Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

Başkan Can: “Yeni Fakültemiz Tarsus’umuza Hayırlı Ve Uğurlu Olsun”

Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesinin sevincini yaşadıklarını söyledi.
Tarih: 31 Ağustos 2015 Pazartesi 22:12
Başkan Can: “Yeni Fakültemiz Tarsus’umuza Hayırlı Ve Uğurlu Olsun”
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesinin sevincini yaşadıklarını söyledi.
 
Tarsus’a açılacak olan Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi kararının Yükseköğretim Kurulu  YÖK tarafından onaylandığını belirten Başkan Can,  “Tarsus’umuza hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.
 
Emeği geçen herkese yürekten teşekkür eden Başkan Can, “Tarsus’umuz büyüyor, gelişiyor, güzelleşiyor” dedi
 
Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesinin bölge dinamiklerini harekete geçireceğini vurgulayan Şevket Can, “Tarsus’a çok faydalı olacağını düşündüğümüz bu fakültemiz, şehrimize katkı sunarak, iz bırakacaktır.
 
Ayrıca bölgenin geneli de bu katkıdan payını alacaktır. Türkiye’de çok az ilde mevcut olan bu fakülte Çukurova bölgesinin alt yapısına da katkı sağlayacaktır. Geleceğin pilotlarının, havacılık çalışanlarının Tarsus’tan yetişmesi bizlere büyük bir onur ve gururunu yaşatacaktır” dedi.
 
Başkan Can, “Fakültelerin hayat geçmesinden dolayı büyük emekleri olan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Burhanettin Kocamaz, Mersin Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. sayın Ahmet Çamsarı, Tarsus Kaymakamı sayın Bekir Atmaca, eski Kaymakamımız sayın Hasan Göç, eski  Milletvekillerimiz sayın Vahap Seçer, Ticaret ve Sanayi Odası Haberleri">Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı sayın Ruhi Koçak, Ticaret Borsası Haberleri">Tarsus Ticaret Borsası Başkanı Murat Kaya, Tarsus Kent Konseyi Başkanı sayın  Dr.Ali Cerrahoğlu, Mersin Üniversitesi Rektör yardımcıları ve rektör danışmanları ile basın mensubu arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.
 
Yeni fakültelerin de devamını bekliyoruz” şeklinde konuştu.
 

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1