Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

Belediye Personeline Dengeli Beslenmenin Önemi Anlatıldı

MERSİN İl Sağlık Müdürlüğü Eğitim Şubesi Obezite Bölümü Beslenme ve Diyet Uzmanı Züleyha Kaplan, Tarsus Belediye personeline &#039&#039Yeterli ve Dengeli Beslenmenin Önemi&#039&#039ni anlattı.
Tarih: 2 Nisan 2012 Pazartesi 00:00
Belediye Personeline Dengeli Beslenmenin Önemi Anlatıldı
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt

MERSİN İl Sağlık Müdürlüğü Eğitim Şubesi Obezite Bölümü Beslenme ve Diyet Uzmanı Züleyha Kaplan, Tarsus Belediye personeline "Yeterli ve Dengeli Beslenmenin Önemi"ni anlattı.

 

Belediye Meclis salonunda yapılan eğitim toplantısına Tarsus Belediye Başkan Vekili Mustafa Kaplan, Belediye Başkan Yardımcısı Kerim Tufan, daire müdürleri ve belediye çalışanları katıldı.

 

Mersin Sağlık Müdürlüğü'nün Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı kapsamında eğitim veren Beslenme ve Diyet Uzmanı Züleyha Kaplan, Türkiye'de de hızla yayılan obezitenin sadece bir sağlık sorunu olmadığını, 'epidemik' bir hastalık olduğunu söyledi.
 

Beslenme alışkanlıklarının çocukluktan itibaren düzenlenmesi gerektiğine söyleyen Züleyha Kaplan, dengeli, düzenli ve yeterli beslenmenin anne karnında başladığını belirtti.

 

İlerleyen yaşlarda beslenme alışkanlıklarını değiştirmenin zorlaştığını ifade eden Kaplan yaşamın her safhasında yeterli ve dengeli beslenmenin çok önemli olduğuna işaret ederek "Çocukların beslenme alışkanlıkları ileride obezite hastalığına yakalanma riskiyle doğru orantılıdır. Sağlıklı bir yaşam sürdürmek için insanın aldığı enerjisi ile harcadığı enerjinin dengede tutulması gerekmektedir” dedi.

Etiketler:

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1