Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

2 Çocuğu Kurtaran İşçi Yoğun Bakımda

Tarsus'ta boğulmak üzere olan 2 çocuğu kurtarmak için kanala atlayan, belediye işçisi, çocukları kurtarırken, kendisini ölüm kalım savaşı veriyor.
Tarih: 11 Haziran 2015 Perşembe 19:31
Güncelleme: 11 Haziran 2015 Perşembe 19:55
2 Çocuğu Kurtaran İşçi Yoğun Bakımda
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Tarsus'ta boğulmak üzere olan  2 çocuğu kurtarmak için kanala atlayan, belediye işçisi, çocukları kurtarırken, kendisini ölüm kalım savaşı veriyor.  
 
Kente bağlı Kırklarsırtı Mahallesi, Kasım Ekenler Bulvarı üzerinden geçen DSİ kanalına giren 2 öğrencinin boğulma tehlikesi geçirdiğini gören Tarsus Belediyesinde hizmet alımı olarak çalışan ve o sırada kanal kenarında çim biçen işçi Halil Çakmak (49), hemen suya atladı.
 
Suda çırpınan çocuklardan birini kanalın kenarına iten Halil Çakmak, diğer çocuğunda suyun kenarına iten işçi, suyun güçlü akıntısı etkisiyle,  aniden suda kaybolmaya başladı.
 
Çevredeki vatandaşlarında yardıma koşmasıyla kahraman işçinin kurtardığı 2 çocuğu sudan çıkartıldı, suyun içinde bir anda kaybolan Halil Çakmak’ı aramaya başladılar.
 
Vatandaşlar ve olay yerine gelen MER-KUR ekipleri tarafından yaklaşık 10 dakika suyun içinde kaybolan Halil Çakmak yoğun çabalar sonucunda sudan çıkarıldı. Olay yerine gelen 112 Acil Sağlık ekipleri Çakmak’a yoğun şekilde kalp masajı ve nefes alması için suni teneffüs yapıldı.
 
Hemen ambulansla Medical Park Tarsus Hastanesine kaldırılan Halil Çakmak’a burada doktorlar devam edilen yoğun kalp masajı sonucunda, Çakmak’ın duran kalbini tekrar çalıştırmayı başardılar.
 
Yoğun bakım ünitesine alınarak solunun cihazına bağlanan Halil Çakmak’ın hayati tehlikesinin devam ettiği belirtildi.
 
Öte yandan, boğulma tehlikesi geçiren 2 öğrencinin ise durumların iyi olduğu belirtildi.
 
Polisin olayla ilgili soruşturma bağlattığı öğrenildi.
android spyware android free app text spyware
Etiketler: ,

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1