Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer Bir Gününü Mersin Sahillerinde Geçirdi

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, işletmesi Denizkızı Turizm A.Ş.’de bulunan Kocahasanlı, Ayaş Yemişkumu, mavi bayraklı sahillerden Kızkalesi ve Susanoğlu, Yapraklıkoy ile Zincirlikuyu Halk Plajlarında tatilciler ile bir araya gelerek, keyifli bir hafta sonu geçirdi.

MERSİN HABER 19.08.2019, 18:31 19.08.2019, 18:31
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer Bir Gününü Mersin Sahillerinde Geçirdi

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, işletmesi Denizkızı Turizm A.Ş.’de bulunan Kocahasanlı, Ayaş Yemişkumu, mavi bayraklı sahillerden Kızkalesi ve Susanoğlu, Yapraklıkoy ile Zincirlikuyu Halk Plajlarında tatilciler ile bir araya gelerek, keyifli bir hafta sonu geçirdi.

Başkan Seçer, ayrıca sahillerdeki temizlik ve düzen konusunda belediye ile vatandaş işbirliğinin önemine dikkat çekti.

Başkan Seçer, gençler ile tavla oynadı

Başkan Seçer, tüm gününü tatilcilere ayırdı. Gittiği her plajda gençler ile selamlaşıp, iyi tatiller dileklerini ileten Başkan Seçer’i karşısında gören vatandaşlar hem çok mutlu oldu, hem de şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Gençlerin daveti üzerine ilk gittiği yer olan Kocahasanlı Halk Plajı’nda kelime oyununa katılan Başkan Seçer, gençlerin kendisine anlattığı kelimeleri tek tek tahmin etmeye çalıştı ve eğlenceli vakit geçirdi.

Kocahasanlı Halk Plajı’nda tatilini Mersin sahillerinde geçiren bir genç kız ile tavla oynayan Başkan Seçer, Kızkalesi Halk Plajı’nda da bir genç ile tavla attı.

Kampçılar ve sahillere çadır kuran tatilciler ile sohbet eden Başkan Seçer, kendisini çadırlarına davet eden vatandaşları kırmadı.

Güneşlenenlerle ve denizin, sahilin, kumun tadını çıkaranlarla tek tek sohbet eden Seçer, vatandaşların talep ve isteklerini de dinledi.

Kendisi ile birlikte sahilleri gezen Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Denizkızı Turizm A.Ş. yetkililerinden de bilgiler alan Başkan Seçer, Mersin’i daha iyi noktalara getireceklerini ifade etti.

Seçer’e Emine Teyze’den üzüm ikramı

Gençler ile bol bol hatıra fotoğrafı çektirip, gittiği her noktada yoğun ilgi ve sevgi ile karşılanan Başkan Seçer, Mersin’in Akdeniz İlçesi’ne bağlı Iğdır Mahallesi’nden Ayaş Yemişkumu’na denize gelen Emine Bekar ile de sohbet etti.

Başkan Seçer’i karşısında görünce mutlu olan ve Seçer’e sarılıp öpen Emin’e Teyze, kendisine üzüm ikram etti. Emine Teyze’yi kırmayan Başkan Seçer, ikram ettiği üzümlerden yedi ve kendisi ile sohbet etti.

Sorunlar ivedilikle çözülecek

Başkan Seçer, ayrıca Denizkızı Turizm A.Ş’nin sahillerdeki büfelerinde çalışan personele de hayırlı işler diledi. Kızkalesi’nde Mevlüt Kale’nin sahibi olduğu pansiyona konuk olan Başkan Seçer, pansiyon sahiplerinin sıkıntılarını dinleyerek, Büyükşehir Belediyesi olarak hayata geçirecekleri hizmetleri anlattı.

Seçer, özellikle ivedi bir şekilde kanalizasyon problemini çözüme kavuşturacaklarını anlattı.

Yurttaşlarımızın memnuniyet derecesinin yüksek olması beni başkan olarak mutlu eder

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, belediyenin çok güzel halk plajları olduğundan söz ederek, “Benim de tabii ki Belediye Başkanı olarak işlettiğimiz plajların durumunu görmem lazım, yerinde tespit etmem lazım. Gün uygun bir gündür deyip geldim.

Nerelerde ne yapıyoruz, nerede doğru yapıyoruz, nerede yanlış yapıyoruz, nerede yurttaşın şikayeti var, bir dahaki sezona eksiklerimizi görüp nasıl girebiliriz onun çalışmasını arkadaşlarımla yapıyorum. Burada Hatay'dan misafirlerimizle beraberiz.

Az önce sohbet etme imkanı buldum. Son derece güzel bulmuşlar burayı, hoşuma gitti. Hem nezih, hem keyifli bir ortam. Son derece güzel bir atmosfer. Bunlar bizleri memnun ediyor.

Hem Mersin’in farklı ilçelerinden burayı ziyaret eden yurttaşlarımız, hem bölge illerden gelen yurttaşlarımızın memnuniyet derecesinin yüksek olması beni Başkan olarak mutlu eder” 
dedi.

Mersin keyifli ve şirin bir kent

Bayram öncesinde hem televizyon ekranlarından hem de sosyal medya hesaplarından, komşu illerden yurttaşları bayram tatillerini geçirmek üzere Mersin’e davet ettiğinden söz eden Başkan Seçer, “Mersin'in keyifli, şirin bir kent olduğunu, güvenli bir kent olduğunu, son derece ucuz bir kent olduğunu söylemiştim.

Birçok vatandaşımız da bu davetimize icabet etmiş görüyorum. Çünkü son derece yoğun bir araç ve insan trafiği var. Bunlar önemli. Tabii gözlemlediğimiz bazı hususlar var. Bunlara belediye olarak daha itina göstereceğiz.

Belki bu yaz sezonunda biraz onlara müdahalede geç kalmış olabiliriz ama siz de takdir edersiniz ki Nisan ayında seçildik, göreve geldik. Son derece belirli hizmetler verme açısından kısa bir süre. Bu bir bahane veya gerekçe değil ama gerçek böyle.

Çok kısa sürede eksiklerimizi gidereceğiz, gelecek sezon daha güzel bir tatil yapma, hafta sonlarını güzel geçirme imkanı sunacağız” 
diye konuştu.

Başkan Seçer, yeni göreve gelmelerine rağmen çok önemli kararlar aldıklarından bahsederek, “Bunları uygulamaya koyduk. Bu plajları Denizkızı şirketimiz işletiyor.

Burada bir revizyona gittik. Yönetim değişikliği, personel değişikliği yaptık. Değişik bazı etkinlikler, uygulamalar koyduk. Örneğin hafta sonları bazı önemli plajlarımızda yaz konserlerini başlattık. Bu çok güzel bir etkinlik. Çok güzel dönüşler alıyorum.

Bizim Kent Orkestramız var ve son derece güçlü enstrümanlar var. Biliyorsunuz güzel sanatçılarımız var. Bunlar vatandaşlarımıza  konserler verdiler. Bir yaz süresi boyunca. Çok keyifli anlar ve saatler yaşandı. Bunların yansımaları bana olumlu geldikçe ben de tabii ki mutlu oldum” 
ifadelerini kullandı.

Seçer, temizlik konusunda yurttaşların da belediyeye yardımcı olmasını istedi

Büyükşehir Belediyesi olarak özelikle temizliğe çok büyük önem verdiklerini vurgulayan Seçer, şunları söyledi:“Temizliği çok önemsiyorum. Medeni bir toplumun başta riayet etmesi gereken en önemli konuların başında temizlik geliyor.

Biz belediyeler elbette görevimizi yapacağız, temizliğe önem vereceğiz. Ancak vatandaşlarımızın da duyarlı olması gerekiyor. Bu konuda kusura bakmasınlar ama yurttaşlarımdan da şikayetlerim var.

Sahilde oturup çekirdek çitlemek, onları kumun üzerine atmak, sigara izmaritlerini kumun üzerine atmak, çöplerini, su şişelerini ya da içtikleri diğer içeceklerin poşetlerini etrafa saçmak, gerçekten medeni topluma yakışmıyor.

Dolayısıyla bu konuda hassasiyet sahibi yurttaşlarımızın bizlere yardımcı olması gerekiyor. Bu tarz davranış içerisinde olan insanları uygun bir dille uyarması gerekiyor. Temizliğe riayet etmelerini sağlamamız gerekiyor. Biz de rutin temizlik işlerini yapacağız, yapmak zorundayız.

Bize de yaraşan bu. Kişisel olarak da biraz titiz bir adamım. Çevrenin temiz olması lazım. Bizim gerçekten çağın gereklerine uygun bir çevre hassasiyeti içerisinde olmamız lazım.”

Önümüzdeki yıllara daha güzel bir çevre ve yaşanabilir bir ortam hazırlayacağız


Belediye ile vatandaş işbirliğinin önemine dikkat çeken Seçer, “Pırıl pırıl, yemyeşil olmamız lazım. Her taraf çiçek, böcek, ağaç olmalı. Doğaya, hayvana, bitkiye, börtüye, böceğe değer vermemiz lazım. Bu topyekün bir toplum hassasiyetini gerektiren bir durum.

Sadece belediyenin bu konudaki alacağı tedbirler yeterli olmaz. Bunları zaman içerisinde tabii ki çözeceğiz, sorunlarımızı bir bir çözeceğiz. Önümüzdeki yıllar daha güzel bir çevre ve yaşanabilir bir ortam hazırlayacağız. Bunu hep beraber yapacağız.

Belediye ile vatandaş işbirliği son derece önemli. Buranın en büyük sorunu özellikle Erdemli'den Anamur'a kadar, kanalizasyon sorunu,  arıtma sorunu, temiz içme suyuna erişim sorunu. Mersin Türkiye'nin en uzun sahil şeridine sahip ya da en uzun sahil şeritlerinden bir tanesine sahip. 320 kilometre sahilimiz var.

Bu sahillerimizde de yaz nüfusu ile kış nüfusu arasında önemli fark ortaya çıkıyor. Yazın nüfusumuz artıyor. Bu gayet doğal bir durum. Burada bizi sıkıntıya sokan bir takım gelişmeler oluyor. Bir tanesi altyapı kaldırmıyor.

Kış nüfusuna göre daha önceki dönemlerde o dönemin koşullarına, şartlarına göre planlanmış, yapılmış altyapılar. Şu anda yetersiz kalıyor. Kapasite eksik kalıyor. Diğer taraftan eksik kalmış, altyapısı yapılmamış, arıtması yapılmamış bölgeler var. Bu farklı nedenlerden kaynaklanıyor” 
dedi.

Umut ediyorum Mersin’i daha güzel noktalara getireceğiz

Erdemli'den Tarsus'a kadar olan bölgelerde kanalizasyon ve arıtma sorununun büyük bir oranda giderildiğinden ve eksik kalan tarafların da hızla tamamlanacağından söz eden Başkan Seçer, şöyle devam etti: “Biliyorsunuz Büyükşehir Yasası, idari sınırların belediye sınırları olma yasası 2014 yılından bu yana yürürlükte ve o günden bugüne de belediyeler bütün bu hinterlanda, Anamur'dan Tarsus'a kadar eski statüsü ile köylerine, merkez mahallelerine bütün bu bölgelere hizmet götürmek zorunda.

Geriden gelen hizmet noksanlığını da bizim süratle gidermemiz lazım. Bizim ilk 5 yıllık yönetim anlayışımızda Erdemli'den Anamur'a kadar olan sahil şeridinde kanalizasyon sorunu, altyapı sorunu, arıtma sorunu, yol sorunu, özellikle yayla yolları ve kırsal mahalle yolları, bunların çözümü için önemli emek harcayacağız.

Bütçe ayıracağız. Erdemli'den daha doğuya, Tarsus'a kadar olan bölgelerde kanalizasyon ve arıtma sorunumuz büyük bir oranda giderildi. Bizim dönemimizde eksik kalan taraflar da tamamlanacak. Umut ediyorum Mersin’i daha güzel noktalara getireceğiz, tartışmasız.

Bu coğrafya, bu şehir bize önemli imkanlar sunuyor. Çok değerli potansiyel taşıyor. İnanılmaz doğal güzelliklere, tarihi, kültürel mirasa, birikime sahip. İnsan kaynağı çok değerli, çok güzel. Çalışkan bir şehiriz. İnsanlarımız çalışıyor.

Türkiye'nin her yerinden, burada insanları görmeniz mümkün. Değişik etnik yapılardan, değişik inanç gruplarından, rengarenk bir renk cümbüşü adeta. Bize çok değerli ve önemli imkanlar sunuyor. Keyifli ve değerli bir kent. Biz de bu kente layık bir yönetim anlayışı sergileyeceğiz. Çok daha güzel hizmetlerin altına imza atacağız.”


Konuşmasında özellikle bayram tatillerini Mersin’de geçirmeyi tercih eden ve artık dönüş yoluna çıkan tatilcilere de seslenen ve uyarılarda bulunan Başkan Seçer, “Umut ediyorum bayram tatilleri güzel geçmiştir. Daha nice bayram, yaz ve hafta sonu tatillerinde Mersinimiz’e herkesi bekliyoruz” dedi.

Yorumlar (0)
26
açık
banner64
Namaz Vakti 28 Temmuz 2021
İmsak 04:00
Güneş 05:36
Öğle 12:53
İkindi 16:42
Akşam 20:00
Yatsı 21:29
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 40 84
2. Galatasaray 40 84
3. Fenerbahçe 40 82
4. Trabzonspor 40 71
5. Sivasspor 40 65
6. Hatayspor 40 61
7. Alanyaspor 40 60
8. Karagümrük 40 60
9. Gaziantep FK 40 58
10. Göztepe 40 51
11. Konyaspor 40 50
12. Başakşehir 40 48
13. Rizespor 40 48
14. Kasımpaşa 40 46
15. Malatyaspor 40 45
16. Antalyaspor 40 44
17. Kayserispor 40 41
18. Erzurumspor 40 40
19. Ankaragücü 40 38
20. Gençlerbirliği 40 38
21. Denizlispor 40 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 38 86
2. M. United 38 74
3. Liverpool 38 69
4. Chelsea 38 67
5. Leicester City 38 66
6. West Ham 38 65
7. Tottenham 38 62
8. Arsenal 38 61
9. Leeds United 38 59
10. Everton 38 59
11. Aston Villa 38 55
12. Newcastle 38 45
13. Wolverhampton 38 45
14. Crystal Palace 38 44
15. Southampton 38 43
16. Brighton 38 41
17. Burnley 38 39
18. Fulham 38 28
19. West Bromwich 38 26
20. Sheffield United 38 23
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 38 86
2. Real Madrid 38 84
3. Barcelona 38 79
4. Sevilla 38 77
5. Real Sociedad 38 62
6. Real Betis 38 61
7. Villarreal 38 58
8. Celta de Vigo 38 53
9. Granada 38 46
10. Athletic Bilbao 38 46
11. Osasuna 38 44
12. Cádiz 38 44
13. Valencia 38 43
14. Levante 38 41
15. Getafe 38 38
16. Deportivo Alaves 38 38
17. Elche 38 36
18. Huesca 38 34
19. Real Valladolid 38 31
20. Eibar 38 30