Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

3. Organize Sanayi Bölgesi Mutlaka Tarsus'a Yapılmalı

Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Karagözlü, 3. Organize Sanayi Bölgesinin mutlaka kent sınırları içerisine kurulması gerektiğini söyledi.
Tarih: 17 Aralık 2012 Pazartesi 15:16
3. Organize Sanayi Bölgesi Mutlaka Tarsus'a Yapılmalı
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt

 

Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Karagözlü, 3. Organize Sanayi Bölgesinin mutlaka kent sınırları içerisine kurulması gerektiğini söyledi.

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Karagözlü, Tarsus ve çevresindeki işsizliğin süratle giderilmesi açısından 3. Organize Sanayi Bölgesi'nin kurulmasının şart olduğunu ifade etti.

Başkan Mehmet Karagözlü, yeni yatırımcıların bölgemizde yoğunlaştırılması noktasında 3'ncü Organize Sanayi Bölgesinin kurularak bu yöndeki ihtiyacın cevap niteliğinde olabileceğine ifade ederek, şunları söyledi:

''Tarsus'un doğu veya kuzey bölgesine kurulacak 3. Organize Sanayi Bölgesiyle işsizliği süratle giderilmesi açısında büyük önem arz etmektedir. Genel iş alanına hitap edecek olan 3. OSB ile bu gerçekleşebilir. Bölgemiz liman kenti olduğu için ve aynı zamanda lojiktik üs olma niteliği taşıdığından her türlü mesleki sektörde bulunan yatırımcıların gözü burada.

Bu da elbette bizler sevindirici bur durum. Buna keza bizlerinde yatırımcı seçme gibi bir lükse sahip değiliz. Yer tahsisi konusunda tüm kurum ve kuruluşların vakit kaybetmeden 3. OSB'nin bir an önce hayata geçirilmesi konusunda çaba sarfetmeleri gerektiğini düşünüyorum.

Türkiyenin gelişen ülke olduğunu düşünürsek girişimci genç nüfusumuz çoğaldığını da göz önünde bulundurursak, önümüzdeki yıllarda bu genç girişimci gruba şimdiden alt ve üst yapısıyla bitmiş yatırım alanları tahsis edemezsek bu yatırımcıları başka bölgelere gidip oralarda yatırım yapmalarına engel olamayız.

Böyle bir durumda bölgemize gerek istihdam gerekse büyüme yönünde olumsuz etkileyecektir. Onun içindir ki, süratle hareket ederek, girişimcilerin istediği nitelikte yeni yerleri hayata geçirmekte fayda vardır.''

Etiketler:

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1