Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

Tarsus’ta Obeziteyle Mücadelede 216 öğrenciye bisiklet dağıtıldı

SAĞLIK Bakanlığı ile Milli eğitim Bakanlığı arasında protokol kapsamında Tarsus’ta 216 öğrenciye bisiklet dağıtıldı.
Tarih: 18 Mayıs 2016 Çarşamba 21:41
Tarsus’ta Obeziteyle Mücadelede 216 öğrenciye bisiklet dağıtıldı
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
SAĞLIK Bakanlığı ile Milli eğitim Bakanlığı arasında protokol kapsamında Tarsus’ta 216 öğrenciye bisiklet dağıtıldı.
 
Tarsus Kaymakamı Bekir Atmaca, Tarsus Spor Salonu önünde bisikletlerin öğrencilere teslimi sırasında yaptığı konuşmada, obeziteyle mücadelede sağlıklı beslenme ve hareket et projesi kapsamında, Sağlık Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan "Okullarda Fiziksel Aktivitenin Arttırılması" protokolü kapsamında öğrencilerin sağlıklı bir şekilde yaşam sürdürmeleri için spor yapmalarının şart olduğunu ve bu kapsamda 216 öğrenciye bisiklet dağıttıklarını belirtti.
 
Tarsus ilçe sağlık Müdürü Füsun Kaleli, Halk Sağlığı kapsamında hayata geçirilen bu proje kapsamında öğrencilere bisiklet dağıtılarak, sağlıklı bir yaşam konusunda bilinçlenmelerine katkı sağlayacağını söyledi.
 
Konuşmaların ardından Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen okullardaki 216 öğrenciye isimleri okunarak bisikletleri teslim edildi.
 
Dağıtım esnasında öğrenciler bisiklet sürme konusunda bilgilendirilirken, Kaymakam Bekir Atmaca, Milli Eğitim Müdürü Ahmet Sefa Demir ve Sağlık Müdürü Füsun kaleli, bisiklete binerek tur attılar.
 
Bisiklet verilen öğrenciler ise yetkililere teşekkür ettiler.
Bisiklet dağıtım törenine Kaymakam Bekir Atmaca, Garnizon komutanı Binbaşı Vedat Topak, Jandarma Komutanı Binbaşı Yavuz Bulut, Milli Eğitim Müdürü Ahmet Sefa Demir, Sağlık Müdürü Füsun kaleli, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.
Etiketler: ,

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1