Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

Tarsus'ta Siyasi Partilerde Son Durum

1 Kasım seçimlerine kısa bir süre kala Tarsus’ta siyasi partilerin seçim karneleri de yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı.
Tarih: 26 Ekim 2015 Pazartesi 12:15
Tarsus'ta Siyasi Partilerde Son Durum
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
1 Kasım seçimlerine kısa bir süre kala Tarsus’ta siyasi partilerin seçim karneleri de yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı.
 
Ak Parti de Bakan Lütfi Elvan sayesinde hafif de olsa bir kıpırdanma yaşandı Tarsus’ta.
 
Tarsuslu olan aday Ali Cumhur Taşkın ismi çok fazla ön plana çıkmasa da Ak Parti İlçe teşkilatı elinden gelen çabayı sergiliyor.
 
Ak Parti’nin diğer adaylarının Tarsus’ta fazla bir mesaisi olmadığı için isimleri de Tarsus’ta dolaşmamakta.
 
CHP’de de aslında çok fazla bir kıpırdanma yok. Parti Genel Merkezinin söylemleri sayesinde ayakta durma mücadelesi vermekteler.
 
Partinin buradaki adaylarından Fikri Sağlar ve Aytuğ Atıcı ipi göğüslese de diğer adayları Tarsus halkı çok fazla tanımamakta.
 
MHP Tarsus’ta Baki Şimşek rüzgarı durmadan esmeye devam ediyor. Seçilecek bir sırada olmasına rağmen tüm gücüyle çalışan Baki Şimşek’in bu temposunu vatandaş takdir ediyor.
 
Ancak Baki Şimşek’in altında bulunan özellikle bu seçimde 4. sıraya getirilen genç işadamı Ali Yücelen ismi Tarsus’ta çok fazla konuşulmuyor.
 
Gençliğini iyi kullanamadığı belirtilen Ali Yücelen’in merhum babası Rüştü Kazım Yücelen’in siyasetteki aktifliğini almadığı gözükmekte.
 
Öte yandan Milletvekili olan 3. sıra adayı Ali Öz’ün de çok fazla ismi konuşulmadığı gözlerden kaçmazken. Milletvekiliği yapmanın rahatlığı içerisinde olduğu gözlenmekte.
 
MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin 1. sıra Milletvekili Adayı Oktay Öztürk ve Baki Şimşek’in tempolu çalışmaları MHP’yi bu bölgede ayakta tutmakta.
 
Kısaca Tarsus’ta siyasi partilerin her birinin 11 adayı olsa da ortada dolaşan 3-4 isim.
 
Bunların dışındakiler 220 bin seçmeni olan Tarsus’ta pek fazla tanınmamakta.
 
1 Kasım günü yapılacak seçimlerde de vatandaşlar Tarsus’ta bu değerlendirmeler ışığında oyunu kullanacaktır diye düşünmekteyiz.

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1