Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

Üroloji Uzmanı Cengiz Milli'den Soğuk Hava Uyarısı!

ÖZEL Tarsus Ortadoğu Cerrahi Tıp Merkezi doktorlarından Üroloji Uzmanı Operatör Dr. Cengiz Milli, havaların soğumasıyla birlikte idrar yolları ve böbreklerde rahatsızlıkların artış gösterdiğini dikkati çekti.
Tarih: 4 Ocak 2015 Pazar 22:49
Üroloji Uzmanı Cengiz Milli'den Soğuk Hava Uyarısı!
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt

TARSUS ORTADOĞU CERRAHİ TIP MERKEZİ ÜROLOJİ UZMANI OPR. DR. CENGİZ MİLLİ:

“HAVALARIN SOĞUMASIYLA BİRLİKTE İDRAR YOLLARINDA VE BÖBREKLERDE RAHATSIZLIKLAR ARTABİLİR; BUNLARIN TEDAVİSİ MÜMKÜNDÜR”

ÖZEL Tarsus Ortadoğu Cerrahi Tıp Merkezi doktorlarından Üroloji Uzmanı Operatör Dr. Cengiz Milli, havaların soğumasıyla birlikte idrar yolları ve böbreklerde rahatsızlıkların artış gösterdiğini dikkati çekti.

Operatör Dr. Cengiz Milli, “Tüm yurtta olduğu gibi son günlerde bölgemizde de havalar oldukça soğudu. Havaların soğumasıyla birlikte özellikle idrar yolları ve böbreklerde görülen rahatsızlıklar artış gösteriyor.

Sık idrara gitme, idrarda yanma şikayetleriyle sıkça karşılaşıyoruz. Bu durumlarla karşılaşan vatandaşlarımızın üroloji uzmanına başvuruda bulunmaları gerekir” dedi.

Özellikle 40 yaş üstü bayanlarda idrar kaçırma olayının sıkça rastlandığını belirten Özel Tarsus Ortadoğu Cerrahi Tıp Merkezi Üroloji Uzmanı Operatör Dr. Cengiz Milli, “40 yaş üstünde bayanlar özellikle hapşırınca veya gülünce idrar kaçırma olayı ile karşılaşabiliyorlar.

Bunun tedavisinin olmadığını veya çaresiz bir durum olduğunu kimse düşünmesin. İlaç veya küçük bir operasyonla yaşanan bu sorundan tamamen kurtulabilirler.

Şunu unutmamak gerekir ki idrar kaçırmak kader değildir… Bu konuda insanlarımızın en yakın üroloji uzmanına başvuruda bulunmalarını tavsiye ediyoruz” diye konuştu.

Özel Tarsus Ortadoğu Cerrahi Tıp Merkezi’nde Üroloji Bölümü olarak taş kırma, kısırlıkla ilgili damar genişleme ameliyatları, idrar kaçırma konusunda cerrahi müdahale yapıldığını ifade eden Cengiz Milli, “Kadınların olduğu gibi, erkeklerin de idrar kaçırma konusunda yaşadıkları sorunlara merkezimizde tedavi uygulanmaktadır.

Yumurta konusunda yaşanan su toplama, ters dönme, çocuklarda özellikle şiddetli darbe sonucunda yaşanan yine yumurtanın ters dönemsi vakalarına cerrahi olarak müdahale etme imkanımız bulunuyor.

Toplumumuzda sıkça görülen prostat rahatsızlıkları konusunda da merkezimizde tedavi ve cerrahi müdahale imkanı bulunmaktadır” ifadelerini kullandı.

Özel Tarsus Ortadoğu Cerrahi Tıp Merkezi telefonu 0324 614 71 00

Etiketler:

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1