Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer Bir Gününü Mersin Sahillerinde Geçirdi

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, işletmesi Denizkızı Turizm A.Ş.’de bulunan Kocahasanlı, Ayaş Yemişkumu, mavi bayraklı sahillerden Kızkalesi ve Susanoğlu, Yapraklıkoy ile Zincirlikuyu Halk Plajlarında tatilciler ile bir araya gelerek, keyifli bir hafta sonu geçirdi.

MERSİN HABER 19.08.2019, 18:31 19.08.2019, 18:31
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer Bir Gününü Mersin Sahillerinde Geçirdi

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, işletmesi Denizkızı Turizm A.Ş.’de bulunan Kocahasanlı, Ayaş Yemişkumu, mavi bayraklı sahillerden Kızkalesi ve Susanoğlu, Yapraklıkoy ile Zincirlikuyu Halk Plajlarında tatilciler ile bir araya gelerek, keyifli bir hafta sonu geçirdi.

Başkan Seçer, ayrıca sahillerdeki temizlik ve düzen konusunda belediye ile vatandaş işbirliğinin önemine dikkat çekti.

Başkan Seçer, gençler ile tavla oynadı

Başkan Seçer, tüm gününü tatilcilere ayırdı. Gittiği her plajda gençler ile selamlaşıp, iyi tatiller dileklerini ileten Başkan Seçer’i karşısında gören vatandaşlar hem çok mutlu oldu, hem de şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Gençlerin daveti üzerine ilk gittiği yer olan Kocahasanlı Halk Plajı’nda kelime oyununa katılan Başkan Seçer, gençlerin kendisine anlattığı kelimeleri tek tek tahmin etmeye çalıştı ve eğlenceli vakit geçirdi.

Kocahasanlı Halk Plajı’nda tatilini Mersin sahillerinde geçiren bir genç kız ile tavla oynayan Başkan Seçer, Kızkalesi Halk Plajı’nda da bir genç ile tavla attı.

Kampçılar ve sahillere çadır kuran tatilciler ile sohbet eden Başkan Seçer, kendisini çadırlarına davet eden vatandaşları kırmadı.

Güneşlenenlerle ve denizin, sahilin, kumun tadını çıkaranlarla tek tek sohbet eden Seçer, vatandaşların talep ve isteklerini de dinledi.

Kendisi ile birlikte sahilleri gezen Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Denizkızı Turizm A.Ş. yetkililerinden de bilgiler alan Başkan Seçer, Mersin’i daha iyi noktalara getireceklerini ifade etti.

Seçer’e Emine Teyze’den üzüm ikramı

Gençler ile bol bol hatıra fotoğrafı çektirip, gittiği her noktada yoğun ilgi ve sevgi ile karşılanan Başkan Seçer, Mersin’in Akdeniz İlçesi’ne bağlı Iğdır Mahallesi’nden Ayaş Yemişkumu’na denize gelen Emine Bekar ile de sohbet etti.

Başkan Seçer’i karşısında görünce mutlu olan ve Seçer’e sarılıp öpen Emin’e Teyze, kendisine üzüm ikram etti. Emine Teyze’yi kırmayan Başkan Seçer, ikram ettiği üzümlerden yedi ve kendisi ile sohbet etti.

Sorunlar ivedilikle çözülecek

Başkan Seçer, ayrıca Denizkızı Turizm A.Ş’nin sahillerdeki büfelerinde çalışan personele de hayırlı işler diledi. Kızkalesi’nde Mevlüt Kale’nin sahibi olduğu pansiyona konuk olan Başkan Seçer, pansiyon sahiplerinin sıkıntılarını dinleyerek, Büyükşehir Belediyesi olarak hayata geçirecekleri hizmetleri anlattı.

Seçer, özellikle ivedi bir şekilde kanalizasyon problemini çözüme kavuşturacaklarını anlattı.

Yurttaşlarımızın memnuniyet derecesinin yüksek olması beni başkan olarak mutlu eder

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, belediyenin çok güzel halk plajları olduğundan söz ederek, “Benim de tabii ki Belediye Başkanı olarak işlettiğimiz plajların durumunu görmem lazım, yerinde tespit etmem lazım. Gün uygun bir gündür deyip geldim.

Nerelerde ne yapıyoruz, nerede doğru yapıyoruz, nerede yanlış yapıyoruz, nerede yurttaşın şikayeti var, bir dahaki sezona eksiklerimizi görüp nasıl girebiliriz onun çalışmasını arkadaşlarımla yapıyorum. Burada Hatay'dan misafirlerimizle beraberiz.

Az önce sohbet etme imkanı buldum. Son derece güzel bulmuşlar burayı, hoşuma gitti. Hem nezih, hem keyifli bir ortam. Son derece güzel bir atmosfer. Bunlar bizleri memnun ediyor.

Hem Mersin’in farklı ilçelerinden burayı ziyaret eden yurttaşlarımız, hem bölge illerden gelen yurttaşlarımızın memnuniyet derecesinin yüksek olması beni Başkan olarak mutlu eder” 
dedi.

Mersin keyifli ve şirin bir kent

Bayram öncesinde hem televizyon ekranlarından hem de sosyal medya hesaplarından, komşu illerden yurttaşları bayram tatillerini geçirmek üzere Mersin’e davet ettiğinden söz eden Başkan Seçer, “Mersin'in keyifli, şirin bir kent olduğunu, güvenli bir kent olduğunu, son derece ucuz bir kent olduğunu söylemiştim.

Birçok vatandaşımız da bu davetimize icabet etmiş görüyorum. Çünkü son derece yoğun bir araç ve insan trafiği var. Bunlar önemli. Tabii gözlemlediğimiz bazı hususlar var. Bunlara belediye olarak daha itina göstereceğiz.

Belki bu yaz sezonunda biraz onlara müdahalede geç kalmış olabiliriz ama siz de takdir edersiniz ki Nisan ayında seçildik, göreve geldik. Son derece belirli hizmetler verme açısından kısa bir süre. Bu bir bahane veya gerekçe değil ama gerçek böyle.

Çok kısa sürede eksiklerimizi gidereceğiz, gelecek sezon daha güzel bir tatil yapma, hafta sonlarını güzel geçirme imkanı sunacağız” 
diye konuştu.

Başkan Seçer, yeni göreve gelmelerine rağmen çok önemli kararlar aldıklarından bahsederek, “Bunları uygulamaya koyduk. Bu plajları Denizkızı şirketimiz işletiyor.

Burada bir revizyona gittik. Yönetim değişikliği, personel değişikliği yaptık. Değişik bazı etkinlikler, uygulamalar koyduk. Örneğin hafta sonları bazı önemli plajlarımızda yaz konserlerini başlattık. Bu çok güzel bir etkinlik. Çok güzel dönüşler alıyorum.

Bizim Kent Orkestramız var ve son derece güçlü enstrümanlar var. Biliyorsunuz güzel sanatçılarımız var. Bunlar vatandaşlarımıza  konserler verdiler. Bir yaz süresi boyunca. Çok keyifli anlar ve saatler yaşandı. Bunların yansımaları bana olumlu geldikçe ben de tabii ki mutlu oldum” 
ifadelerini kullandı.

Seçer, temizlik konusunda yurttaşların da belediyeye yardımcı olmasını istedi

Büyükşehir Belediyesi olarak özelikle temizliğe çok büyük önem verdiklerini vurgulayan Seçer, şunları söyledi:“Temizliği çok önemsiyorum. Medeni bir toplumun başta riayet etmesi gereken en önemli konuların başında temizlik geliyor.

Biz belediyeler elbette görevimizi yapacağız, temizliğe önem vereceğiz. Ancak vatandaşlarımızın da duyarlı olması gerekiyor. Bu konuda kusura bakmasınlar ama yurttaşlarımdan da şikayetlerim var.

Sahilde oturup çekirdek çitlemek, onları kumun üzerine atmak, sigara izmaritlerini kumun üzerine atmak, çöplerini, su şişelerini ya da içtikleri diğer içeceklerin poşetlerini etrafa saçmak, gerçekten medeni topluma yakışmıyor.

Dolayısıyla bu konuda hassasiyet sahibi yurttaşlarımızın bizlere yardımcı olması gerekiyor. Bu tarz davranış içerisinde olan insanları uygun bir dille uyarması gerekiyor. Temizliğe riayet etmelerini sağlamamız gerekiyor. Biz de rutin temizlik işlerini yapacağız, yapmak zorundayız.

Bize de yaraşan bu. Kişisel olarak da biraz titiz bir adamım. Çevrenin temiz olması lazım. Bizim gerçekten çağın gereklerine uygun bir çevre hassasiyeti içerisinde olmamız lazım.”

Önümüzdeki yıllara daha güzel bir çevre ve yaşanabilir bir ortam hazırlayacağız


Belediye ile vatandaş işbirliğinin önemine dikkat çeken Seçer, “Pırıl pırıl, yemyeşil olmamız lazım. Her taraf çiçek, böcek, ağaç olmalı. Doğaya, hayvana, bitkiye, börtüye, böceğe değer vermemiz lazım. Bu topyekün bir toplum hassasiyetini gerektiren bir durum.

Sadece belediyenin bu konudaki alacağı tedbirler yeterli olmaz. Bunları zaman içerisinde tabii ki çözeceğiz, sorunlarımızı bir bir çözeceğiz. Önümüzdeki yıllar daha güzel bir çevre ve yaşanabilir bir ortam hazırlayacağız. Bunu hep beraber yapacağız.

Belediye ile vatandaş işbirliği son derece önemli. Buranın en büyük sorunu özellikle Erdemli'den Anamur'a kadar, kanalizasyon sorunu,  arıtma sorunu, temiz içme suyuna erişim sorunu. Mersin Türkiye'nin en uzun sahil şeridine sahip ya da en uzun sahil şeritlerinden bir tanesine sahip. 320 kilometre sahilimiz var.

Bu sahillerimizde de yaz nüfusu ile kış nüfusu arasında önemli fark ortaya çıkıyor. Yazın nüfusumuz artıyor. Bu gayet doğal bir durum. Burada bizi sıkıntıya sokan bir takım gelişmeler oluyor. Bir tanesi altyapı kaldırmıyor.

Kış nüfusuna göre daha önceki dönemlerde o dönemin koşullarına, şartlarına göre planlanmış, yapılmış altyapılar. Şu anda yetersiz kalıyor. Kapasite eksik kalıyor. Diğer taraftan eksik kalmış, altyapısı yapılmamış, arıtması yapılmamış bölgeler var. Bu farklı nedenlerden kaynaklanıyor” 
dedi.

Umut ediyorum Mersin’i daha güzel noktalara getireceğiz

Erdemli'den Tarsus'a kadar olan bölgelerde kanalizasyon ve arıtma sorununun büyük bir oranda giderildiğinden ve eksik kalan tarafların da hızla tamamlanacağından söz eden Başkan Seçer, şöyle devam etti: “Biliyorsunuz Büyükşehir Yasası, idari sınırların belediye sınırları olma yasası 2014 yılından bu yana yürürlükte ve o günden bugüne de belediyeler bütün bu hinterlanda, Anamur'dan Tarsus'a kadar eski statüsü ile köylerine, merkez mahallelerine bütün bu bölgelere hizmet götürmek zorunda.

Geriden gelen hizmet noksanlığını da bizim süratle gidermemiz lazım. Bizim ilk 5 yıllık yönetim anlayışımızda Erdemli'den Anamur'a kadar olan sahil şeridinde kanalizasyon sorunu, altyapı sorunu, arıtma sorunu, yol sorunu, özellikle yayla yolları ve kırsal mahalle yolları, bunların çözümü için önemli emek harcayacağız.

Bütçe ayıracağız. Erdemli'den daha doğuya, Tarsus'a kadar olan bölgelerde kanalizasyon ve arıtma sorunumuz büyük bir oranda giderildi. Bizim dönemimizde eksik kalan taraflar da tamamlanacak. Umut ediyorum Mersin’i daha güzel noktalara getireceğiz, tartışmasız.

Bu coğrafya, bu şehir bize önemli imkanlar sunuyor. Çok değerli potansiyel taşıyor. İnanılmaz doğal güzelliklere, tarihi, kültürel mirasa, birikime sahip. İnsan kaynağı çok değerli, çok güzel. Çalışkan bir şehiriz. İnsanlarımız çalışıyor.

Türkiye'nin her yerinden, burada insanları görmeniz mümkün. Değişik etnik yapılardan, değişik inanç gruplarından, rengarenk bir renk cümbüşü adeta. Bize çok değerli ve önemli imkanlar sunuyor. Keyifli ve değerli bir kent. Biz de bu kente layık bir yönetim anlayışı sergileyeceğiz. Çok daha güzel hizmetlerin altına imza atacağız.”


Konuşmasında özellikle bayram tatillerini Mersin’de geçirmeyi tercih eden ve artık dönüş yoluna çıkan tatilcilere de seslenen ve uyarılarda bulunan Başkan Seçer, “Umut ediyorum bayram tatilleri güzel geçmiştir. Daha nice bayram, yaz ve hafta sonu tatillerinde Mersinimiz’e herkesi bekliyoruz” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
19
kapalı
banner64
Namaz Vakti 04 Aralık 2021
İmsak 06:06
Güneş 07:31
Öğle 12:37
İkindi 15:11
Akşam 17:32
Yatsı 18:52
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 14 36
2. Konyaspor 14 26
3. Hatayspor 14 26
4. Fenerbahçe 14 24
5. Alanyaspor 14 24
6. Başakşehir 14 22
7. Karagümrük 14 22
8. Galatasaray 14 22
9. Beşiktaş 15 21
10. Adana Demirspor 14 20
11. Antalyaspor 14 18
12. Gaziantep FK 14 18
13. Altay 14 17
14. Sivasspor 14 16
15. Giresunspor 14 16
16. Kayserispor 14 16
17. Öznur Kablo Yeni Malatya 14 13
18. Göztepe 14 11
19. Kasımpaşa 15 11
20. Rizespor 14 10
Takımlar O P
1. Ümraniye 13 27
2. Ankaragücü 14 27
3. Eyüpspor 14 27
4. Bandırmaspor 13 25
5. Erzurumspor 12 25
6. İstanbulspor 13 20
7. Tuzlaspor 12 20
8. Kocaelispor 13 20
9. Samsunspor 13 19
10. Adanaspor 14 18
11. Menemenspor 13 17
12. Gençlerbirliği 13 17
13. Boluspor 13 16
14. Denizlispor 13 15
15. Bursaspor 13 14
16. Manisa FK 14 14
17. Ankara Keçiörengücü 13 13
18. Altınordu 14 13
19. Balıkesirspor 13 7
Takımlar O P
1. Chelsea 14 33
2. Man City 14 32
3. Liverpool 14 31
4. West Ham 14 24
5. Arsenal 14 23
6. Tottenham 13 22
7. M. United 14 21
8. Wolverhampton 14 21
9. Brighton 14 19
10. Leicester City 14 19
11. Crystal Palace 14 16
12. Brentford 14 16
13. Aston Villa 14 16
14. Everton 14 15
15. Leeds United 14 15
16. Southampton 14 15
17. Watford 14 13
18. Burnley 13 10
19. Norwich City 14 10
20. Newcastle 14 7
Takımlar O P
1. Real Madrid 15 36
2. Atletico Madrid 14 29
3. Real Sociedad 15 29
4. Sevilla 14 28
5. Real Betis 15 27
6. Rayo Vallecano 15 24
7. Barcelona 14 23
8. Athletic Bilbao 15 20
9. Espanyol 15 20
10. Osasuna 15 20
11. Valencia 15 19
12. Villarreal 14 16
13. Celta de Vigo 15 16
14. Mallorca 15 16
15. Granada 15 15
16. Deportivo Alaves 15 14
17. Elche 15 12
18. Cádiz 15 12
19. Getafe 15 10
20. Levante 15 7