Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

Tarsus'ta Seyahat İzin Belgesi Otogardaki Kuruldan Alınabilecek

Tarsus Kaymakamlığı İl Hıfzısıhha Kurulunun aldığı kararları açıkladı.
Tarih: 29 Mart 2020 Pazar 01:37
Tarsus'ta Seyahat İzin Belgesi Otogardaki Kuruldan Alınabilecek
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Şehirlerarası seyahat edebilmek için Tarsus Otogarında Seyahat İzin Kuruluna başvurulabilecek.

Tarsus Kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamaya göre;

(ŞEHİRLERARASI OTOBÜS SEFERLERİNİN VALİLİK İZNİ İLE YAPILABİLMESİ VE SEYAHAT İZNİ KURULUNA YAPILACAK MÜRACAATLAR İLE İLGİLİ)

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de vaka sayısında artışlar yaşanan Koronavirüs (Covid-19) virüsünün en temel özelliği, fiziksel temas, hava yolu vb. yollarla çok hızlı bulaşması ve enfekte insan sayısının çok hızlı artmasıdır.

Bu salgının yayılmasının engellenmesinin en etkili yolu ise sosyal hareketliliği ve insanlar arası teması azaltarak sosyal izolasyonu sağlamaktır. Aksi hallerde virüsün yayılımı hızlanarak vaka sayısı ve tedavi gereksinimi artmakta; vatandaşlarımız hayatlarını kaybetme riski ile toplum sağlığı ve kamu düzeninin ciddi şekilde bozulmasına sebep olunmaktadır.

Bu kapsamda; Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun tavsiyeleri doğrultusunda alınan kararların etkinliğinin arttırılarak virüsün yayılmasını engellemek, toplum sağlığı ve kamu düzeni korumak için şehirlerarası yolcu taşımacılığı iller arası otobüs seferleri 28.03.2020 tarihi 17:00'den itibaren ancak Valilik izni ile yapılabilecektir.

Tüm vatandaşlarımızın bulundukları şehirde kalmaları esastır. Ancak tedavi ihtiyaçları nedeniyle doktor kararıyla sevk edilen, birinci derece yakınları vefat eden veya ağır hastalığı olanlar ile özellikle son on beş gün içerisinde gelmiş olduğu yerde kalacak yeri bulunmayan vatandaşların şehirlerarası yolculuk yapması Valilik izni ile gerçekleştirilebilecektir.

İller arasında seyahat etmesi zorunlu olan vatandaşlar, Kaymakamlığımız bünyesinde oluşturulan Seyahat İzin Kuruluna (Kurul Tarsus Otogarı içinde faaliyet göstermektedir.) başvurarak seyahat belgesi düzenlenmesi talebinde bulunacaklardır.

Talebi uygun görülenlere kurul tarafından seyahat güzergâhı ve süresini de içerecek şekilde "şehirlerarası otobüs seyahat izin belgesi" belgesi düzenlenecektir.

Seyahat İzin Kuruluna başvurular mesai saatleri içerisinde doğrudan ve/veya mesai saatleri dışında Kaymakamlık Vefa İletişim Merkezi (112-155 ve 156 nolu hatları aranarak) üzerinden yapılacaktır.

Seyahat İzin Kurulunca, şehirlerarası otobüs seyahat izin belgesi verilenler tarafından yapılan başvurular dikkate alınarak otobüs seferi planlaması yapılacak ve ilgililere bilgi verilecektir.
Etiketler:

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1