Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

YÖK ve MEÜ Yönetimi, Tarsus Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın’ı, Ziyaret Etti

YÖK Yürütme Kurulu üyesi Prof. Dr. Zeliha Koçak Tufan ve YÖK Üyesi Prof. Dr. Muammer Yaylalı, Rektörümüz Prof. Dr. Orhan Aydın’ı ziyaret etti.
Tarih: 10 Mayıs 2019 Cuma 15:07
YÖK ve MEÜ Yönetimi, Tarsus Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın’ı, Ziyaret Etti
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Ziyarette, Mersin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı da hazır bulundu. Rektöre ve Üniversiteye başarı dileklerini ileten YÖK Yürütme Kurulu üyesi Prof. Dr. Zeliha Koçak Tufan, Yeni YÖK olarak son dönemde odaklandıkları, üniversitelerin akıllı uzmanlaşması, doktoralı insan kaynağımızın iyileştirilmesini hedefleyen YÖK, 100/2000 Doktora Burs Programı, diğer burs programları, uluslararasılaşma  ve benzeri çalışmalar hakkında bilgi vererek; yeni üniversitelerin bu vizyonda kendilerini konumlamalarının önemine işaret etti.  

YÖK Üyesi ve Erzurum Teknik Üniversitesi Kurucu Rektörü olan Prof. Dr. Muammer Yaylalı, üniversitenin kuruluş sürecindeki deneyimlerini paylaşarak önerilerde bulundu.

Rektör Aydın, üniversitenin mevcut durumu, kampüs yer seçimi, üniversite gelişim planı, akademik ve idari yapı ve eğitim-öğretimin devam ettiği ve yeni açılması düşünülen önlisans, lisans, yüksek lisans ve doktora programları, potansiyel odak alanları ve benzeri konular hakkında ayrıntılı bilgiler verdi.

Daha önce Mersin Üniversitesinin Tarsus'taki bir kampüsü olarak 1992 yılından beri eğitim-öğretime devam eden ve yeni açılan birimlerle 18 Mayıs 2018 yılında yeni bir üniversite olan Tarsus Üniversitesinin kuruluş sürecinden bugüne Mersin Üniversitesinin önemli katkıları olduğu ifade eden Rektör Aydın, bu katkıların halen devam ettiğini bildirdi.

İki üniversitenin işbirliğinin önemine vurgu yapan Rektör Çamsarı, Mersin Üniversitesinin mevcut durumu ve son dönemde yapılan tematik sağlık yatırımları, araştırma altyapısı ve eğitim ve öğretim faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.  

Bu anlamlı ziyaretten duyduğu onuru ifade eden Rektör Aydın, YÖK Üyeleri Prof. Dr. Zeliha Koçak Tufan ve Prof. Dr. Muammer Yaylalı’ya teşekkür etti.
Etiketler: ,

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1