Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

Tarsus'ta Bir Kişinin Dizinden Eklem Faresi Çıktı

Tarsus ilçesinde yaşayan 47 yaşındaki sınıf öğretmeni H.S, yürüme zorluğu nedeniyle gittiği Medical Park Hastanesi’nde örneğine az rastlanan bir hastalık yaşadığını öğrendi.
Tarih: 29 Ocak 2015 Perşembe 12:33
Tarsus'ta Bir Kişinin Dizinden Eklem Faresi Çıktı
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Tarsus 'ta yaşayan 47 yaşındaki sınıf öğretmeni H.S yürüme zorluğu nedeniyle gittiği Medical Park Hastanesi’nde örneğine az rastlanan bir hastalık yaşadığını öğrendi.
 
H.S'nin sağ diz eklemi içinde bulunan 3 ayrı ‘eklem faresi’, Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Levent Alpaltaş tarafından artroskopik (kapalı) yöntemle ameliyatla çıkarıldı.
 
Evli ve bir çocuk babası olan H.S, son 5 yıldır sağ dizinde yaşadığı ağrılar artınca Tarsus Hastanesi’ne gitti. Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Levent Alpaltaş muayenenin ardından H.S'nin dizinin MR görüntüsünü çektirdi. MR sonucu, H.S’nin diz ekleminde, ‘eklem faresi’ denilen ikisi 1’er santimetre, biri de 1,5 santimetre çapında 3 kıkırdak parçası olduğu belirlendi.
 
Op. Dr. Alpaltaş ve ekibinin gerçekleştirdiği operasyonla, H.S’ın dizindeki eklem fareleri çıkarıldı. H.S, operasyondan 3 saat sonra yürümeye başladı.
 
Hastanede bir gün kalmasının ardından taburcu edilen H.S “Son zamanlarda yürümem iyice zorlaşmıştı. Dizimde kilitlenme oluyordu. Yürüyemez hale gelmiştim.
 
Doktorum ameliyat olmamı söylediğinde çekinmeden kabul ettim. Şimdi çok iyiyim” dedi. Op. Dr. Levent Alpaltaş ise “Eklem faresi sıklıkla diz ekleminde olur. Kıkırdak veya kemik parça halinde olabilir.
 
Eklem içerisinde serbestçe dolaşıp eklem ağrısı, kilitlenme yapabilir. Hasta uzun yol yürüyemez. Eklem faresi genellikle eklem kıkırdak parçasının diz içinde büyümesi sonucu oluşur” diye konuştu.
 
Etiketler:

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1