Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

Tarsus Medical Park’tan Anneler Günü Hediyesi

Medical Park Tarsus Hastanesi Anneler Günü’ne özel sağlık paketleri hazırladı.
Tarih: 7 Mayıs 2014 Çarşamba 23:41
Tarsus Medical Park’tan Anneler Günü Hediyesi
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt

Medical Park Tarsus Hastanesi Anneler Günü’ne özel sağlık paketleri hazırladı.  Medical Park’tan, ay sonuna kadar sürecek kampanya ile annelere sağlık hediyesi.

MEDİCAL PARK Tarsus Hastanesi, Anneler Günü’ne özel oluşturulan sağlık paketleriyle tüm annelere sağlık hediyesi sunuyor. Ay sonuna kadar tüm anneler, Kardiyoloji, Dahiliye, Üroloji, Ortopedi ve Genel Cerrahi branşlarında özel kapsamlı muayenenin yanında laboratuvar tetkiklerini ücretsiz olarak yaptırabilecekler. Sadece 18 TL fark ücreti ile en kıymetliniz olan annenize sağlık hediyesi sunabilirsiniz.

Özellikle 50 yaş ve üzeri kadınlarda mutlaka yapılması gereken kemik erimesi ölçümü Anneler Günü kapsamında yine ay sonuna kadar annelere özel sunulacak. Medical Park Tarsus Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Levent Alpaltaş, kemik erimesi hakkında bilgi vererek, şunları kaydetti: ‘’Kemik erimesi genellikle menopozdan sonra ortaya çıkmaktadır.

Belirtileri en çok bel ve kalça ağrıları şeklinde kendini gösterir. Mutlaka 50 yaş üzeri tüm kadınların kemik ölçümü yaptırmasını öneriyoruz.  Kemik yoğunluk ölçümüne göre farklı tedavi seçenekleri vardır. Bunları ilaç tedavileri, D vitamini ve bol kalsiyum alımı şeklindedir.

Tabiki kemik erimesi tedavisi sadece ilaç tedavisi değildir. Kadınlarımızın yapması gerekenler var. Örneğin süt, yoğurt, peynir gibi kalsiyum değeri yüksek gıda alımı yapılmalı.

Günde en az 1 saat yürüyüş yapılmalı. Sigaradan uzak durulmalı. Günde 2 fincandan fazla kahve tüketilmemesini öneriyoruz.’’

Etiketler:

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1