Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

Tarsus'ta Organik Dikenli İncir Dikimi Yapıldı

Tarsus’ta  Dikenli İncir (Lapincir, Hint inciri) dikimi yapıldı.
Tarih: 25 Mart 2020 Çarşamba 11:11
Tarsus'ta Organik Dikenli İncir Dikimi Yapıldı
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt

Tarsus’ta  Dikenli İncir (Lapincir, Hint inciri) dikimi yapıldı.

Tarsus Tarım ve Orma İlçe Müdürlüğü'nden edinilen bilgiye göre, Tarsus’ta  Dikenli incir ilk olarak ticari ve kapama meyve bahçesi dikimi (6x3 m sıra arası ve üzeri mesafede) gerçekleştirildi.

Yetkililer, dikenli incir yetiştiriciliğinin organik olduğunu ve herhangi bir kimyasal ilaç ve gübre kullanılmadığını kaydettiler.

DİKENLİ İNCİR'İN FAYDALARI

Hint inciri, frenk inciri, mısır inciri, babutsa, kilis inciri, pabuç inciri, kaynanadili, kürek yemişi gibi yöresel isimlerle anılan dikenli incir tam bir şifa kaynağıdır.

Özellikle yaz aylarında yaşanılan yorgunluk, bitkinlik ve sıcaklardan bunalma gibi şikayetilerinin oranını azaltır. Kişilerin daha zinde olmasını sağlar.

İçerisindeki şeker oranı kandaki insülin değerlerini etkilemediğinden şeker hastalarınında rahatlıkla tüketebileceği bir meyvedir.

Dikenli incir kolestrolü de düşürmeye yardımcı olur.

Vitamin ve minarel bakımından zengin olan bu meyve ciltteki genç hücrelerin sayısını artırarak yaşlanmayı geciktirir. Aynı zamanda birçok cilt ilacının da ham maddesidir.

Dış faktörlerin etkileri ile güçsüzleşmiş saç hücrelerini yenileyerek, saç hacmini ve parlaklığıı artırır. 

İçerdiği yüksek lif  sayesinde uzun süre tokluk hissi verdiğinden zayıflamak isteyen kişilerin diyet listelerindeki meyveler arasında yerini alır.

Düzenli olarak her gün üç tane dikenli incir yerseniz mide ve bağırsak hastalıklarına bağlı gelişen; kabızlık, ishal ve şişkinlik gibi rahatsızlıklara yakalanma riskini azaltabilirsiniz. 

Etiketler:

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1