Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

Uyku Probleminden Bakın Nasıl Kurtuldu

UYKU PROBLEMİNDEN BADEMCİKLERİNİ VE KÜÇÜK DİLİNİ KESTİRİP, YUMUŞAK DAMAĞINDAKİ SARKMALARI ALDIRARAK KURTULDU
Tarih: 12 Şubat 2016 Cuma 09:22
Güncelleme: 25 Mart 2019 Pazartesi 14:48
Uyku Probleminden Bakın Nasıl Kurtuldu
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
UYKU PROBLEMİNDEN BADEMCİKLERİNİ VE KÜÇÜK DİLİNİ KESTİRİP, YUMUŞAK DAMAĞINDAKİ SARKMALARI ALDIRARAK KURTULDU
YAŞADIĞI uyku problemi nedeniyle hayatı olumsuz etkilenen hasta, bu probleminden kurtuldu.
Antalya’da aşçılık yapan, aslen Mersinli olan 34 yaşındaki Mehmet Emin Demirkıran, bugüne kadar hangi doktora gittiyse, yaşadığı uyku probleminin genzinde bulunan etten kaynaklandığını, bu nedenle, tansiyon hastası olmasından dolayı ameliyatın risk taşıyabileceğinin kendisine söylendiğini vurguladı.
Arkadaşlarının tavsiyesi üzerine Tarsus’ta Özel Ortadoğu Hastanesi’nde görev yapan Kulak-Burun-Boğaz Hastalıkları Uzmanı Operatör Doktor Mehmet Can Özkardeşler’e gelerek muayene olan Demirkıran’ın genzinde et olmadığı, yaşadığı uyku problemlerinin büyüyen bademcik ve küçük dilden kaynaklandığı tespit edildi.
Doktor Mehmet Can Özkardeşler, “Hastamız, solunum alıp vermekte zorluk çekiyordu. Yemek yerken daha çabuk doyduğunu ve bu nedenle kilo almaya başladığını bizlere söyledi. Yaptığımız tetkiklerde kan oranı da yüksek çıktı. İncelemede bademciklerin boğazı büyük oranda kapadığını ve küçük dilin dahi bir bademcik kadar büyüdüğünü gördük” dedi.
Bu tip hastalarda solunum zorluğu olduğunu vurgulayan Özel Ortadoğu Hastanesi’nde Kulak-Burun-Boğaz Hastalıkları Uzmanı Operatör Doktor Mehmet Can Özkardeşler, “Solunum yeteri kadar alınamadığında vücut oksijensiz kalıyor.
Bu hastalar geceleri rahat uyuyamadıkları için halsizlik ve uykusuzluk günlük yaşamlarını olumsuz etkiler. Bu tip hastalarımızda oksijen açlığı dediğimiz durum olur. Hastamız bize müracaat ettiğinde başka hastanelere gittiğinde kendisine genzinde et olduğunu söylediklerini bizlere iletti. Hastamızın filmini çektirdiğimizde genzinde et olmadığını, sadece bademcik ve küçük dilinde büyüme olduğunu, bunun yanında da yumuşak damağının sarktığını tespit ettik.
Ameliyat olması gerektiğini önerdik ve yaptığımız ameliyat oldukça başarılı geçti. Ameliyatta bademciklerini, küçük dilini ve sarkan yumuşak damağındaki sarkıklıkları aldık. Hastamız yaklaşık 3 hafta sonra tamamen iyileşmiş olacaktır. Uyku apnesi dediğimiz bu sıkıntıdan da kurtulmuş oldu” dedi.
2005 yılından bu yana solunum yollarında sorunlar yaşadığını ve gece rahat uyuyamadığı için eşinin de rahatsız olduğunu kaydeden Mehmet Emin Demirkıran, “Diğer doktorlara gittiğimde yapılan tetkiklerde geniz eti olduğu söylendi.
Geçtiğimiz yıl da burnumdan bir ameliyat geçirdim. Antalya’da aşçılık yapıyorum. Antalya’da birlikte çalıştığım arkadaşlar Mehmet Can hocamızı tavsiye ettiler. Bende geldim ve ameliyat oldum. Şu an kendimi gayet iyi hissediyorum” diye konuştu.

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1