banner72

Çelik, Tarsus Belediye Başkanlığı Aday Adaylığını Açıkladı

Gülek Belediye Başkanı Tekin Çelik, Tarsus Belediye Başkanlığına Aday Adayı olduğunu yaptığı basın toplantısı ile açıkladı.

SİYASET 13.06.2013, 10:49 13.06.2013, 10:49
Çelik, Tarsus Belediye Başkanlığı Aday Adaylığını Açıkladı

Gülek Belediye Başkanı Tekin Çelik, Tarsus Belediye Başkanlığına Aday Adayı olduğunu yaptığı basın toplantısı ile açıkladı.

Çelik açıklamasında şunları söyledi; "Çok muhterem ilçe başkanım ve yönetim kurulu üyelerim, çok muhterem Gülek Belde Başkanım, değerli yönetim kurulu üyelerim, muhterem belediye ve il genel meclisi üyelerimiz, partimizin her kademesinde görev yapmış muhterem dava arkadaşlarım, sivil toplum kuruluşlarının çok değerli başkan ve yöneticileri, canımdan çok sevdiğim hayat arkadaşım ve sevgili çocuklarım, basınımızın çok değerli temsilcileri ;

Sözlerime başlarken bugün bu mekanda bizi kabul eden başta ilçe başkanımız olmak üzere, yönetimdeki arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ediyor, davetimize icabet eden siz değerli dostlarımızı selamların en güzeli olan Allah’ın selamıyla selamlıyorum. Allah’ın rahmeti, bereketi, selameti üzerinize olsun. Hoş geldiniz, şerefler verdiniz.

Bugün burada bizim için ve partimiz için çok önemli saydığımız aday adaylığımızı açıklamak üzere toplandık. Hayırlı bir işe soyunduk. Uzun zamandan beri basına, meslek odalarımıza, muhtarlarımıza, parti yöneticilerimize, eski başkanlarımıza, esnafa, dostlara velhasıl her kapıyı çaldık, çalıyoruz, çalacağız. İş belli bir olgunluğa ulaştı.

Daha önce aday adaylığımızı hem ilçe başkanım, hem yöneticilerimiz ve hem de Tarsus kamuoyuyla paylaşmıştım. Ama bu çatı altında ilk defa resmi olarak Tarsus’a, beldelerimize ve köylerimize hizmet etmek için adayım diyorum. Bunu sizlerle paylaşmaktan çok mutlu olduğumu belirtmek istiyorum.

Aslında bugün kararım farklıydı. Ailemle beraber yönetim kurulunu ziyaret edecektik. Ancak daha sonra aday adayı çokluğunu da düşünerek sizleri rahatsız etmektense, aday adaylığımızı da paylaşalım istedik.

Gülekte üç dönemdir Belediye Başkanlığı yapıyorum. Üç hilalli bayrağı 14 yılı aşkın bir süredir Gülek semalarında dalgalandırdığım için çok ama çok mutluyum, gururluyum. Çok kıt imkanlarla çalıştığımız halde 2008 yılında ölü deniz gibi imkanları çok geniş olan bir belediye başkanıyla beraber yılın belde belediye başkanı seçilmem benim için ayrı bir onur.

Son dönemde % 68 gibi bir oyla seçilmiş olmayı çok önemsiyorum. Birileri bizi küçümsese de biz bu işi yapacağımızı zaten ortaya koyduk. Hem de en iyisini yaptık. Biz, bu şehirde kafa kafaya vererek bu işin altından kalkacağımıza yürekten inanıyoruz. Belde ve köyleri küçümser bir tavrı hiçbir zaman kabul etmemiz mümkün değil.

Köylerde ve beldelerde her ne kadar yoğun nüfus yoksa da her köyün ve beldenin şehirle çok yoğun bağlantısı olduğunu söylememiz gerekir. Örnek olarak Gülekte 3000 nüfus varsa, Tarsus şehir merkezinde yaşayan Gülekli’nin sayısı 25-30 bin civarındadır.

Sadece Gülek değil bütün köylerin ve beldelerin durumları da aynıdır. Onun için köyleri ve beldeleri dışlamak bizim anlayışımıza terstir. Çünkü köylü Atatürk’ün dediği gibi bu milletin efendisidir.

Aday adayı arkadaşlarımın hepsi birbirinden değerli insanlar. İlk günden beri söylüyorum. Aday gösterilmesem de üzülmem. Kim aday olursa, arkasında, yanında yürümekten şeref duyarım. Ama, şunu vurgulamak istiyorum. 14 yılı aşkın bir süredir karar veren konumda oldum.

14 yıldır uygulamanın içinden geliyorum. O halde, bütün aday adaylarımızdan bir adım öndeyim diyorum. Bunu sadece ben değil, Tarsus söylüyor. Eşim öğretmen emeklisi, ben 22 yıl öğretmenlik ve yöneticilik yaptım. İki çocuğumuz tıp doktoru, bir çocuğumuz evimizin gülü. Dolayısıyla çok yoğun bir çevremizin olduğunu belirtiyor ve taktiri Tarsus kamuoyuna bırakıyorum.

Gülek’te ilk aday olduğumda şöyle demiştim. Bürokraside edindiğim tecrübeler ışığında size hizmet etmek istiyorum. Öyle de olduğuna inanıyorum. Çünkü 14 yılda Gülek beldesine çok ciddi katkılarımız oldu.

Şimdi de diyorum ki ; ben belediyeci bir ailenin çocuğuyum. Malum babamız 5 dönem Gülekte belediye başkanlığı yaptı. Doğruluk timsali bir insandı. 6. Dönem Milliyetçi Hareket Partisine geçirdik.

Rozetini rahmetli başbuğumuz Alparslan TÜRKEŞ taktı. Gülekte seçimi kazanamadı ama, 94 yılında Tarsus seçiminin kazanılmasında çok önemli katkısı olduğuna inanıyor ve onu rahmetle, minnetle anıyorum. Makamı cennet olsun.

Büyükşehir yasasıyla Gülek de mahalleye dönüşüyor. Allahın izniyle Büyükşehir belediyesini alacak güçteyiz. Ülkemizin içinde bulunduğu şartlar malum. Ateş çemberinden geçiyoruz. Bugün seçim olsa, bu milletin oy vermek istediği parti Milliyetçi Hareket Partisidir.

Adaylık konusunda çok büyük hatalar yapılmazsa, büyükşehirle beraber Tarsus’u da, bütün ilçeleri de Milliyetçi Hareket Partisinin çok değerli adayları rahatlıkla kazanır. Yönettiğimiz ilçelerdeki belediye başkanlarımızın çok başarılı olmaları işimizi kolaylaştırmaktadır. Türkiye’nin genel siyasetinde de ülkeyi yönetenler çok ciddi hatalar yapmaktalar.

Bunlar bu yüce millete çok iyi anlatılmalıdır. Barzaniyle ilişkiler, açılım denen yıkım süreci, İsrail’le ilişkiler, Türk Amerikan ilişkileri, Suriye çıkmazı, komşularla yaşanan problemler, bağımsız yargı yerine AKP nin yargısı ve daha neler neler. Milliyetçi Hareket Partisinden Adana Büyükşehir belediye başkanı olan Aytaç DURAK’a yapılanlar hangi adalet anlayışıyla izah edilebilir.

Berat etmesine rağmen Aytaç DURAK hala açıktadır. Ama Kızıltepe ve Van belediye başkanları KCK davalarından berat ettirilmiş, aynı gün görevlerine iadeleri sağlanmıştır. Bu kararlar hiçbir vicdana sığmaz.

Türkiye’de iç ve dış borçlar 10 yılda üç katına çıkmıştır. Ülkemiz bölünme tehlikesiyle karşı karşıyadır. İşçi, memur, emekli, çiftçi velhasıl belli bir grup hariç milletimiz çok zor durumdadır. Bunlar bu millete çok iyi anlatılmalıdır.

Onun için diyorum ki, tecrübe kolay kazanılmıyor. Ülkemizin zaman kaybına tahammülü yok. Üç hilalli bayrak, beşinci dönem de Tarsus semalarında dalgalanmalı, Tarsus’ta huzur bozulmamalıdır.

Tarsus’taki huzur Milliyetçi Hareket Partisi tarafından şehrin yönetilmesiyle alakalıdır. Şehrin yönetiminde bu güne kadar emeği geçen ilçe yöneticilerimize, belediye başkanımıza ve ekibine huzurlarınızda teşekkür ediyoruz.

Bizim idarecilik anlayışımız, güler yüzlü, kimseyi kırmadan, hoşgörülü hizmet ederek bu günlere geldik. İstişare ederek aynı yolu yürümeye devam edeceğiz. Sıkmadık el, varmadık köy, belde bırakmayacak, kimseyi ayırmadan hizmet edeceğiz. Nasıl Gülek ve Karboğazını cazibe merkezi yaptıysak, Tarsus’ta da başarılı olacağımızdan eminim.

Ortaya koyacağımız projelerimizle Tarsus üzerindeki ölü toprağını kaldıracağız. Ekonominin yeniden hareket kazanmasında belediye lokomotiflik yapacak, turizm, tarım, küçük ve orta ölçekli sanayinin Tarsus’ta yeniden hayat bulması için bütün tedbirleri alacağız.

Tarsus yeniden Çukurova’nın önemli bir merkezi olacak. Bunu yapacak gücümüz, kudretimiz, bilgi ve birikimimiz var. Gülek’teki projelerimiz, çok önemli projelerdir. Karboğazı kayak merkezi projesi bize aittir. Projede geldiğimiz nokta çok önemli.

Proje bittiğinde Tarsus ve yöresine iş olacak, aş olacak. Boğazpınar köyünden Gülek’e gelen içme suyu projesi Gülek’te 100 yıl ihtiyacı karşılayacak büyüklükte. Modern şehircilik uygulamalarımız ise ortadadır.

Bu seçimde bütün Tarsus’la beraber partimizin küskünlerini bu çatının altında yeniden toplamamız gerekiyor. Yapacağımız ziyaret ve görüşmelerle kafalarına ve kalplerine yeniden gireceğiz ve onları burada yeniden misafir edeceğiz. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
34
açık
banner64
Namaz Vakti 12 Ağustos 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Başakşehir 1 3
2. Alanyaspor 1 3
3. Trabzonspor 1 3
4. Adana Demirspor 1 3
5. Beşiktaş 1 3
6. Galatasaray 1 3
7. Fenerbahçe 1 1
8. Ümraniye 1 1
9. Gaziantep FK 1 1
10. Sivasspor 1 1
11. Ankaragücü 1 1
12. Konyaspor 1 1
13. Hatayspor 0 0
14. Giresunspor 1 0
15. Antalyaspor 1 0
16. Kayserispor 1 0
17. Karagümrük 1 0
18. İstanbulspor 1 0
19. Kasımpaşa 1 0
Takımlar O P
1. Adanaspor 0 0
2. Altay 0 0
3. Altınordu 0 0
4. Bandırmaspor 0 0
5. Bodrumspor 0 0
6. Boluspor 0 0
7. Denizlispor 0 0
8. Erzurumspor 0 0
9. Eyüpspor 0 0
10. Gençlerbirliği 0 0
11. Göztepe 0 0
12. Keçiörengücü 0 0
13. Manisa Futbol Kulübü 0 0
14. Pendikspor 0 0
15. Rizespor 0 0
16. Sakaryaspor 0 0
17. Samsunspor 0 0
18. Tuzlaspor 0 0
19. Ö.K Yeni Malatya 0 0
Takımlar O P
1. Tottenham 1 3
2. Bournemouth 1 3
3. Arsenal 1 3
4. M.City 1 3
5. Newcastle 1 3
6. Brighton 1 3
7. Leeds United 1 3
8. Chelsea 1 3
9. Brentford 1 1
10. Fulham 1 1
11. Leicester City 1 1
12. Liverpool 1 1
13. M. United 1 0
14. Wolverhampton Wanderers 1 0
15. Everton 1 0
16. Aston Villa 1 0
17. Crystal Palace 1 0
18. Nottingham Forest 1 0
19. West Ham United 1 0
20. Southampton 1 0
Takımlar O P
1. Almeria 0 0
2. Athletic Bilbao 0 0
3. Atletico Madrid 0 0
4. Barcelona 0 0
5. Cadiz 0 0
6. Celta Vigo 0 0
7. Elche 0 0
8. Espanyol 0 0
9. Getafe 0 0
10. Girona 0 0
11. Mallorca 0 0
12. Osasuna 0 0
13. Rayo Vallecano 0 0
14. Real Betis 0 0
15. Real Madrid 0 0
16. Real Sociedad 0 0
17. Real Valladolid 0 0
18. Sevilla 0 0
19. Valencia 0 0
20. Villarreal 0 0