Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

Tarsus’ta Sağlık İstasyonları İçin Çalışmalar Hızlandırıldı

Tarih: 17 Haziran 2019 Pazartesi 10:24
Tarsus’ta Sağlık İstasyonları İçin Çalışmalar Hızlandırıldı
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt

Kentimizde köylülerin yararlanabileceği 35 adet sağlık ocağı kurulması için çalışmalar hızlandırıldı

Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan’ın talimatı ile başlayan Sağlık Konteyneri çalışmasın da ilk etap çalışmalarında sonuna gelindi.

Göreve geldiği ilk günden itibaren ”Sağlıklı Tarsus” için çalışmalar başlatan Tarsus Belediye Başkanı Dr.Haluk Bozdoğan, belediye tesisi içerisinde bulunan polikliniği de daha kullanır hale getirmiş ve orada vatandaşların sağlık sorunları üzerine çalışma yapılması talimatı vermişti.

Yine benzer çalışmalar için yardımcıları ile bir araya gelen Bozdoğan 129 mahalleye 35 sağlık kabini kurulması için çalışma başlattı.

İlk etapta 3 köyden acil talep geldiği kaydedilirken, Başkanın Damlama, Boztepe, Boğazpınarında istasyon kurulması ile ilgili aciliyet kararı verdiği kaydedildi.

Sağlık Bakanlığı bilgisinde, Tarsus Belediyesi tarafından hayata geçirilecek olan projede, mahalle sakinlerine ilk yardım konusunda da ücretsiz eğitimler verilecek.

Halk sağlığına büyük katkı sağlayacak olan sağlık istasyonları Sağlık ocağı normlarında ve tam donanımla hizmet sunacak, içinde muayenehane, doktor odası ve bekleme odası olacak tesislerde, bakanlığa bağlı hemşirelerinde görevlendirilmesi sağlanarak vatandaşlara kesintisiz sağlık hizmeti sunulacak.


Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1