Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

Belediye Personeli Obetize Ve Tuz Konusunda Bilgilendirildi

MERSİN İl Sağlık Müdürlüğü Eğitim Şubesi Obezite Bölümü Beslenme ve Diyet Uzmanı Züleyha Kaplan ve Eğitim hemşiresi Yeşim Tamay, Tarsus Belediye personelini ‘Obetize ve aşırı tuz tüketiminin azaltılması'' konusunda bilgilendirdi
Tarih: 18 Eylül 2012 Salı 23:44
Belediye Personeli Obetize Ve Tuz Konusunda Bilgilendirildi
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt

 

MERSİN İl Sağlık Müdürlüğü Eğitim Şubesi Obezite Bölümü Beslenme ve Diyet Uzmanı Züleyha Kaplan ve Eğitim hemşiresi Yeşim Tamay, Tarsus Belediye personelini ‘Obetize ve aşırı tuz tüketiminin azaltılması" konusunda bilgilendirdi.

Mersin Sağlık Müdürlüğü’nün Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı kapsamında eğitim veren Beslenme ve Diyet Uzmanı Züleyha Kaplan, Türkiye’de de hızla yayılan obezitenin sadece bir sağlık sorunu olmadığını, ‘epidemik’ bir hastalık olduğunu söyledi.

Züleyha Kaplan, dengeli, düzenli ve yeterli beslenmenin anne karnında başladığını belirtti. İlerleyen yaşlarda beslenme alışkanlıklarını değiştirmenin zorlaştığını ifade etti. Kaplan “Sağlıklı bir yaşam sürdürmek için insanın aldığı enerjisi ile harcadığı enerjinin dengede tutulması gerekmektedir.

Günlük alınan enerjinin harcanan enerjiden fazla olması durumunda, harcanamayan enerji vücutta yağ olarak depolanır ve bu da obezite oluşumuna neden olur.

Ayrıca günümüz teknolojisindeki gelişmeler de yaşamı kolaylaştırmakla birlikte insanın günlük hareketlerini önemli ölçüde sınırlamaktadır” dedi.

Etiketler:

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1