Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

Tarsus eski adliye binası müzeye dönüştürülecek

TARSUS kent merkezinde bulunan ve yaklaşık 60 yıl Adalet Sarayı olarak kullanılan tarihi bina müzeye dönüştürülecek.
Tarih: 25 Haziran 2015 Perşembe 21:24
Tarsus eski adliye binası müzeye dönüştürülecek
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
TARSUS kent merkezinde bulunan ve yaklaşık 60 yıl Adalet Sarayı olarak kullanılan tarihi bina müzeye dönüştürülecek. Tarsus eski Adliye binasının müzeye dönüştürülmesi için teknik çalışma başlatıldığı öğrenildi.
 
 
Yetkililerden alınan bilgiye göre, restorasyon çalışmalarının tamamlanması ile birlikte son derece modern bir müze olması hedeflenirken, proje kapsamında lazer tarayıcılar ile binanın tüm yapısının belirlenmeye çalışıldığı kaydedildi.
 
 
Müzenin tasarım çalışmalarının ise tamamlanmak üzere olduğu ifade eden yetkililer, müzenin restorasyon çalışmasının tamamlanması ile birilikte içerisinde sunumların yanısıra maket canlandırmaların ve farklı tekniklerinde yer alacağını vurguladılar.
 
 
1954 yılında kurulan ve mimarı yapısı ile göz dolduran Eski Adliye binası Milli Emlak Müdürlüğü tarafından Tarsus Müze Müdürlüğüne teslim edilmişti.
 
 
Ayrıca  Adliye binasına Tarsus Müze Müdürlüğü personeli ile müzede bulunan tarihi eserler taşınacak. Projenin kısa sürede tamamlanarak hayata geçirilmesi hedefleniyor.
male std testing how do you know you have chlamydia first signs of an std
Etiketler:

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1