Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

Tarsus’ta Marketi Kundaklayan Genç Kız, Serbest Kaldıktan Sonra Açıklama Yaptı

Tarsus'ta 20 Mart 2020 tarihinde Yeşilyurt mahallesi Yavuz Donat Bulvarı üzerinde bulunan bir marketi kundaklayan A.Y.T. (24) adlı genç kız adli işlemlerin ardından serbest kaldı.
Tarih: 30 Mart 2020 Pazartesi 12:29
Tarsus’ta Marketi Kundaklayan Genç Kız, Serbest Kaldıktan Sonra Açıklama Yaptı
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Tarsus'ta 20 Mart 2020 tarihinde Yeşilyurt mahallesi Yavuz Donat Bulvarı üzerinde bulunan bir marketi kundaklayan A.Y.T. (24) adlı genç kız adli işlemlerin ardından serbest kaldı.

Cevap hakkını kullanmak istediğini belirten A.Y.T. yaşadıklarıyla ilgili bir açıklama yaptı.

İşte Genç Kızın İddiaları

Hakkımda çıkan haberlere açıklık getirmek istiyorum. Terk edilen kız veya aşk intikamı için marketi yakan kız değilim. Evlilik tekliflerini red ettiğim kişi tarafından yaklaşık 2 yıldır  tehdit ve psikolojik baskı altında maddi manevi her türlü zarar gören kızım. 

Bu kişiyi hayatımda istemeyip sürekli red ettiğim için tehdit altında kaldım, bana “seni rezil edeceğim, seni öyle zan altında bırakacağım ki etrafında kimse kalmayacak diyerek aileme ve bana psikolojik baskı kurup zan altında bırakmaya çalıştı. Tehditleri ile taciz etmeye  başladı. 

Uzun zamandır aile, eğitim ve sosyal hayatım sarsılmış durumda. Arkadaşı ile birlikte benden bir miktar borç para alıp,  bu parayı onunla evlenirsem geri vereceklerini söyleyerek beni kandırdılar.

Bunu da göz ardı edince adıma 50 den fazla sahte sosyal medya hesabı açarak toplumda rencide edecek paylaşımlarla, iftira ve zan altında bırakmaya yönelik şantaj girişimlerinde bulunup,  aileme ve yakın çevreme rahatsızlık vermeye başladı. 

Ailemi de tehdit  altına alarak her gün arama ve mesajlarıyla rahatsız etmeye başladığı süreçte, kendisinden şikayetçi olmak için adliye de bulunduğum esnada şikayet etmemem için bana engel olmaya çalışıp, darp ettiler. Bununla birlikte koruma kararı aldim.  

16 Ocak 2020 tarihinde şahsa yönelik oturduğum eve ve iş yerimize 6 ay süreyle yaklaşamayacağına dair mahkemeden aldığım koruma kararını uzatarak, çağrı üzerine koruma ve tedbir kararı da aldim. 

Tüm koruma ve tedbir kararlarımın olmasına rağmen  bu  kararları  çok kez ihlal edip, canıma kast etme girişimlerinde  bulundu

Benim ve yakınlarımın evine 3 defa silahlı saldırı düzenlendi, arabamız yakıldı,  iş yerimize silahlı saldırı düzenlendi. Bunlara rağmen hiçbir zaman boyun eğmeyip, dimdik durdum ve görmezden geldim.

19 Mart gecesi önce erkek arkadaşımın evinin önünde 5 6 el ateş edilerek ailesine korku verilip, içeride  amcam abim ve kuzenlerim oldugu iş yerimize silahlı saldırı düzenlendi.

Sabah bu haberi almamla birlikte öfkemi kontrol edemedim ve ardı ardına yaşadıklarımdan dolayı böyle bir olay gerçekleştirdim.

Bugüne kadar uğradığımız maddi manevi bunca zararın herkes tarafından bilinmesini,  yaşadığımız tehdit ve psikolojik baskının  sona ermesini, birimizin canı yanmadan gereğinin yapılmasını istiyorum. 

Biz kadınız ve dimdik ayakta durup boyun eğmediğimiz erkeklerin hastalıklı davranışlarının kurbanı olamayız. Kadına şiddet ve tacizlerin hızla artığı bu dönemde bir cahile kurban olmadan, acaba başıma bir şey gelecek mi diye düşünmeden tüm özgürlüğümüzle hareket etmek benim ve diğer tüm kadınların hakkıdır.

Maruz kaldığımız bu davranışların ölümle sonuçlanmaması için, yaptığım bu girişimin asıl sebeplerinin herkesçe bilinmesini, kadına, kadın haklarına ve özgürlüğüne önem ve özen gösterilmesini, gereken incelemelerin yapılarak yaptıgım şikayetlerin, sunduğum  delillerin göz önünde tutulup bana ve diğer kadınlara  verilen bu zararların karşılıksız kalmamasını diliyorum.

Biz güçlü kadınları, kadına şiddetin karşısında, tüm kadın dayanışma birlikleri ve kadın hakları derneklerinin destekleri ile haklarımız ve hayatlarımız için mücadele etmeye, hiçbir suç’un cezasız kalmamasına, hiçbir cezanın indiriminin dahi olmaması adına hep birlikte mücadele etmeye davet ediyorum.
Etiketler: ,

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1