Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

Tarsus'ta Veliler, Yakılan Okulun Öğrencilerini İstemedi

Tarsus'ta 75. Yıl Kocatepe Orta Okulunun önünde toplanan öğrenci velileri Fahrettinpaşa mahallesinde gelen öğrencilerini istemedi.
Tarih: 26 Aralık 2015 Cumartesi 14:22
Güncelleme: 2 Ocak 2016 Cumartesi 20:42
Tarsus'ta Veliler, Yakılan Okulun Öğrencilerini İstemedi
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Tarsus'ta  75. Yıl Kocatepe Orta Okulunun önünde toplanan öğrenci velileri Fahrettinpaşa mahallesinde gelen öğrencilerini istemedi.
 
Tarsus’ta  PKK yandaşları tarafından yakılan Fahrettinpaşa ilkokul ve orta okulunun öğrencileri başka bir okula sevk edildi.
 
75. Yıl Kocatepe Orta Okulunun önünde toplanan öğrenci velileri Fahrettinpaşa mahallesinde gelen öğrencilerini istemeyerek, burada eğitim görmesinin  vazgeçilmesini talep etti.
 
Okul önünde toplanan yaklaşık 200 kişilik öğrenci velisi yürüyerek aynı binada hizmet veren Kaymakam Bekir Atmaca ve Milli Eğitim Müdürü Ahmet Sefa Demir ile görüşüp durumu  kabul etmeyeceklerini bildirmek istediler.
 
İlçe Emniyet Müdürü Salim Çakan, velileri dönmeleri konusunda ikna etmeye çalıştı. Müdür Çakan, Kaymakam Bekir Atmaca’nın okula gelerek veliler ile birlikte karar vererek olayı ortak şekilde çözüme kavuşturmak istediğini dile getirdi.
 
Emniyet Müdürü velilere herhangi bir endişe duymamaları gerektiğini okulun giriş çıkış saatlerinde gerekli güvenlik tedbirlerini alacaklarını ifade etti.
 
Okula İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Sefa Demir ile birlikte gelen Kaymakam Bekir Atmaca velilere bu uygulamayı geçici olarak hayata geçirmek zorunda olduklarını anlatarak velileri ikna etmeye çalıştı.
 
Veliler ile görüştükten sonra konuyla ilgili açıklama yapan Kaymakam Bekir Atmaca, “Bildiğiniz gibi geçen hafta Fahrettinpaşa Mahallesinde meydana gelen olaylarda okulumuz maalesef yakıldı. Şu an eğitim ve öğretim görülecek durumda değil.
 
Ama biz Devlet olarak bir an önce okulumuzla ilgili ne yapılması gerekiyorsa, gerekli tadilatı yapıp bir an önce eğitim ve öğretime hazırlamak istiyoruz. Amacımız okulu ikinci döneme yetiştirmektir.
 
Bununla beraber bu okulumuzda 1200 civarında öğrencimiz var. İlkokul ve ortaokul olmak üzere İlçe Milli Eğitim Müdürümüzle yaptığımız toplantıda, bu çocuklarımızı yönlendirebileceğimiz alternatif üzerinde çalıştık." dedi.
 
En uygun okulu bulmak için çalışma yaptıklarını belirten Kaymakam Atmaca, "Bu alternatifler üzerinde özellikle yakın olmalarından dolayı uygun okullarımızla ilgili çalışma yaptık. İlk okulda öğrenim gören öğrencilerimizi Kavaklı Mahallemizdeki Yunus Emre İlköğretim okuluna, ortaokul kısmını da 75.Yıl Kocatepe Ortaokuluna yönlendirme şeklinde karar aldık.
 
Ancak bu okulumuzun öğrenci velileri bu kararımıza çeşitli endişeler taşıyarak Kaymakamlığımıza müracaatta bulundular. Biz bu gün öğrenci velilerimizler bir toplantı yaptık. Bunun geçici bir durum olduğunu, olağan üstü bir durum olduğu için yapmamız gerektiğini anlattık.
 
Okulu yakanların öğrenci olmadığını kendilerine anlattık. Meydana gelen olaylar nedeniyle sanki bütün öğrenciler suçluymuş gibi bir intiba oluşmuştu, bununla ilgili olarak biz her türlü tedbiri alacağımızı ve endişelerinin yersiz olduğunu ifade ederek, o okulu en kısa sürede bitirip eski düzene devam edileceğini kendilerine anlattık” ifadelerini kullandı. 

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1