Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

T.O.K. Otobüs Seferlerinde Sınırlama, Mersin-Tarsus-Yenice Arası Çalışacak

Mersin – Tarsus – Adana güzergahında yolcu taşımacılığı yapan, Tarsus Otobüsçüler Kooperatifi dolmuşları, alınan “Seyahat Sınırlamaları Kararları” ile 30 Mart itibari ile artık Mersin - Tarsus - Yenice güzergahında yolcu taşıyacak.
Tarih: 29 Mart 2020 Pazar 23:35
T.O.K. Otobüs Seferlerinde Sınırlama, Mersin-Tarsus-Yenice Arası Çalışacak
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Adana – Mersin arasında yolcu taşımacılığı yapan ve 20 Mart 2020 Pazar günü sabah saatlerinde, Koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında seferlerinin durdurulduğu haberi yayınlanan TOK Otobüsleri, alınan yeni karar ile 30/03/2020 tarihi itibari ile artık bir süreliğine Mersin - Tarsus - Yenice arasında yolcu taşımacılığı yapacak.

41 yıl önce kurulan ve 112 üyesi ile Mersin – Tarsus – Adana güzergahında yolcu taşımacılığı yapan kısa adı TOK olan Tarsus Otobüsçüler Kooperatifi’nin çalışma saatlerine ilişkin bir değişiklik olup olmadığı ise henüz paylaşılmadı.

Öte yandan, birçok vatandaşın gerek Tren Yolu ile gerek ise karayolu ile AdanaMersin arasında günlük gidiş geliş yapıyordu.

Son olarak ise, 30 Büyükşehir'de alınacak yeni tedbir kararları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın duyurduğu maddeler arasında bulunan "Tüm illerimizde valilerin başkanlığında Pandemi kurulu oluşturularak gerektiğinde ilave tedbirler kararlaştırılacaktır." maddesi ile oluşturulan kurul tarafından alınıyor.

Ancak asıl merak edilen Adana'da yaşayıp Tarsus'ta çalışan, yada Tarsus'ta yaşayıp Adana'da çalışanlar işlerine nasıl gidecekler?

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1