banner72

CHP Tarsus İlçe Başkanı Ozan Varal Basın Toplantısı Yaptı

CHP Genel Merkezi tarafından başkan olarak Tarsus İlçe Teşkilatına atanan Ozan Varal bir basın toplantısı düzenlendi.

SİYASET 05.12.2019, 14:54 05.12.2019, 14:54
CHP Tarsus İlçe Başkanı Ozan Varal Basın Toplantısı Yaptı

CHP Genel Merkezi tarafından başkan olarak Tarsus İlçe Teşkilatına atanan Ozan Varal bir basın toplantısı düzenlendi.

Parti binasındaki toplantıya çok syadı partili katıldı.

Varal yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi;

"Partimizin ve Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Eşsiz Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ‘ü ; partimizin  2. Genel başkanı , kurtuluş savaşı kahramanı İsmet İnönü ‘yü ; Halkçı Başkan  Dürüst Ecevit ‘i , saygı ve şükran ile anıyorum. 

Bugüne kadar CHP ve SHP Tarsus İlçe Başkanlığı’nı başarı ile sürdürmüş, (hayatta olan Bedrettin Sarpkaya’yı, Sadık Boltaç’ı, Mustafa Ata ‘yı Ali Şanlı’yı, Abdulkadir Filiz ‘i, Vedat Günyar ‘ı,Zeynel Eroğlu, Sedat Aysalar ‘ı, Yeşim Dağgeçen ‘i, İhsan Çalıcı ‘yı , Altan Ulvi Zeyneloğlu ‘nu , Ayhan Oran’ ı, Yahya Yaramış’ ı, Mehmet Özel’i, Alptekin Eser, ‘yı , ve  Sayın Ali İlk i ve varsa adını saymayı unuttuğum ilçe başkanlarımızı da sevgi ve saygı  ile selamlıyorum…  

Vefat eden ilçe başkanlarımıza da Allah’tan rahmet diliyorum. gani gani Allah rahmet eylesin diliyorum.

Burada hazır olan değerli basın mensupları, kadınlarımız, gençlerimiz, belediye meclis üyelerimiz, bütün partililerimiz, muhtarlarımız, başka siyasi partilere mensup dostlarımız, Sivil Toplum Kuruluşlarının ve DİSK-Belediye İş Sendikalarının temsilcileri hepinizi en içten duygularla , selamlıyorum. Hepiniz Hoşgeldiniz.

Kadının adı yok diyenlere inat; kadını hayatın merkezine koyan, ona seçme ve seçilme hakkı veren Cumhuriyettir. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Cumhuriyeti kuranlara ve yaşatanlara selam olsun.

Bugün 5 Aralık - Dünya Kadın Hakları Günü ;

Emek veren, acı çeken, özlem duyan, hakkını savunan tüm kadınlarımızın günü Kutlu Olsun.

Yaşanan son talihsiz süreç sonrası; Genel Merkez Merkez Yönetim Kurulu ‘nun kararı ile  geçici yönetim kurulu ve ilçe başkanı olarak görevlendirilmiş durumdayız. 

Partimize bugüne kadar hizmet etmiş emek vermiş tüm partililerimizin deneyimlerinden faydalanmak istiyoruz. 

Demokratik teamüller ve CHP tüzük ve yönetmelikleri gereği delege seçimi ve olağan kongremizi hukuka uygun şeffaf şekilde gerçekleştirmeye söz veriyoruz.

Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. 

Bizler her zaman kavgasız, gürültüsüz, herkese eşit mesafede , adil olarak görev yapacağız.  

Benim ve tüm arkadaşlarımızın , partililerimizin tek beklentisi partimizin daha iyi duruma gelmesi,  partimizin büyümesidir. 

Kadın erkek – genç yaşlı tüm partililerimizin görüş ve düşünceleri bizim için çok önemli, Her zaman partililerimizi dinleyeceğiz, 

Sizlerin partimiz ve çalışmalarımız ile ilgili tüm önerilerini dikkate alacağız,  ve değerlendireceğiz. 

Bu süreçte tüm partililerimizin geçmişe takılmadan gelecek için elbirliği birbirimize daha sakin , saygılı, sevgi dolu, anlayış içerisinde ve duyarlı davranıp bizlere destek vermesini istiyoruz.

Bizler ; hiç kimse ile kavga etmeyeceğiz, unutmayın kavgalı eve kimse kız vermez, kavga izlemek isteyenlere ve kavga etmek isteyenlere kesinlikle tahammül etmeyeceğiz, bizler hiç kimse için kötü söz söylemeyeceğiz.

Onun için vatandaşımıza karşı Cumhuriyet Halk Partisi huzurlu bir partidir, barış içerisinde siyasi birikimi olan kadroların bir arada olduğu bir partidir, imajını topluma vermek durumundayız.

Bundan sonra partimize çıkan partili partisiz tüm vatandaşlarımız kapıda yöneticiler ve görevliler tarafından bugünkü gibi karşılanarak en üst düzey nezaket ile uğurlanacaklar. 

Partimize gelen ya da bana ve yönetici arkadaşlarımıza ulaşan bütün partililerimiz mutlaka karşılıklı saygı ve sevgi çerçevesince diyalog kurabileceklerdir.

Bizler;  Ulaşılabilir ve konuşulabilir, çözüm odaklı bir ilçe yönetimi olacağız.

Bir Japon Bilge ‘nin dediği gibi ; 

“Güler yüzlü insanların olduğu yere huzur kendiliğinden gelirmiş” 

Bizlerin her zaman yüzü gülecek…. 

Bizleri tanıdıkça inanın çok seveceksiniz, çalışma arzumuz ve heyecanımızı gördükçe sizlerden aldığımız enerji ile daha çok çalışacağız.

Tüm partililerimizin bugünden itibaren sahada olmalarını, pazarda, çarşıda, kahvede, vatandaşlarımızı dinlemelerini, sohbet etmelerini ; Belediyelerimizin ve başkanlarımızın güzel başarılı hizmetlerini anlatmanız ve sosyal medya hesaplarınızda paylaşmanızı ,özellikle istiyoruz. 

Tarsus ‘ta gidilmedik köy ve mahalle, sokak, sıkılmadık el bırakmayacağız…. 

Görev yaptıkları mahallelerin abisi-ablası-başkanı muhtarlarımızı, esnaf odalarını, ticaret odası ve borsasını, bütün sendikaları, ayrım yapmaksızın ülkemiz ve insan yararına çalışan , üyelerinin siyasi görüşü ne olursa bütün derneklerimizi , kahvehaneleri, pazarları ziyaret edeceğiz.

Halkımızın olduğu her yerde bizler de olacağız.

Biz büyük ve köklü bir partiyiz, büyük hedefleri olan bir partiyiz. Kişiler gelip geçicidir ancak CHP. Kalıcıdır ve sonsuza kadar kalacaktır.

Genelde de iktidar olmanın yolu belediyelerdeki başarılardan ve oy veren vermeyen her kesimden insanı dinlemekten, insanların sorunlarını çözmekten geçiyor. 

Tarsus ve Mersin Büyükşehir Belediyelerimizin , değerli başkanları Sayın Vahap Seçer ile Sayın Haluk Bozdoğan ‘e inanmak , güvenmek onlara destek olmak ; tüm CHP . lilerin asli parti görevidir. 

Özellikle burada sayıca çokça da olan genç yol arkadaşlarımızın da huzurunda tüm partililerimize ifade etmek istiyorum : 

Bugünkü son sözüm ve aslında bundan sonra ki çalışmalarımın da olmazsa olmaz hedefimizi açık yüreklilikle ifade etmek istiyorum : 

Sevgili Gençler , sevgili kardeşlerim : 

Bu uzun soluklu yolda, CHP TARSUS İLÇE ÖRGÜTÜNDEN YETİŞMİŞ VE YETİŞECEK GENÇ SİYASİ KADROLARIN İLERİDE YEREL VE ÜLKE SİYASETİNDE POZİTİF KATKI SUNACAKLARINI BİLİN, 
BİZLER ÖNCELİKLE PARTİLİ GENÇLERİMİZ VE PARTİMİZE YENİ KATILACAK GENÇLERİMİZLE YERELDE VE GENELDE GENÇLERİMİZİN ÖNLERİNİ AÇARAK, GENÇLERİMİZİN POZİTİF SİYASET YAPMALARINI
 SAĞLAYACAĞIZ, PARTİMİZİ GENÇLERLE KADINLARLA BÜYÜTECEĞİZ

Bizlerin tek ve yegane görevi sadece delege seçimlerini demokratik ve meşru şekilde tamamlamak değildir : 
Bizler partimizi de büyüteceğiz, güçlendireceğiz, biz partide birliği ve huzuru, barışı, kardeşliği egemen kılacağız ve CHP. yi birlikte iktidara taşıyacağız.

Buradan BÜTÜN GENÇLERİMİZE SESLENİYORUM : 

Gençler, sizi tanımayan ve hiç anlamayan BU İKTİDAR ; sizler artık sizler iş – parasız eğitim – parasız sağlık - istediğiniz için sizi suçlu ilan etme noktasına geldi. 

Bu ülkede adalet,kardeşlik eşitlik ve emek temelli dönüşümün öncüsü, 

güvencesizlik-işsizlik-belirsizlik döngüsüne mahkum edilen siz gençler olacaksınız.

Genç kardeşim gel CHP’ye üye ol

CHP yi birlikte iktidar yapalım. 

Genç kardeşim; 

“Gelirsen, düşünürsen,  söylersen umudu birlikte büyüteceğiz; yarına birlikte yürüyeceğiz. Genç kardeşim Cumhuriyet Halk Partisi’ne üye ol,  sen CHP ol”…

Ben ve hepsi birbirinden değerli çalışma arkadaşlarım: 

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ün 
İLKE ve DEVRİMLERİNE BAĞLI, 
SOL VE VE SOSYAL DEMOKRAT POLİTİKALARI BENİMSEMİŞ, 
EMEKTEN -  DEMOKRASİDEN – İNSAN HAKLARINDAN yana –ÇOK ama ÇOK ÇALIŞARAK görevimizi başarı ile yerine getirmeye  kararlı ve azimliyiz.

Sizlerden aldığımız güç, enerji,  bakışlarınızdaki , gözlerinizdeki sevgi ile bunu birlikte başaracağız . 

Değerli dostlar önemli olan nedir biliyor musunuz; ?

Partimizde Delege seçilmek, delege olmak, ilçe başkanı, ilçe yöneticisi olmak değildir.

ÖNEMLİ OLAN 2023 SEÇİMLERİNDE CHP NİN İKTİDAR OLMASIDIR,

Önemli olan ; 2024 SEÇİMLERİNDE TARSUS VE MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYELERİ YANINDA TÜRKİYE deki tüm BELEDİYELERİ KAZANMAKTIR, 

TÜM ARKADAŞLARIMIZ İLE BİRLİKRE; 

PARTİMİZİN YERELDE VE GENELDE İKTİDAR OLMASINDAN BAŞKA HİÇBİR GAYE VE HEDEF İÇERİSİNDE OLMAYACAĞIMIZA SÖZ VERİYORUZ.

Değerli dostlar bizler bu yola birlikte çıktık, bugüne kadar kaç seçim birlikte mücadele ettik, yeri geldi sandıklarda partimizin 1 oyu için kavga ettik, köylerde mahallelerde girilmedik sokak bırakmadık, ve birlikte 31 martta birlikte çok önemli bir  başarı elde ettik,

Bizler  bu yolun  genel seçimde de  de başarı ile taçlanması için daha çok çalışmalıyız….

Güzelim Ülkemizde; işsizlik, fakirlik, ADALETSİZLİK , haksızlık , kadınlara şiddet, her türlü ayrımcılık, yoksulluk son bulana kadar yani C.H.P iktidar olana dek ; sahada sokakta birlikte mücadeleye etmeye devam edeceğiz.

Sizlere söz veriyoruz.

VE DEĞERLİ DOSTLAR ; BİR AĞAÇ GİBİ TEK VE HÜR VE BİR ORMAN GİBİ KARDEŞÇESİNE BU DAVET BİZİM,  BU DAVET HEPİMİZİN SLOGANI İLE, BU GÜNDEN YOLA ÇIKIYORUZ.

Unutmamalıyız ki; Hiçbirimiz ; hepimiz kadar birlikte güçlü  değiliz …. GELİN 2023 seçimlerinde İKTİDAR olmak ülkemizi bu halkından korkan, yoksulluğu halka kader olarak gösteren iktidardan kurtulmak için ; 

HEP BERABER YOLA ÇIKALIM .

Değerli dostlar, katılımınız bizleri daha da güçlendirdi.

Bu partide ve bu şehirde yüreği bu kadar güzel insanlar olduğunu bilmek çok güzel.

Hepiniz birkez daha hoşgeldiniz,

Allah  yardımcımız olsun , Allah mahcup etmesin.

Hepinize sevgi ve saygılarımı , şükranlarımı sunuyorum.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
32
parçalı bulutlu
banner64
Namaz Vakti 14 Ağustos 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 2 6
2. Trabzonspor 2 6
3. Başakşehir 1 3
4. Alanyaspor 1 3
5. Beşiktaş 1 3
6. Giresunspor 2 3
7. Galatasaray 2 3
8. Kayserispor 2 3
9. Fenerbahçe 1 1
10. Ümraniye 1 1
11. Gaziantep FK 1 1
12. Ankaragücü 1 1
13. Konyaspor 1 1
14. Sivasspor 2 1
15. Antalyaspor 1 0
16. Hatayspor 1 0
17. Karagümrük 1 0
18. İstanbulspor 2 0
19. Kasımpaşa 1 0
Takımlar O P
1. Samsunspor 1 3
2. Boluspor 1 3
3. Eyüpspor 1 3
4. Altınordu 1 1
5. Gençlerbirliği 1 1
6. Keçiörengücü 1 1
7. Rizespor 1 1
8. Adanaspor 0 0
9. Bandırmaspor 0 0
10. Bodrumspor 0 0
11. Erzurumspor 0 0
12. Göztepe 0 0
13. Pendikspor 0 0
14. Sakaryaspor 0 0
15. Tuzlaspor 0 0
16. Ö.K Yeni Malatya 0 0
17. Denizlispor 1 0
18. Manisa Futbol Kulübü 1 0
19. Altay 1 0
Takımlar O P
1. M.City 2 6
2. Arsenal 2 6
3. Brentford 2 4
4. Newcastle 2 4
5. Leeds United 2 4
6. Brighton 2 4
7. Tottenham 1 3
8. Chelsea 1 3
9. Aston Villa 2 3
10. Bournemouth 2 3
11. Fulham 2 2
12. Liverpool 1 1
13. Wolverhampton Wanderers 2 1
14. Leicester City 2 1
15. Southampton 2 1
16. Everton 2 0
17. Crystal Palace 1 0
18. Nottingham Forest 1 0
19. West Ham United 1 0
20. M. United 2 0
Takımlar O P
1. Villarreal 1 3
2. Osasuna 1 3
3. Celta Vigo 1 1
4. Espanyol 1 1
5. Barcelona 1 1
6. Rayo Vallecano 1 1
7. Almeria 0 0
8. Athletic Bilbao 0 0
9. Atletico Madrid 0 0
10. Cadiz 0 0
11. Elche 0 0
12. Getafe 0 0
13. Girona 0 0
14. Mallorca 0 0
15. Real Betis 0 0
16. Real Madrid 0 0
17. Real Sociedad 0 0
18. Valencia 0 0
19. Sevilla 1 0
20. Real Valladolid 1 0