Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

Tarsus'ta Öğrencilere, ‘Diyabet’ Anlatıldı

Tarsus Devlet Hastanesi Diyabet Ekibi, öğrencilere diyabet hakkında eğitimler vermeye devam ediyor.
Tarih: 3 Ocak 2020 Cuma 17:04
Tarsus'ta Öğrencilere, ‘Diyabet’ Anlatıldı
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Tarsus Devlet Hastanesi Diyabet Ekibi, öğrencilere diyabet hakkında eğitimler vermeye devam ediyor.

Pakize Bayraktar İlkokulu ve Ortaokulu toplantı salonunda gerçekleşen bilgilendirme toplantılarında ‘Diyatbet Her Aileyi İlgilendirir’ konu başlığı ile öğrencilere sağlıklı beslenme üzerine bilgiler verildi.

Tarsus Devlet Hastanesi Diyabet Ekibi 2020 Ocak Ayı Diyabet etkinlikleri kapsamında öğrencilere şu bilgileri verdiler:“İnsanların çoğu; düzenli fiziksel aktivite, sağlıklı ve dengeli beslenme ve sağlıklı yaşam ortamlarının teşvik edilmesi yoluyla hastalığa yakalanma riskinin büyük oranda önlenebilir olduğu Tip 2 diyabetli bireylerdir. Hala diyabetle yaşayan 2 kişiden 1’i tanı almamıştır ve bu bireylerin çoğu Tip 2 diyabetlidir.

Diyabetin komplikasyonlarını önlemek ve sağlıklı sonuçlara ulaşmak için erken tanı ve tedavi önemlidir. Tüm aileler diyabet hastalığından potansiyel olarak etkilenmektedir ve bu nedenle her tür diyabet için belirti, semptom ve risk faktörleri hakkında farkındalık erken teşhis etmede hayati öneme sahiptir.

Her 4 aile üyesinden 1'inden azı diyabet eğitim programlarına erişebilmektedir. Diyabet bakımında aile desteğinin, diyabetli insanlar için sağlık sonuçlarının iyileştirilmesinde önemli bir etkiye sahip olduğu kanıtlanmıştır.

Bu nedenle diyabetli bireyler ve aileleri için yaşam kalitesini olumsuz yönde etkileyebilecek bu hastalığın duygusal yöndeki olumsuz etkisini azaltmak amacıyla sürekli diyabet tedavisi ve desteğinin erişilebilir olması önemlidir.

Hareketli yaşam tarzı, sağlıklı beslenme, alkol, tütün gibi madde bağımlılığının önlenmesi konularına önem vermek, temel sağlıklı yaşam stratejimiz olmakla birlikte, diyabetli hastaların komplikasyonlardan korunması ve tedavinin etkinliği açısından temel prensip olmalıdır.

Diyabet ve komplikasyonları ülkeler açısından temel halk sağlığı sorunlarının önceliklileri arasındadır.”
Etiketler:

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1