Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

Tarsus'ta Öldürülen Öğretmenlerin Katili Hizbullahçı çıktı

Tarsus'ta, geçen yıl ekim ayında bir gün arayla öldürülen 2 öğretmenden Oktay Bulun'un katili Hizbullah örgütü üyesi çıktı.
Tarih: 17 Şubat 1998 Salı 11:05
Güncelleme: 11 Temmuz 2019 Perşembe 16:20
Tarsus'ta Öldürülen Öğretmenlerin Katili Hizbullahçı çıktı
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Tarsus'ta, geçen yıl ekim ayında bir gün arayla öldürülen 2 öğretmenden Oktay Bulun'un katili Hizbullah örgütü üyesi çıktı.
Öğretmen Mustafa Özkan'ın da bu örgüt tarafından öldürüldüğü sanılıyor. Tarsus'ta 10 Ekim'de öldürülen Turgut İçgören İlköğretim Okulu Türkçe Öğretmeni, 2 çocuk babası 45 yaşındaki Oktay Bulun'un katili, yasadışı köktendinci Hizbullah örgütü üyesi ‘Yakup' kod adlı 23 yaşındaki M.E. yakalandı.
M:E ile birlikte ayrıca, örgüte işyerlerinden para toplayan 30 yaşındaki A.K, 28 yaşındaki E.K ve 29 yaşındaki M.Ş de yiyecek, giyecek ve çok sayıda örgütsel dokümanla birlikte yakalanarak gözaltına alındı.
Polis, Hizbullah'ın Bölge Sorumlusu M.G, örgüt üyesi H.T ile açık kimlikleri henüz belirlenemeyen 5 kişiyi daha arıyor. Sanıklardan M.E, sorgusunda öğretmen Oktay Bulun'u halen firarda olan örgüt üyesi arkadaşı H.T ile birlikte kendisinin öldürdüğünü itiraf etti.
M.E'nin ayrıca, Mersin'de Abdülhaluk Önen adlı kişinin öldürülmesi sırasında istihbarat çalışması yaptığı, işyerlerinden ‘zekat' adı altında örgüte gelir için para topladığı belirlendi.
11 Ekim 1997 tarihli TarsusHaber.Com'da olay ‘Tehlikeli Kıvılcım' diye yansıtılmış, her 2 öğretmenin öldürülmesinde Hizbullah örgütü şüphesinin ağır bastığı vurgulanmıştı.
M.E, öğretmen Bulun'u nasıl öldürdüğünü tatbikatta anlattı. Çok tedirgin olduğu gözlenen Siverek doğumlu M.E, ‘‘Oktay öğretmeni günlerce takip ettik, uygun zamanda da öldürdük'' dedi.
MAHKEMEYE ÇIKMADILAR
Polis, geçen yıl kasım ayında öğretmen Mustafa Özkan'ı öldürdükleri iddiasıyla A.F, amcasının oğlu A.H.F ve Z.V'yi yakalamıştı.
Tarsus'ta tutuklu bulunan cinayet sanığı 3 kişi o tarihten bu yana mahkemeye çıkarılmadı.
Etiketler: , ,

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1