Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

Ücretsiz izne çıkanlara ne kadar maaş verilecek? İşten çıkarma yasak mı?

Corona virüsle mücadele kapsamında alınan yeni önlem işten çıkarılan işçilerle ilgili oldu.
Tarih: 9 Nisan 2020 Perşembe 11:05
Ücretsiz izne çıkanlara ne kadar maaş verilecek? İşten çıkarma yasak mı?
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Corona virüsle mücadele kapsamında alınan yeni önlem işten çıkarılan işçilerle ilgili oldu.

15 Mart'tan sonra işten çıkartılan ve işsizlik maaşı alamayan işçilere ve işten çıkarılan diğer vatandaşlara ödenecek tutar günlük 39 lira olarak belirlendi.

Hazırlanan teklifin kabul edilmesi halinde işten çıkarma 3 ay süreyle yasaklanacak. Ücretsiz izne çıkanlara ne kadar maaş verilecek? Ayrıntılı bilgi haberimizde yer alıyor...

İşten çıkarılma yasak mı? sorusu vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Corona virüsle mücadele kapsamında alınan yeni önlemlerde işten çıkarılan vatandaşlar da düşünüldü.

Buna göre işten çıkarma üç ay süreyle yasaklanıyor. Cumhurbaşkanı isterse bu yasağı altı aya kadar uzatabilecek. Peki, Ücretsiz izne çıkanlara ne kadar maaş verilecek? İşten çıkarılana destek konusuyla ilgili detaylı bilgi haberimizde...

İŞTEN ÇIKARMA YASAK MI?

Tüm dünya ile birlikte Türkiye'yi de etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ekonomiye etkileriyle ilgili olarak yeni bir yasa teklifi hazırlanıyor.

Hazırlanan teklifin kabul edilmesi halinde işten çıkarma 3 ay süreyle yasaklanacak ve Başkan Recep Tayyip Erdoğan, 6 aya kadar uzatılabilecek.

Fesih yasağı olan işveren, işçileri ücretsiz izne çıkarabilecek. Ücretsiz izne çıkarılan işçilere, işsizlik fonundan günlük 39.24 TL ödenecek. Ayrıca 15 Mart'tan sonra işten çıkartılan ve işsizlik maaşı alamayan işçilere de aynı miktar ödenecek.

Bu düzenlemeleri içeren yasa teklifi taslağı, görüşlerini almak üzere iş dünyası örgütlerine sunuldu.

Teklifte yer alan diğer maddeler ise şu şekilde:

-Salgın hastalık, deprem, doğal afet gibi olağanüstü hallerde gelir kriterine bakılmaksızın ihtiyacı olan yaşlılara bakım hizmeti verilecek ve bakım ücreti ödemesi yapılacak.

-Aynı hak engelliler, çocuklar ve kadınlara da sağlanacak.

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1