sahip değiliz. Biz savaşçı ruha sahip, mücadele adamıyız. Biz ömrümüzde maddi emtialar için, süslü koltuklar için kimseyle kavga etmedik. İlle bu harekette şuraya oturacağım benim hakkımdır diye hiç talepte bulunmadık.
Talepte bulunduğumuz yerleri hep önce birilerine teklif ettik, gel otur dedik. Yok dediler. Bul dedik, bulamadılar. Ben hazırım destek ol dedik. Köstek oldular. Bunun adı ne? Dava, yol arkadaşlığı mı?”dedi.

ALLAH KORUSUN! YOLDA KAZA BELA OLSA, ÖLSEYDİNİZ BUNUN VEBALİNİ NASIL TAŞIYACAKTINIZ?

Belediye Başkanları ile bir araya gelerek Ankara’ya MHP Genel Merkezine giden Tarsus Belediye başkanına da ağır eleştirilerde bulunan  Başkan Tat, Milletvekili seçimlerinde teşkilatların çalışmadığı yönündeki iddialara da yanıt verdi. Başkan Tat, “ Tarsus Belediye Başkanı, bu teşkilat ile gidilmez diyor.
Zaman-zaman yemek verdiği, yemeğe davet ettiği ağabeylik tasladığı diğer belediye başkanlarımıza gel bakayım buraya diyor. O biçareler de tıpış-tıpış gidiyor. Bunu dava arkadaşlarımız yanlış yorumlamasın. Eyvallah saygı duymuştur gitmiştir. Bu insanları kimsenin evinden çıkamadığı kış şartlarında Ankara’ya, götürdü.
Yolda kaza bela olsa Allah korusun ölseydiniz bunun vebalini nasıl taşıyacaktınız. Çoğu yolda kaldı, teşkilat başkanından yardım istedi bir belediye başkanı. Bizim belediye başkanının yolda kaldığını teşkilat başkanımız o zaman öğrendi gitti yardım etti.
Şimdi sen niye gittiğini, teşkilat başkanına neden söylemiyorsun. Gitmek hakkın, genel başkan ile görüş. Teşkilatları beğenmiyorsan, o ay gidilmeyecekti. Başka zaman gidilecekti. Teşkilatların suçu ne? Efendim Mersin’de ki seçimlerde teşkilatlar çalışmadı, 5 milletvekili 2’ye düştü.
Bunun da sorumlusu başta Mahmut Tat ve Teşkilatlar. Maşallah, bunu gidip kapılar ardında söyleyeceğine, gel burada bizim yüzümüze söyle. Böyle güzel delegasyonumuzu alalım, böyle bir profesyonel sunucu koyalım, karşılıklı televizyon programı gibi program yapalım.

Beğenmediniz bu teşkilatlar yıllardır görevde. Sizin seçimlerinizde aç susuz sabaha kadar çalıştık. Sizleri o koltuklara oturtturduk mu? Oturtturduk. Diğer muhteremleri meclise gönderdik mi? gönderdik. Aynı teşkilat. Nihat Soysal, Murat Aksoy, Mahmut Tat, Hakan Özbelli, Özer Özel, Bekir Özsu o zaman da vardı, şimdide var. Kongre yapıldı, seçimi kazandık il seçimine gideceğiz. Hangi vicdana sığınarak 12 Haziran’ı bize sebep gösterirsiniz. İnsan utanır.

4 VEKİLİ VATANDAŞ, PARTİLİ VE TEŞKİLAT, İSTEMEDİ

12 Haziran’dan 8 ay önce bize verilen talimat ve görevle teşkilat yoklamaları için ilçe başkanlarını toplantıya çağırdık, hepiniz bölgenizde bir şeyi sorgulayın dedik. Mevcut 4 vekilimiz ile devam edeceğiz mi etmeyeceğiz mi? işte en güçlü ilçelerin başkanları burada.
Bütün ilçelerden Çamlıyayla’dan, Anamur’a kadar gelen cevap hiç birini vatandaş da partili de teşkilat da istemiyor. O zaman dedim sevgili başkanlarım şuraya yazın, hepiniz tek-tek imzalayın. İmzaladılar. Bende imzaladım. Bugüne kadar ilçe başkanlarına söyledim kimse alınmasın bölgecilik yapmayalım dedim. 
3 bin 5 bin 8 bin oy aldığımız yerde ki adam gelip birinci sıraya oturacak, 120 bin oy aldığımız merkez ilçeden kimse olmayacak bunu şiddetle reddediyoruz, birinci sıra Mersin dedim. Mersin Milliyetçi Harekette birinci sıra Mersin Merkezin olacak dedim. Bunu bütün ilçe başkanlarım kabul etti. İkinci sıra 220 bin oyu olan Tarsus’un olacak.
Kabul ettiler. 3 sıra 92 bin seçmeni olan en büyük ilçemiz Erdemli’nin olacak. Kabul ettiler. 4. sıra Silifke ve ötesi olacak dedik. Doğru mu dedik, başkanlarım doğru başkanım dediler. Onu da imzaladılar. Bölgemizde aday adayları içerisinde kimi istiyorsanız onun ismini tespit edin getirin dedik. Getirdiler. O isimleri alternatifleri ile izahları ile yazdık onu da imzaladılar.

BEN, RÜYAMDA GÖRDÜĞÜMÜ KARARA ALIP,ANKARA’YA KOŞMADIM;HER KARARI DAVA ARKADAŞLARIMLA TARTIŞARAK ALDIM

Ben talebe değilim, ben devlet yönetmeye çıkmış bir hareketin en önemli şehirlerinden ömrünü mücadele ile geçirmiş bir devleti bu şehri yönetmeye çıkmış bir kardeşinizim.
Oturup ta rüyamda gördüğüm bir olayı karar altına alıp da Ankara’ya koşmadım. Attığın her adımı dava arkadaşlarım ile tartışarak attım. Onun için geriye dönüp baktığımızda vicdan azabı çekeceğim hiçbir şey yoktur. Genel başkanımızın huzuruna bunları takdim ettik.

TEŞKİLATLARIMIZ DOĞRU SÖYLÜYOR DİYE NİYE ANKARA’YA GİTMEDİNİZ?

Gücümüzü kaybettik diyen muhteremler, o gün geriye çekildi bizi seyretti. Kim bunlar? İşte karda kışta Ankara’ya gidenler. Siz Mersin’i bu kadar düşünüyordunuz. Her ay toplanıp yemek yediğiniz arkadaşlar ile bir olup; bu teşkilat yöneticileri bu 4 vekille olmaz derken, teşkilatlarımız doğru söylüyor deyip de bizi de o yemeğe davet etmediniz. biz BDP’nin yöneticileri değiliz.
Biz MHP’nin sizleri oraya oturtan yöneticileriyiz. Yıllardır kendileri yemek yerler, bir kerede bizi davet etmezler, sağ olsunlar. Yaptığımız toplantıya da özellikle beyefendi hiç icap etmez. Şimdi bu dört vekili istemiyoruz, teşkilatlarımız doğru söylüyor diye niye gitmediniz. Niye söylemediniz. Merkezden kimse yok. Tarsus 5. sırada Erdemli 6. sırada…
Muhterem Tarsus Belediye Başkanımız niye itiraz etmiyorsun? Hep seyrettim. Seçim günü muhterem Ümre’ye gitti. Allah kabul eylesin. Biz seçimde, milletvekilliği seçiminde nasıl çalışılır onu da biliyoruz. Merkez listeye konmadı, merkezi temsilen belediye başkanlarımız veya başkanımız o da seyretti. Aldığımız sonuç.
Hepiniz biliyordunuz, çünkü partililerimiz vermeyeceğiz diyordu bize. Ama biz teşkilat olarak son güne kadar mücadelemizi yaptık, genel başkanımız imzaladıktan sonra biz kabul ettik. Bu saatten sonra karşı çalışmaya asla giremeyiz. Oturduk, programı yaptık vekillelere anlattık. Bir tarafa teşkilat başkanlarımız bir tarafa vekilleri oturtdurduk.
Teşkilat başkanlarımız taleplerini söyledi, onlar da söz verdi, 1 hafta 2 hafta 1 ay, tık yok. Bilboard televizyon internet sitesi, gazete, radyo, kullanmak gerekir. Bilboard ve raketlerin seçim boyunca çekimi yapıyorsunuz. Bize kaç tane düşüyor, kaç gün kullanacağız. Biz gittik kuraya katıldık, hakkımızı aldık. Kullanım süresi ve adedi.
Vekillere ilettik ve dedik ki, beyefendiler bu billboardlara resminizi, partimizin sloganını ne istiyorsanız asın, reklâmınız olsun. Bir tanesi yanaşmadı. Televizyon programını yapın dedik, işte şuan Özel İdare Meclis başkanımız Fahrettin Bey’de bu seçim organizasyonunu başıydı.
Kendini yırttı, Fahrettin Bey. Adaylarımıza, televizyonlar ile anlaşın, televizyona çıkın reklâma katılın propaganda yapın, internet sitelerini kullanın, radyoları kullanın, kadın kollarımıza araba verin, yok. Seçim çalışması yapan 9’da çıkıp 5’de gelen, 6’da gidip 11’de geri gelen arkadaşlara bir dürüm yemek verin.

HİÇ Mİ VİCDANINIZ YOK NEDEN ADAY OLDUNUZ? ARKALARINDA HİÇ KİMSE YOK!

Yok. Eee peki kardeş siz niye aday oldunuz, hiç mi vicdanınız yok? Benim bildiğim siyasete soyunan adamın arkasında kardeşi, arkadaşı, iş ortağı derken 5–10 tana araba olur, 50 tane insan olur. Bunların arkasında kimse yoktu. Yav siz nasıl adaysınız? Peki, muhterem reislerimiz bunların bu halini gördüğü halde o zaman niye seslenmedi.”dedi.

BİZ ADAMA DAYALI SİYASET YAPMADIK YAPMAYACAĞIZ

İl başkanlığı seçimi öncesinde yapılan İlçe kongrelerinde delegasyona hiç müdahele etmediklerini anlatan MHP Mersin il Başkanı Mahmut Tat, MHP’ye yakışan bir delegasyon çıkmasını istediklerini söyledi. Başkan Tat, “Şimdi aylar geçiyor, teşkilatların yapılanma dönemine girdik, ilçe kongreleri olacak ilçe başkanlarını çağırdık.
 Gidin ilçenizde bu partiye hizmet eden kim varsa, onları da göz önüne alarak oturup heyetiniz ile birlikte MHP’ye yakışır bir delegasyon sistemi çıkartın dedik. Bir tanesine bunu yazacaksın,  bunu yazmayacaksın demedim, karışmadım.
Ben bu teşkilat içinde Allah’tan ve Liderimden gayri kimseye minnet etmedim, etmem de. Benle çalışan kimsenin de, ben dâhil kimseye minnet etmemesi lazım.
Listeleri yaptık, beyefendinin kendi ilçesinde de kendi yaptı. 6 ay önce MHP’ye geçen AKP kadın meclis üyesini CHP kadın Meclis Üyesini de il delegesi yaptı. 40 yılık burma bıyıklı yağız delikanlı çile çekmiş ülkücülerimiz de dışarıda bunarı seyretti.
İlçe delegesi bile yazılmadı. Tarsus’ta liste çıkacaktı. Liste çıksa seçimi alırdık. Tarsus’ta yapı olarak iki kişinin izni ile liste çıkar seçim yapılır. Biri hasbel kader Mahmut Tat, destek verirse liste çıkar yoksa çıkmaz Tarsus’tan. Bir de Burhanettin Kocamaz. Arkadaşlara dedik oturun, nasıl istiyorsa öyle yapsın.
Kimi yazarsa yazsın. Zaten geçen dönemde aynısını yaptı. Geçen dönemde 142 delegesi vardı. Oturdu yazdı. Sandıkları ayırdık, 142 delegeden geçen seçimde Metin beye destek verdiler Tarsus’tan 43 oy çıkartabildiler. 142 delegeden. Şimdi de 133 delege var. Yine sandığı belli bakacağız kaç tane çıkartacak. Biz gocunmuyoruz. Biz adama dayalı siyaset yapmadık yapmayacağız.

BELEDİYE BAŞKANLARI BİR TARAF TEŞKİLATLAR BİR TARAF

Şimdi sen bir aday çıkarttın, geldin pozlar veriyorsun, götürüyorsun getiriyorsun. Ne demek bu? Teşkilatları geçek, bizi beğenmiyor. Bizimle çatışmaya varacak hakaretler yapıyor. Seslenmiyoruz. Adam kavga etmek istiyor.
Şimdi sen aklından geçen her şeyi yapacaksın, bende bu partinin ilçe başkanları, il başkanı olarak teşekkür edeceğim, seyredeceğim. Bunu istemiyor, O istiyor ki bizle kavga etsinler. Biz etmiyoruz. Bu tezgâhları biz çok gördük arkadaşlar. O muhteremin nereye hizmet ettiğini ne yapmak istediğini biz çok iyi biliyoruz.
Şimdi size soruyorum; ilçe kongreleri bitmiş, özellikle bütün ilçe kongrelerinde divan başkanlığına bu il başkanı atanmış. Genelde divan başkanları genel başkan yardımcıları olur. Bir iki kongre hariç, bütün büyük ilçeler dahil kongre divan başkanlığını ben yaptım.
Beni görevlendirdi Genel Merkez. Şimdi sen kalkıyorsun, bu il başkanı; bu süreci genel başkan biliyor,  12 Haziran seçiminde ki teşkilatların günahını, vebalini haklılığını herkes biliyor. Allah Şahit. Arkasına geliyorsun, Belediye başkanlığı bir taraf, teşkilatlar bir taraf. İlçe başkanına, belediye başkanımı ara neredeymiş diyorum. Başkanım, hastanede bir tanıdık var ziyarete geldim diyor. Şu an senin belediye başkanının genel başkanın katında odaya girecek. Gittiği yeri dahi söyleyemiyorlar!..

ORTALIĞIN GERİLMESİNİN ANLAMI NE?

Şimdi Akif Bey’i çıkarttılar. Eyvallah. Git görüş, destek ver, oyunu ver ama bu kadar tantana kopartıp ortalığı germenin anlamı ney? İşte o soruyu soruyorum. 20 yıllık belediye başkanı, sen kalkacaksın sol virajda, benim hiçbir sorunum olmayan belediye başkanlarım ile benim teşkilatlarımı karşı karşıya getireceksin.
Hadi bir cahillik etsek, oraya seninle gidene bir telefon açıp hakaret etsek ne olacak? MHP’de belediye başkanları ile teşkilatlar çatıştı, gerildi. İnsanız yav, bizimde kendimize göre onurumuz, şerefimiz, haysiyetimiz var.
Bu gerginlik, belediye başkanlarımıza da, bana da, kendine de, teşkilatlarımıza da hiçbir faydası yok. Biz yıllardır cebimizden para harcayarak, servetimize servet katarak değil, servetimizi satarak siyaset yapmaya çalışıyoruz. 
Bunun yanında gezen muhteremler, bunun toplantısın yapan değerli Belediye başkanlarımız aklı başında insanlar niye bunu kendisine sormaz. Başkan bizi oraya zorluyon getirmeye de bu gerginliğin bir tarafı yaparak, bu partiye zarar vermiyor muyuz diye niye konuşulmaz?

BİZ HOŞGÖRÜLÜYÜZ HERKESLE YARIŞA VARIZ!,GELİN İL BİNASINDA AÇIKLAMA YAPIN DEDİK, GELDİLER YAPTILAR

Ben anlamıyorum, üzülüyorum. Bu işin günahkârı vebali Tarsus. Diğerleri ne bir şey demiyorum. Sitem ediyorum sitem. Hamit Başkan’a da diğerlerine de. Kime destek verecekseniz verin. Bu yarış olacak. Hatta adayları çağırttırdık il’e, dedik pastanede kahvehanede açıklama yapmayın.
 Gelin il binasının toplantı salonunda açıklama yapın. İl başkanı adayına yakışan, il binasında açıklama yapmaktır. Akif Bey teşekkür etti geldi açıklamayı yaptı. Biz bu kadar hoşgörülüyüz. Herkesle yarışa varız.

12 HAZİRAN KAYIP DEĞİL, BİZE UYARIYDI

12 Haziran bizim kaybımız değildi. Bizi seven dava arkadaşlarımızın bize bir uyarısıydı. Bizi sevenler bize destek verenler bize tokat vurdu kulağımızı çekti. Kendinize gelin, yanlış yapıyorsunuz dedi. İddia ediyorum Çamlıyayla’dan, Anamur’a kadar Büyükşehir dâhil deliksiz, eksiksiz hepsini alacağız. Ben bunu görüyorum. Bundan hiçbir arkadaşımızın endişesi olmasın.

MERSİN’DE ÇÖKEN BİR ŞEY YOK.TOROSLAR’I OTOBAN YAPARIZ

Mersin’de çöken bir şey yok. Muhteremin kendisi çöktü aslında. Senin bu şehirde ki hareketi böyle çatışmaya sokmaya, buna yeltenmeye, bundan sonuç almana kimse müsaade etmeyecek. Biz Cenab-ı Allah’ın izniyle teşkilatlarımız ile dimdik ayaktayız.
Sizlerin desteği olduktan sonra Biz Toroslar’ı otoban yaparız. Biz yüreğimizi ortaya koyduk. Bir dava arkadaşı gibi otururuz düzeltiriz. Yanlışımız varsa onu alır doğru yaparız. Böyle bir organizasyonu ille seçimde mi yapacağız. Bizi sadece 3 Ocak yürüyüşü için çağırmasınlar. Sadece lazım olduğumuzda il başkanı hatırlanmasın. Bizi ara sıra çağırın muhabbet edelim. Bunları da söyledik.”dedi.

ÜNİTER YAPIYI AYAKTA TUTACAK TEK HAREKET MİLLİYETÇİ HAREKETTİR

Konuşmasını “Asla Unutmayacağız” tekerlemesi ile sonlarından Başkan Tat, hareketin kutsal olduğunu belirterek, güncel menfaatler için kurulmadığını söyledi.

Türk tarihinden Anadolu coğrafyasına kadar gelen Türklerin o hale nasıl geldiğin unutmayacaksınız.

Tarihte kimler tarafından nasıl hançerlendiğimizi unutmayacaksınız. Milliyetçi hareketin nasıl siyasallaştığını, çektiği eziyetlerini, şehitlerini mücadelesini, ödediği kan, can, çile bedelini asla unutmayacaksınız.

Bugünlere gelirken ülkemizin atalarımızın dava şehitlerimizin ve sizlerin Gazilerimizin çektiği sıkıntıları da asla unutmayacaksanız.

Türkiye’yi yönetmek üzere iktidara yürüyen bu partiyi bu güne kadar nasıl dağıtmaya çalışan eziyet edenleri de unutmayacaksanız.

Yıllarca gövdesi ile yanımızda olup beyni ile bir yerlere hizmet edip farkına varıp da kafasını kopartamadıklarımızı da unutmayacaksınız.

Uğradığımız ihanetleri de unutmayacaksınız. Ama bu harekete aslanlar gibi mücadele eden dava arkadaşlarımızı da unutmayacaksınız.

Dünya tarihinde ki atalarımızdan bugüne kadar ve bu ülkeyi yönetmeye talip olan bu hareketin mensuplarının yaşadıklarını, başarılarını ihanetlerini gördüğü ihanetleri de unutmayacağız. İşte delege arkadaşlarımız onu alacak o gün yakasında taşıyacak inşallah evine döndüğünde onun madalyası gibi evinin üst köşesine asacak inşallah.

BU HAREKET KUTSALDIR

Bu hareket kutsal bir harekettir. Bu hareket güncel menfaatlerin sağlanması için kurulan bir kurum değildir. Bu hareket dünden bugüne yarınlarda bu milleti yönetecek bir harekettir. Bu hareket Türkiye Cumhuriyeti Devletinin üniter yapısının var gücüyle ayakta tutacak bir harekettir.

Yarın ki süreçte hangi noktada nerenin adayı hangi arkadaşımız olacaksa bizde teşkilat olarak bu arkadaşlarımızın hepsine gücümüzün yettiği kadar sonuna kadar destek vereceğiz. Adaylarımız tespit edildikten sonra her kim arkadaşımız nerenin adayıysa artık camia içinde hepiniz görevlisiniz, kimseyi olumsuz tavra konuşmaya kesinlikle müsaade etmeyin.
Israr edeni teşkilata bildirin. Çünkü benim adayım belli olduktan sonra ıslarla yerden yere vuruluyorsa, o arkadaşımız da hala gövdesiyle içimizdeyse birilerine hizmet ediyor demektir. Varsın senin sevmediğin reis olsun, ama Milliyetçi Hareketin reisi olsun.”dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
25
açık
banner64
Namaz Vakti 02 Temmuz 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 38 81
2. Fenerbahçe 38 73
3. Konyaspor 38 68
4. Başakşehir 38 65
5. Alanyaspor 38 64
6. Beşiktaş 38 59
7. Antalyaspor 38 59
8. Karagümrük 38 57
9. Adana Demirspor 38 55
10. Sivasspor 38 54
11. Kasımpaşa 38 53
12. Hatayspor 38 53
13. Galatasaray 38 52
14. Kayserispor 38 47
15. Gaziantep FK 38 46
16. Giresunspor 38 45
17. Rizespor 38 36
18. Altay 38 34
19. Göztepe 38 28
20. Ö.K Yeni Malatya 38 20
Takımlar O P
1. Ankaragücü 36 70
2. Ümraniye 36 70
3. Bandırmaspor 36 62
4. İstanbulspor 36 60
5. Erzurumspor 36 58
6. Eyüpspor 36 57
7. Samsunspor 36 51
8. Boluspor 36 50
9. Manisa Futbol Kulübü 36 49
10. Tuzlaspor 36 49
11. Denizlispor 36 49
12. Keçiörengücü 36 48
13. Gençlerbirliği 36 48
14. Altınordu 36 45
15. Adanaspor 36 45
16. Kocaelispor 36 44
17. Bursaspor 36 44
18. Menemen Belediyespor 36 38
19. Balıkesirspor 36 12
Takımlar O P
1. M.City 38 93
2. Liverpool 38 92
3. Chelsea 38 74
4. Tottenham 38 71
5. Arsenal 38 69
6. M. United 38 58
7. West Ham United 38 56
8. Leicester City 38 52
9. Brighton 38 51
10. Wolverhampton Wanderers 38 51
11. Newcastle 38 49
12. Crystal Palace 38 48
13. Brentford 38 46
14. Aston Villa 38 45
15. Southampton 38 40
16. Everton 38 39
17. Leeds United 38 38
18. Burnley 38 35
19. Watford 38 23
20. Norwich City 38 22
Takımlar O P
1. Real Madrid 38 86
2. Barcelona 38 73
3. Atletico Madrid 38 71
4. Sevilla 38 70
5. Real Betis 38 65
6. Real Sociedad 38 62
7. Villarreal 38 59
8. Athletic Bilbao 38 55
9. Valencia 38 48
10. Osasuna 38 47
11. Celta Vigo 38 46
12. Rayo Vallecano 38 42
13. Elche 38 42
14. Espanyol 38 42
15. Getafe 38 39
16. Mallorca 38 39
17. Cadiz 38 39
18. Granada 38 38
19. Levante 38 35
20. Deportivo Alaves 38 31