Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

Yeni Toz Bulutu Geliyor

Gece saatlerinde Tarsus'ta çekilen video akıllara durgunluk verdi. Tarsus'un doğusunda sisli karışık bir toz bulutu geldiği görülüyor.
Tarih: 9 Eylül 2015 Çarşamba 23:44
Yeni Toz Bulutu Geliyor
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt

Gece saatlerinde Tarsus'ta çekilen video akıllara durgunluk verdi. Tarsus'un doğusunda sisli karışık bir toz bulutu geldiği görülüyor.

 

Günlerdir Mersin, Tarsus, Adana, Hatay ve Gaziantep'te etkili olan toz bulutu'nun Suriye’den  toz aşımıyla geldiği kaydediliyor.

 

Uzmanlar aşırı toz bulutu dolayısıyla özellikle KOAH hastalarının, solunum güçlüğü çeken yaşlıların dışarı çıkmamasını istiyorlar.

 

Mersin ve Adana beraberinde Gaziantep, Hatay'da hafta başından beri etkili olan toz bulutu ve aşırı sıcaklar nedeniyle bölge halkı tedirgin oluyor.

 

Yeni gelen toz bulutunun videosu ise insanı dehşete düşürüyor. Suriye den gelen toz bulutunun etkisini arttıracağı buna bağlı olarak da  nem değerlerinin yükselmesi ile dışarıda hissedilen sıcaklıklar mevsim normalin üzerine çıkarak bunaltmaya devam edecek.

 

İnce ve sarı renkli toz zerreciklerinin dışarı çıkan vatandaşların göz ve boğaz solunum yollarına yapışması nedeniyle gözlerde yanma ve boğaz bölgesinde ağrı ve öksürüğe neden oluyor.

 

Tahmini olarak 2 gün sürecek olan toz bulut sisli hava nedeniyle de bir çok aile kapı pencereyi hiç açmadığı gibi gün boyu ve gece boyu kapalı ortamlarda kalıp klimalarla serinlemeye çalıştı.

 

Sıcaklığın ve havada ki toz bulutunun verdiği rahatsızlık nedeniyle sürekli çalıştırılan soğutma sistemlerinin aşırı elektrik kullanımıyla zaman zaman bölgede voltaj düşüklüğü ve yer yer elektrik kesintileri meydana geldi.

male std testing how do you know you have chlamydia first signs of an std
Etiketler: , ,

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1