Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

Tarsus'ta sahipsiz hamile ve gözleri görmeyen eşşeğe mahalle halkı sahip çıktı

Tarih: 18 Mayıs 2019 Cumartesi 10:33
Tarsus'ta sahipsiz hamile ve gözleri görmeyen eşşeğe mahalle halkı sahip çıktı
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Tarsus'ta sahibi tarafından terk edilen hamile ve gözleri görmeyen eşeğe mahalle halkı sahip çıktı. Vatandaşlar, bakımsız olan sevimli eşeğin yetkililer tarafından alınarak bakımının ve daha uygun şartlara sahip barınağa alınmasını istedi.

Eskiömerli Mahallesi'nde sahipsiz olarak bulunan eşeği alarak evine getiren mahalleliler, hamile ve gözleri görmeyen eşeğe su ve ot vererek hayatta kalmasını sağlamaya çalışıyor. Vatandaşlar, bir evin pencere demirlerine bağladıkları eşeği korumaya çalışıyor.

40 derece sıcak altında oldukça zor şartlarda üç gündür mahalle sakinleri tarafından bakımı yapılmaya çalışılan hamile ve gözleri görmeyen eşeğin ayaklarında da zedelenme olduğu görüldü.

Vatandaşlar, durumu kötü olan eşeğin yetkililer tarafından alınarak bakımının ve daha uygun şartlara sahip barınaklara alınmasını istedi. Hayvanın aç ve susuz kalmasına oldukça tepki gösteren vatandaşlar, Eşeği adeta ölüme terk etmişler.

Yaklaşık 3 gündür sokakta olan eşeğin aynı zamanda gözü de görmüyor. Duyarlı biri eşeği buraya bağlamış. Biz de belediye ekiplerine haber verdik.

Şu anda Tarsus 40 derece sıcak. 40 derece sıcakta bu hayvanı aç ve susuz bırakmışlar. Belediye gelip teslim alacak, tedavisini yaptıktan sonra hayvanat bahçesine teslim edecek dedi.
Etiketler:

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1