Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

Tarsus'ta Kutlama Etkinlikleri İptal Edildi

Kaymakam Kadir Sertel Otcu, “Halk Sağlığı Çerçevesinde Hijyen Kurallarına Dikkat Edilmelidir”
Tarih: 16 Mart 2020 Pazartesi 14:15
Tarsus'ta Kutlama Etkinlikleri İptal Edildi
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel Otcu, Korona virüsünün ülkemize kadar ulaşmasından sonra alınan korunma tedbirleri kapsamında bu hafta içerisinde yapılacak olan kutlama etkinliklerinin iptal edildiğini açıkladı.

Hastalık sürecinde tüm ülkenin tek yürek olmasının memnuniyet yarattığını ifade eden Kaymakam Kadir Sertel Otcu, insanlarımız bundan böyle başta hijyen kurallarına sonuna kadar uyması gerektiğine vurgu yaptı.

Kucaklaşmayı, tokalaşmayı kesip uzaktan selamlaşmaların başlaması gerektiğine işaret eden Kaymakam Otcu, korona virüsüyle ilgili olarak yapılması gereken kurallar çerçevesinde el hijyeninde en önemli husus, ellerin sık sık yıkanması ve ağza, yüze ve göze götürülmemesidir.

El temizliğinde sıvı ya da katı sabunlarla -süresi 30 saniyenin altında olmamak kaydı ile- ellerin köpürtülerek yıkanması en etkili tedbirdir” dedi.

TARSUS’TA YAPILACAK OLAN ETKİNLİKLER İPTAL EDİLDİ

Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel Otcu, Tarsus’ta yapılması planlanan Atatürk’ün Tarsus’a gelişinin 97. yılı kutlama programı etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen 17 Mart etkinlikleri ile 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitlerini Anma Programı ile Yaşlılar Haftası kutlama etkinliklerinin iptal edildiğini açıkladı.

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1