banner52

Anamur’dan Başkan Kocamaz’a Ve Türe’ye Tam Destek

MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Anamur’a yaptığı ziyarette yoğun ilgi görürken, gittiği her yerde ayağına kurbanlar kesildi.

SİYASET 19.02.2014, 22:39 19.02.2014, 22:39
Anamur’dan Başkan Kocamaz’a Ve Türe’ye Tam Destek
banner46

MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Anamur’a yaptığı ziyarette yoğun ilgi görürken, gittiği her yerde ayağına kurbanlar kesildi.

İlçe girişinde “Başkan Kocamaz Seni Kimse Yıkamaz” sloganıyla binlerce kişi tarafından karşılanan Başkan Kocamaz, konvoy eşliğinde kent merkezine girdi.

Kendilerini selamlayan Başkan Kocamaz’a, Anamurlular sevgi gösterisinde bulundular.

MHP Anamur Belediye Başkan Adayı ve Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, MHP İlçe Başkanı Erdal Bulut, MHP İlçe Yönetimi ve Kadın Kolları ile partililer birlikte ilk olarak Anamur Yaş Meyve ve Sebze Halini ziyaret eden Başkan Kocamaz, burada hal esnafının, komisyoncular ve nakliyatçıların sorunlarını dinledi.

Kent merkezinde kalan halin kent dışında geniş bir alana yapılması için hal esnafı ve komisyoncularla mutabık kalan Başkan Kocamaz, seçimlerde sonra hal esnafının sorunlarını hep birlikte çözeceklerini söyledi.

Daha sonra Anamur esnafını gezen Başkan Kocamaz ile Türe, esnaflarla sohbet ederek, sorunlarını dinledi.

Anamur FM ve Gözde FM’e canlı yayın konuğu olan Başkan Kocamaz, buralarda Mersin için yapacakları projeleri anlattı.

Anamurlular tarafından yoğun ilgi gören Başkan Kocamaz, daha sonra MHP Anamur Belediye Başkan Adayı ve Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe ve MHP İlçe Teşkilatınca Çarıklar ve Ören Beldelerinde düzenlenen toplantılara katıldı.

Soğuk havaya rağmen toplantının yapılacağı alanları dolduran binlerce vatandaş, Başkan Kocamaz’ın alana girmesiyle alkış tufanı ve konfeti yağmuru altına ‘Başkan Kocamaz Seni Kimse Yıkamaz’ sloganını attılar.

Her gittikleri yerden bu heyecanı ve coşkuyu gördüklerini ifade eden Başkan Kocamaz, gösterilen ilgi ve alakaya teşekkür etti

Tüm ilçelerin sorunlarını çok iyi bildiğini söyleyen Başkan Kocamaz, “Yaklaşık 16 aydır sık sık Anamur’a gelip gidiyoruz, artık Anamur’un dertlerini, sıkıntılarını biliyoruz. Anamur’un caddelerini, sokaklarını, mahallelerini, köylerini beldelerini biliyoruz. Geçmişte büyükşehir denildiği zaman Mersin merkezdeki 4 ilçe anlaşılırdı.

Yarıçapı 20 kilometrekarelik bir dairesel alan büyükşehir’in sınırları idi. Ama son çıkan Büyükşehir Yasası ile birlikte artık Mersin denildiği zaman Adana’dan Antalya’ya kadar yada Niğde’den, Konya’dan, Karaman’dan Akdeniz’e kadar uzanan 15.600 kilometrekarelik bir alan ve bu alan üzerinde 1milyon682bin insanımız yaşıyor. İnşallah 30 Mart’ta 1 milyon150 bin civarında vatandaşımızda seçmen olarak sandığın başına gidecek” dedi.

2014 Mart yerel seçimlerinin ülke için çok önemli olduğunu vurgulayan Başkan Kocamaz, “Bu seçim diğer seçimlerden çok farklı. Çünkü arkasından 4 ay sonra cumhurbaşkanlığı seçimini tetikleyecek, onun arkasından da 8 ay sonra ülkemiz bir genel seçim heyecanı yaşayacak. Yani 1 yıl içerisinde 3 defa sandığın başına gideceğiz.

Dolayısıyla bu yerel seçim diğerlerini de tetikleyeceği için ülkemiz açısından hepimiz açısından ilimiz ve ilçelerimiz açısından çok önemli. Memlekete sahip çıkmak mecburiyetindeyiz. Dünyadaki özellikle İslam alemindeki kaos ve karmaşa ülkemizi de tehdit etmekte. Televizyonlarda gördüğümüz olaylar, yaşanan hadiseler ve özellikle şu seçim dönemini sabote etmeye yönelik gayretler hepimizin çok duyarlı olması gerektiğini göstermekte.

Gidecek başka bir ülkemiz yok, başka toprağımız yok. Bu topraklarda doğduk, bu topraklarda büyüdük, ekmeğini yedik, suyunu içtik hak vaki olduğunda da yine bu topraklara gömüleceğiz. Allah hepimize hayırlısından memlekete hizmet aşkıyla uzun ömür versin” şeklinde konuştu.

Belediyeciliğin zor ve vebali ağır olan bir görev olduğunu altını çizen Başkan Kocamaz, “Belediyecilik hem zor hem de vebali ağır olan bir görevdir.  Herkesi %100 memnun etme şansınız yoktur. Bir yerden yol açacaksınız, ister istemez bazı vatandaşların evini oradan kaldırmanız gerekiyor. Tabi insanoğlu buna tepki gösteriyor, feryat ediyor. Belki arkamızdan beddua ediyor. Ama o işin mutlaka yapılması gerekiyor.

Çünkü toplumun çoğunluğunu ilgilendiren işler belediyecilikte en öne alınması gereken işlerdir. Zaten belediyeciliğin tanımını ele aldığınızda mahallin müşterek ihtiyaçları gidermek üzere kurulmuş kuruluşlar olarak adlandırılıyor. Herkesin ortak ihtiyacı olan sorunları önce çözmek durumundasınız. Bunun artısı eksisi olur ama risk almazsanız da o kenti ayağa kaldıramazsınız, problemlerini çözemezsiniz.

Özellikle geçmişte hep emlakçıların yaptığı imar planlarıyla şehirler oluşturulmuş, adeta şehirlerimizin tamamında gecekondu hakimiyeti var. Buraların kentsel dönüşüm amacıyla yeniden ele alınıp, planlanıp, programlı her türlü sosyal donatı alanlarıyla birlikte ayağa kaldırılması modern belediyecilik anlayışında en öncelikli problemdir.

Özellikle deprem kuşağı üzerindeki ülkemizde geçmişte plansız, programsız yapılaşmanın dışında deprem yönetmeliklerine de uygun olamayan binaların bugünkü konumu gerçekten tehlike arz etmektedir. Yanlışların bir şekilde durdurulması, düzeltilmesi yönünde de bir uçtan başlanması gerekmektedir.

Onun için diyoruz ki biz Mersin’e bu çarpıklıkları ortadan kaldırabilmek için, yanlışlıkları düzeltmek düşüncesiyle talip olduk ve yola çıktık.  Olması gereken neyse Allah’ın izniyle sizlerin talepleri doğrultusunda hep birlikte gerçekleştireceğiz” ifadesini kullandı.

MERSİN’İ MERSİNLİLERLE YÖNETECEĞİZ, BİRLİKTE BÜYÜTECEĞİZ

Başkan Kocamaz, Mersin’i Mersin’de yaşayanlarla birlikte yöneteceklerini ve birlikte büyüteceklerini belirterek, “Bizim sloganlarımızı mutlaka okumuşsunuzdur. Biz Mersin’i sizlerle yönetelim, sizlerle büyütelim diyoruz. Kentin ihtiyacı olan her türlü konuda insanlarımızın fikirlerini alıp, onlarla birlikte bir ortak noktaya varıp, bir ortak akıl oluşturup problemleri de inşallah o şekil çözmek niyetindeyiz.

Çünkü dediğim gibi Mersin artık merkezdeki 4 ilçe değil, Anamur’dan Çamlıyayla’ya Mut’tan Tarsus’a kadar 13 ilçemizin tamamını kapsayan bir alan artık büyükşehir. Bu kadar büyük bir alanın dünyadaki 50 ülkeden alan ve nüfus olarak büyük olan bir bölgeyi tek başına bir kişinin yönetmesi mümkün değildir.

Onun için diyoruz ki gidip nerde ne sorun varsa vatandaşlarımızı dinleyeceğiz. Ortak bir fikir oluşturacağız. Oluşan ortak fikir doğrultusunda projelerimizi hazırlayacağız ve inşallah bu kentleri, bu ilçeleri bugünkü konumundan daha ileri noktaya hep birlikte taşıyacağız” şeklinde konuştu.

ANAMUR’U MERSİN’E DENİZ YOLU İLE BAĞLAYACAĞIZ

Anamur’u Mersin’e deniz yolu ile bağlayacaklarını anlatan Başkan Kocamaz, “Anamur’u Mersin’e deniz yolu ile bağlayacağız Allah’ın izni ile. Çünkü bu bölgenin bir turistik bölge olarak da hizmet vermesi lazım ve gerekiyor. Birçok tarihi değeri bağrında taşıyor.

Denizi muazzam, inşallah çevreyi kirleten unsurları da ortadan kaldırdığımızda, bu bölge tarihin derinliklerinde olduğu gibi yeniden bir cazibe merkezi olacak. Denizden buluşturacağız dedik, denizle Mersin bağlantısını deniz otobüsleri ile ve deniz uçak seferleri ile inşallah en kısa sürede başlatmış olacağız. Çünkü Mersin’in, Anamur’un bu prestij projelerine ihtiyacı var. Tabi ki sadece turizm değil, bu bölgede muzla ilgili her türlü araştırmaları yaptıracağız.

Anamur Muzu’nu geçmişte olduğu gibi yine cazip bir hale getireceğiz. Bu yeni Büyükşehir yasası ile birlikte Büyükşehirlere tarıma yönelik destekler, araştırmalar, tarımın geliştirilmesine yönelik projeler konusunda yetkiler verildi. İnşallah bizde bunu tüm Mersin genelinde olduğu gibi Anamur’da da öncelikli projeler haline getireceğiz.

İlk önce bir tarım dairesi oluşturacağız. Organize Tarım ve Hayvancılık Bölgeleri, Araştırma, Geliştirme, Destekleme Hizmetleri, Çiçek ve Meyve Seracılığı konusunda destekler ve eğitimler, soğuk hava depoları, entegre tesisleri, kadınlarımıza yönelik mikro krediler, iş geliştirme merkezleri ile Mersin’in birinci problemi olan işsizliği de inşallah en kısa sürede azaltma yoluna gideceğiz.

İhtiyaç duyulan bütün ilçelerimizde soğuk hava depoları, çiftçilerimizin ürünlerini yurt dışı pazarlarda değerlendirmek amacıyla lojistik amaçlı gerekirse yurt dışında da soğuk hava depoları, sebze, meyve, narenciye ürünleri ile ilgili işleme tesisleri, meyve suyu, reçel, konsantre, konserve ve salamura tesisleri, inşallah Büyükşehir Belediyesi marifeti ile hayata geçirilecek, üreticinin malı en iyi şekilde değerlendirilmiş olacak.

Bu projeler arasında organik ürün satış noktaları, serbest ve aracısız köylü pazarları ki bunlar köylülerimizin, köylü vatandaşlarımızın ticari amaçlı olmayan evinin önünde yetiştirdiği ürünlerin değerlendirilmesi için düşünülüyor. Kadınlarımızı iş sahibi yapmaya yönelik mikro krediler, iş geliştirme merkezleri, kredi, kira ve benzeri desteklerle iş sahibi yapma projeleri, yerel el sanatları üretim atölyeleri ve satış mağazalarıyla köylü vatandaşlarımız da desteklenmiş olacak” dedi.

SUSUZ VE YOLSUZ KÖY KALMAYACAK

2000’li yıllara girmelerine rağmen halen su sorununu çözememiş köylerin olduğunu söyleyen Başkan Kocamaz, “Bir defa 2000’li yıllara gelmişiz. Halen susuz köylerimizin olduğunu gördükçe gerçekten yüzümüz kızarıyor. Bu Türkiye Cumhuriyetini bu güne kadar yöneten hükümetlerin bir ayıbı olarak görülüyor.

İnşallah susuz ve yolsuz köy kalmayacak. Yine köylüye ve üreticiye her türlü destek verilecek, yoksulluk haritası çıkarılacak il geneli için, alt yapılar tamamlanacak, üretilen ürünler en iyi şekilde değerlendirilecek ihtiyaç sahiplerine de katkı sunulacak.

Yine bölgemizde çiçekçilikle ilgili maalesef bir eksiklik var bununla ilgili de her türlü eğitimler ve destekler Büyükşehir Belediyesi marifeti ile başta eğitim olarak, ardından da katkı olarak bunların çözüm yolları üretilmiş olacak.

Biz sizden biriyiz, içinizden biriyiz. Dolayısıyla sizin derdinizi ancak anlarsa bizim gibi sizin içinizden çıkmış insanlar anlar. Dolayısıyla bu 30 Mart Mersin içinde, ülkemiz için olduğu gibi Mersin içinde yeni bir milat olmalıdır. Çünkü her geçen gün ülkemiz bir kaos ve kargaşaya doğru sürüklenmektedir. Herkes kendi evinin önünü temizlemekle görevlidir.

Çünkü Mersin, Mersin’de kendi evinin önünü temizlerse, Adana kendi evinin önünü temizlerse, Antalya aynı şekilde, aynı sorumlulukla kendi evinin önünü temizlerse Allah’ın izni ile Türkiye temizlenmiş olacaktır. Çünkü bu seçim hepimiz için bir önem arz etmektedir, bir başlangıç noktası olarak düşünülmesi gereken bir seçim olarak değerlendirilmelidir.

Beni sabırla dinlediğiniz için, arkadaşlarımızı sabırla dinlediğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bütün ilçelerde Milliyetçi Hareketin adaylarının mutlaka bu seçimde öne çıkarılması gerektiğini, Mersin’in buna ihtiyacı olduğunu özellikle belirtmek istiyorum” ifadesini kullandı.

Programda Başkan Kocamaz, CHP’den istifa edip MHP’ye katılanlara parti rozetini taktı.

Başkan Kocamaz, programlarının sonunda TÜRKAV Anamur Şubesi’ni ziyaret ederek, burada yöneticilerle sohbet etti

Yorumlar (0)
10
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 09 Mart 2021
İmsak 05:35
Güneş 06:54
Öğle 12:57
İkindi 16:15
Akşam 18:50
Yatsı 20:04
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 27 60
2. Galatasaray 28 58
3. Fenerbahçe 28 58
4. Trabzonspor 28 51
5. Alanyaspor 28 46
6. Hatayspor 28 46
7. Gaziantep FK 28 43
8. Karagümrük 28 41
9. Göztepe 28 39
10. Antalyaspor 28 36
11. Sivasspor 27 34
12. Konyaspor 27 32
13. Malatyaspor 28 31
14. Kayserispor 27 31
15. Kasımpaşa 28 30
16. Başakşehir 28 29
17. Rizespor 27 28
18. Ankaragücü 27 26
19. Erzurumspor 28 26
20. Denizlispor 27 24
21. Gençlerbirliği 27 21
Takımlar O P
1. Giresunspor 25 53
2. Samsunspor 25 50
3. İstanbulspor 25 47
4. Adana Demirspor 25 45
5. Altınordu 25 45
6. Altay 25 44
7. Tuzlaspor 25 41
8. Ankara Keçiörengücü 25 40
9. Bursaspor 25 34
10. Ümraniye 25 34
11. Bandırmaspor 25 32
12. Boluspor 25 29
13. Adanaspor 25 27
14. Menemenspor 25 27
15. Balıkesirspor 25 26
16. Akhisar Bld.Spor 25 22
17. Ankaraspor 25 16
18. Eskişehirspor 25 7
Takımlar O P
1. Man City 28 65
2. M. United 28 54
3. Leicester City 28 53
4. Chelsea 28 50
5. West Ham 27 48
6. Everton 27 46
7. Tottenham 27 45
8. Liverpool 28 43
9. Aston Villa 26 40
10. Arsenal 27 38
11. Leeds United 27 35
12. Wolverhampton 28 35
13. Crystal Palace 28 34
14. Southampton 27 33
15. Burnley 28 30
16. Newcastle 27 27
17. Brighton 27 26
18. Fulham 28 26
19. West Bromwich 28 18
20. Sheffield United 28 14
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 25 59
2. Barcelona 26 56
3. Real Madrid 26 54
4. Sevilla 25 48
5. Real Sociedad 26 45
6. Real Betis 26 42
7. Villarreal 26 37
8. Athletic Bilbao 25 33
9. Celta de Vigo 26 33
10. Granada 26 33
11. Levante 26 32
12. Valencia 26 30
13. Osasuna 26 28
14. Cádiz 26 28
15. Getafe 26 27
16. Real Valladolid 26 25
17. Elche 25 24
18. Eibar 26 22
19. Deportivo Alaves 26 22
20. Huesca 26 20