Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

Tonlarca meyve ve sebze satılmıyor

Narenciye, patates, domates ile soğanda bolluk yaşanmasından ve satışların düşmesinden dolayı tonlarca ürün kabzımalların elinde kaldı.
Tarih: 20 Kasım 2019 Çarşamba 16:29
Tonlarca meyve ve sebze satılmıyor
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Tarsus'ta narenciye, patates, domates ile soğanda bolluk yaşanmasından ve satışların düşmesinden dolayı tonlarca ürün kabzımalların elinde kaldı.

Tarsus'ta  havaların iyi gitmesi ve ürün bolluğu sebebiyle halde fiyatlar normalin altına düştü. Limon, portakal ve mandalinada fiyatlar 1 liranın altında seyrederken patates 80 kuruş, soğan 50 kuruş, domates ise 1 ila 3 lira arasında satılıyor.

Ancak vatandaşların bu ürünlere talebinin azalması ise satışları etkiledi ve tonlarca ürün kabzımalların elinde kaldı. Tarsus Yeni Hal'de ise soğanların çürüyüp filizlendiği, kedilerin soğanlar üzerinde oyun oynadıkları ve satışın olmadığı görüldü.

"FİYATLAR NORMALİN ALTINDA"

Komisyoncular, geçen sene kış mevsiminde bu ürünlerin 6 ila 8 liraya satıldığı zaman hiçbir suçları olmadığı halde kabzımalların günah keçisi ilan edildiğini belirterek, "Alım satım bugünlerde çok zayıf.

Soğan ve patates bol. Şuanda soğan 50 ile 70 kuruş arasında. Patates 80 kuruş ile 1 lira arası. Mandalina 50 kuruş ile 70 kuruş arası.

Domates ise 1 lira ile 3 lira arası. Fiyatlar çok normal. Hatta normalinde altında. Bereketli bir sene" diye konuştular.
Etiketler:

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1