Başkan Seçer, Belediye Başkanı İle Muhtar Mutlaka İş Birliği Yapmak Durumunda

Mezitli Muhtarlar Derneği 1. Olağan Genel Kurulu’na katılan Başkan Seçer, muhtarları “mesai arkadaşlarım” sözleriyle tanımladı.

SİYASET 18.06.2021, 11:49 Tarsus Haber
Başkan Seçer, Belediye Başkanı İle Muhtar Mutlaka İş Birliği Yapmak Durumunda

Mezitli Muhtarlar Derneği 1. Olağan Genel Kurulu’na katılan Başkan Seçer, muhtarları “mesai arkadaşlarım” sözleriyle tanımladı.

Başkan Seçer, daha faydalı, etkin ve sonuç alınabilecek hizmetler yapılabilmesi için muhtarlarla iş birliğinin önemine değinerek, “Belediye başkanı ile muhtar mutlaka iş birliği yapmak durumundadır” diye konuştu.

Mezitli’ye yapılan çalışmaları anlatan Başkan Seçer, önemli bir yatırımın müjdesini “200 milyon liralık içmesuyu şebeke hattı çalışması başlıyor” sözleriyle verdi. Sahillerin tahsisine ilişkin konuşan Seçer, kurumların birbirleri ile uyum içerisinde olmasının önemini vurguladı.

Seçer, “Şimdi, ‘Sen ayrı partinin belediye başkanısın, ben ayrı partinin bakanıyım ya da bürokratıyım’ dediğiniz noktada Türk halkına bir faydanız olmaz. Türk halkının derdine çare olmazsınız, onun üzerine dert olursunuz. Biz Türk halkının üzerine dert olmak istemiyoruz, biz derman olmak istiyoruz” diye konuştu.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mezitli Muhtarlar Derneği 1. Olağan Genel Kurulu’na katıldı. Muhtarları “mesai arkadaşlarım” sözleriyle tanımlayan Başkan Seçer, muhtarlarla uyum içerisinde hareket ederek Mersin’e güzel hizmetler kazandırdıklarını ve kazandırmaya devam edeceklerini söyledi.

“Belediye başkanıyla muhtar, mutlaka iş birliği yapmak durumundadır”

Başkan Seçer, Jandarma Teşkilatı’nın 182. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Mersin İl Jandarma Komutanı Albay Necip Çarıkcıoğlu’nu ziyaret etti. Ziyaretin ardından Başkan Seçer, Mezitli Belediye Binası’nda gerçekleştirilen Mezitli Muhtarlar Derneği 1. Olağan Genel Kurulu’na katıldı. Daha faydalı, etkin ve sonuç alınabilecek hizmetler yapılabilmesi için muhtarlarla iş birliğinin zorunluluk olduğunu dile getiren Seçer, “Belediye başkanıyla muhtar, mutlaka iş birliği yapmak durumundadır.

Özellikle yurttaşlarımızla aramızdaki köprü vazifesini görür muhtarlarımız. Muhtarların bana aktardığı bilgi akışları doğru karar vermeme ya da yanlıştaysak yanlıştan dönme konusunda çok önemli bir etki yapıyor. Bunu da açık yüreklilikle söylemem lazım. Büyükşehir Belediye Başkanı olarak benim henüz ilk dönemim. Muhtarlarla ilişkilerimizin çok iyi olduğunu söyleyebilirim. Tabi münferit olaylar olmuyor değil. 805 mahalle, 805 ayrı şahsiyet ama 1 ilçe belediye başkanı ya da 1 büyükşehir belediye başkanı. Ben kümülatif olarak baktığınız zaman çok daha fazla büyük bir kitle ile iş birliği yapma durumundayım. Ya da mesai arkadaşlarımın sayısı çok daha fazla. Bu beni memnun ediyor” dedi.

“Tartışmasız ve rakipsiz Türkiye’nin yükselen yıldızı Mersin”

Mezitli’nin çok güzel bir merkez ilçe olduğunu ifade eden Başkan Seçer, her geçen gün nüfusunun arttığını ve değerinin katlandığını söyledi. Mezitli’de bitirilen imar planlarına ilişkin de konuşan Başkan Seçer, “1/5000’lik, buna bağlı olarak 1/1000’lik nazım imar planı çalışmaları çok değerli çalışmalar. Bunlar böyle kolay Meclis’ten geçen ya da uygulamaya giren konular değil. Çünkü kentin geleceğini çiziyorsunuz orada. Daha sonraki on yıllar sonraki nesiller ya size teşekkür edecek ya da intizar edecek” ifadelerini kullandı.

Mersin’in gelecek 15 yılda Türkiye’nin yükselen yıldızı olacağını sözlerine ekleyen Seçer, “Bu zenginliğin farkındayız. Bu farkındalıkla belediye başkanlığı yapıyoruz. Mezitli de şanslı, Mersin de şanslı. Neden? Kalbinde hiçbir kötülük taşımadan kendisine destek olmuş, kendisine güvenmiş, kenti emanet etmiş yurttaşlara layık olmak için var gücüyle çalışan belediye başkanları var. Bu önemlidir. Bu çok değerli bir durumdur. Sizler de muhtarlarımız olarak öylesiniz” dedi.

“200 milyon liralık içmesuyu şebeke hattı çalışması başlıyor”

Mezitli’de çok önemli yatırımlar yapıldığına da vurgu yapan Başkan Seçer, altyapı ve üstyapı yatırımlarına devam edileceğinin altını çizdi. Belediyeciliğin yalnızca beton yapmak olmadığını, ayrım gözetmeden insana yatırım yapmak gerektiğini belirten Başkan Seçer, Mezitli’de yapılan bazı çalışmaları şöyle anlattı:“Yıllardır Kuyuluk sürüncemede, bir altyapı beklentisi vardı. Büyük bir sorun alanı olan bölgede bitirdik, şimdi 2. etap, 3. etap çalışmalar devam ediyor. Yine grup yolları, muhtelif yerlerde içme suyu şebekeleri, paket arıtma ihtiyacı olan Tepeköy gibi birçok alanda çalışmalarımız devam ediyor. Çok önemli bir projeye imza atacağız, Allah izin verirse. Her şey tamamlandı.

Buraya toplantıya gelmeden Sayın Başkan’la da görüştük. Bir yol haritası çizdik. Çünkü Mezitli’de çok büyük kazı çalışmaları başlayacak. Yanlış duymadınız. 200 milyon liralık içmesuyu şebeke hattı çalışması başlıyor. Çok demode içmesuyu şebeke hattı var. Burayı yapıyorsunuz orası patlıyor, orayı yapıyorsunuz diğer taraf patlıyor. Artık Mezitli’nin içmesuyu şebeke hatları yenilenecek. Muazzam bir noktaya geleceğiz. Biz kırsal mahallelerde de çalışıyoruz. Şu anda Kuzucubelen’de içmesuyu çalışması var.”

“Asfaltta bu yılki projeksiyonumuz 40 bin ton”

Yol yapım, bakım ve onarım çalışmalarının projeksiyonundaki rakamsal değerleri muhtarlarla paylaşan Başkan Seçer, “Bizim ilk yönetime geldiğimiz, ilk icraat yılı dediğimiz, 9 aylık 2019 yılı içerisinde yaklaşık kullandığımız sıcak asfalt miktarı 14 bin ton. Geldik ayağımızın tozuyla. 2020’de pandemi koşulları, bizim bilinçli olarak değiştirdiğimiz projeksiyonlar, strateji değişikliği 8 bin tona düşürdük. Bu yıl şu ana kadar bakın ilk 5 ayda 17 bin ton sıcak asfalt kullandık Mersin’de.

Bu yılki projeksiyonumuz 40 bin ton. İlk 5 ayda tıkır tıkır da gidiyor. Lütfen Meclis’i izleyin! Biz şeffaf belediyecilik yapıyoruz. Oraya yansıtıyoruz. Diyoruz ki, ‘Bunları, bunları, bunları yapacağız. Bunların gerçekleşme oranı şu ana kadar bu. Fiili bu, parasal bu’. Hiçbir şeyi saklamıyoruz. Yapacağımızı ‘yapacağız’ diyoruz. Yapamayacağımızı ‘yapamayacağız’ diyoruz. Mezitli bizim için önemli bir ilçemiz. Buraya ne gerekiyorsa ilçe belediyemize el birliği halinde devam ettireceğiz” dedi.

“Biz Türk halkının üzerine dert olmak istemiyoruz, biz derman olmak istiyoruz”

Sahillerin tahsisine de değinen Başkan Seçer, konuyla ilgili şunları söyledi:“Bütün sorun alanlarının çözüm noktası olarak belediyeler görülüyor. Ama sorun alanları biz değiliz ki. ‘Tahsis istedim’ diyor, ‘alamadım’ diyor. Ben tahsis istiyorum alamıyorum. Mülk Milli Emlak’ın, sorumluluk Büyükşehir Belediyesi’nin. Parklarda da aynı durum. Sürekli gündeme getiriyoruz. Kültür Park’ın Mezitli bölümünde kalan kısmında sorunumuz yok. Yenişehir’in kalan kısmında bazı çalışmalar yapacağız.

Ön tahsis süresi bitmiş. Tahsis alamıyoruz, ihaleye çıkamıyoruz. Bir sorun alanı. Atatürk Parkı aynı şekilde. Kurumlar arasında uyum olmadığı zaman tablo bu. Şimdi ‘sen ayrı partinin belediye başkanısın, ben ayrı partinin bakanıyım ya da bürokratıyım’ dediğiniz noktada Türk halkına bir faydanız olmaz. Türk halkının derdine çare olmazsınız, onun üzerine dert olursunuz. Biz Türk halkının üzerine dert olmak istemiyoruz, biz derman olmak istiyoruz. Onun için uyuma, eş güdüme önem veriyoruz. Bugüne kadar yaptıklarımız bundan sonra yapacaklarımızın bir göstergesi. En azından ortaya koyduğumuz gayret çok önemli. Bu gayret çok daha fazla yoğunluğa erişecek.”

“Tüm muhtar arkadaşlarımıza başarılar diliyorum”

Başkan Seçer, Mersin’e hizmet için iş birliğinin önemine değinerek, “Hepimiz kardeşiz. Hangi çatı altında olursak olalım. Bakın AK Partisi, İYİ Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi ayrımı olmadan burada bir aradayız. Hizmetlerde de aynı şiarla, aynı ülküyle hareket etmek durumundayız. Ben derneğimizin seçiminin hayırlı olmasını istiyorum. Kurucu başkanımız, Ömer Başkanın nezdinde tüm muhtar arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Yeni görev yapacak tüm arkadaşlarıma bizlerle beraber uyum içerisinde Mezitli halkına çok güzel, çok önemli, çok hayırlı hizmetler yapmayı diliyorum” dedi.

Başkan Tarhan: “Bütün Mezitli’nin sorunlarını kendisi çok yakından biliyor”

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Mezitli’ye kazandırılan hizmetlerde Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in çok önemli bir payı olduğunu belirterek, “Büyükşehirlerin, ilçe belediyeleri ile uyumlu şekilde ortak çalışmalar yürütmesi. Biz bu anlamda çok şanslıyız tabi ki. Çünkü adaylık görevinden başlayarak Büyükşehir Belediye Başkanımız Mezitli’nin sorunlarını kendileri doğrudan sordu, soruşturdu ve mesaj da verdi.

Neler yapacağını açık ve net şekilde söyledi ve başladı da bunlara zaten göreve geldikten sonra. Bütün Mezitli’nin sorunlarını kendisi çok yakından biliyor. Sorunları çözmek için önce sorunların doğru tespiti gerekiyor. Bu bir aşamadır. Tespitler yapıldı. Bilinmeyen hiçbir şey yok ve adım adım yapılıyor tabi ki. Bunlardan birisi de Mezitli’nin imar planlarıydı. Ben buradan tekrar Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Meclis üyelerine teşekkür ediyorum. Gerçekten 4 ilçe içerisinde planları bitirilmiş tek ilçeyiz” diye konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner64
Namaz Vakti 22 Mart 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Galatasaray 25 60
2. Fenerbahçe 24 54
3. Beşiktaş 25 49
4. A.Demirspor 25 45
5. Trabzonspor 25 44
6. Başakşehir 24 41
7. Kayserispor 25 38
8. Konyaspor 25 34
9. Karagümrük 24 31
10. Antalyaspor 25 28
11. Alanyaspor 25 28
12. Sivasspor 25 27
13. Kasımpaşa 25 26
14. Gaziantep FK 25 25
15. Ankaragücü 24 25
16. İstanbulspor 24 24
17. Giresunspor 24 23
18. Hatayspor 24 23
19. Ümraniye 25 22
Takımlar O P
1. Samsunspor 26 54
2. Eyüpspor 26 53
3. Pendikspor 26 47
4. Rizespor 25 46
5. Keçiörengücü 26 46
6. Sakaryaspor 26 46
7. Bodrumspor 26 41
8. Manisa FK 25 39
9. Boluspor 25 38
10. Bandırmaspor 25 37
11. Göztepe 25 35
12. Tuzlaspor 26 28
13. Altay 26 25
14. Adanaspor 26 25
15. Erzurumspor 25 24
16. Altınordu 25 20
17. Gençlerbirliği 25 17
18. Denizlispor 26 17
19. Yeni Malatyaspor 26 16
Takımlar O P
1. Arsenal 28 69
2. M.City 27 61
3. M. United 26 50
4. Tottenham 28 49
5. Newcastle 26 47
6. Liverpool 26 42
7. Brighton 25 42
8. Brentford 27 42
9. Fulham 27 39
10. Chelsea 27 38
11. Aston Villa 27 38
12. Crystal Palace 28 27
13. Wolves 28 27
14. Leeds United 27 26
15. Everton 28 26
16. Nottingham Forest 27 26
17. Leicester City 27 25
18. West Ham United 26 24
19. Bournemouth 27 24
20. Southampton 28 23
Takımlar O P
1. Barcelona 26 68
2. Real Madrid 26 56
3. Atletico Madrid 26 51
4. Real Sociedad 26 48
5. Real Betis 26 45
6. Villarreal 26 41
7. Athletic Bilbao 26 36
8. Rayo Vallecano 26 36
9. Osasuna 26 34
10. Celta Vigo 26 34
11. Mallorca 26 32
12. Girona 26 31
13. Getafe 26 29
14. Sevilla 26 28
15. Cadiz 26 28
16. Real Valladolid 26 28
17. Espanyol 26 27
18. Valencia 26 26
19. Almeria 26 26
20. Elche 26 13