Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

Tarsus'ta Maske Takmak Zorunlu mu?

Tarsus'ta maske takma zorunlu mu?
Tarih: 19 Haziran 2020 Cuma 18:06
Tarsus'ta Maske Takmak Zorunlu mu?
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Tarsus'ta maske takmak zorunlu mu değil mi?

Son günlerde çeşitli sosyal medya hesaplarında, bazı muhtarların paylaşımlarında sıkça gündeme gelen Tarsus'ta maske takma zorunluluğu ile ilgili Mersin il Hıfzısıhha Kurulu'nun kararlarına dikkat etmek gerekiyor.

Vatandaşlar da Tarsus'ta maske takmak zorunlu mu? değil mi? sorusuna cevap alabilmek için haber sitelerinin sosyal medya hesaplarını mesaj yağmuruna tutuyor.

Hatta bazı muhtarlar tarafından 22 Haziran'dan sonra maske takmanın zorunlu hale geleceğini belirten içerikler paylaşılıyor.

MERSİN GENELİ'NDE MASKE TAKMAK ZORUNLU DEĞİL

Türkiye genelinde şu ana kadar Hıfzısıhha Kurulları tarafından, 10'u büyükşehir olmak üzere 25 kentin her yerinde, İzmir'in de aralarında bulunduğu 13 şehirde ise bazı noktalarda maskesiz dolaşmak yasaklandı.

Büyükşehirler Bursa, Aydın, Balıkesir, Denizli, Eskişehir, Kahramanmaraş, Kocaeli, Konya, Muğla, Sakarya ve Şanlıurfa'nın yanı sıra Adıyaman, Afyonkarahisar, Amasya, Bolu, Bartın, Burdur, Düzce, Isparta, Gümüşhane, Karabük, Kastamonu, Kırklareli, Rize, Siirt ve Uşak'ta sokağa çıkanlar maske takmak zorunda.

Maskesiz sokağa çıkmanın yasaklandığı 25 ilin yanı sıra İzmir, Gaziantep, Giresun, Karaman, Kayseri, Ordu, Trabzon, Tunceli, Van, Kırıkkale ve Manisa'nın merkez ve bazı ilçelerindeki bir kısım cadde ve sokaklarda, ayrıca Bitlis'in Tatvan ilçesi ile Çanakkale'nin Bozcaada ve Gökçeada ilçelerinde maske kullanımı zorunlu hale getirildi. Denetimlerin arttırıldığı maske kullanımı konusunda uyarıları dikkate almayanlara para cezası kesiliyor.

Mersin İl genelinde maska takmak zorunlu değil ama kapalı alanlarda AVM'lerde, marketlerde ve toplu ulaşım araçlarında maske takmak zorunlu. 

SAĞLIĞINIZ İÇİN MASKE TAKIN, SOSYAL MESAFEYE UYUN VE HİJYENE DİKKAT EDİN!
Etiketler: , ,

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1