Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

Tarsus’ta Karayolu Trafik Güvenliği Haftası kutlandı

Tarsus'ta “Karayolu Trafik Güvenliği Haftası” düzenlenen etkinlikle kutlandı.
Tarih: 10 Mayıs 2016 Salı 21:48
Güncelleme: 10 Mayıs 2016 Salı 21:52
Tarsus’ta Karayolu Trafik Güvenliği Haftası kutlandı
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Tarsus'ta “Karayolu Trafik Güvenliği Haftası” düzenlenen etkinlikle kutlandı.
 
Belediye Nikah Salonunda düzenlenen etkinliğe Kaymakam Bekir Atmaca, Belediye Başkanı Şevket Can, Emniyet Müdürü Salim Çakan, Jandarma Komutanı binbaşı Yavuz Bulut, Milli Eğitim Müdürü Ahmet Sefa Demir, Sağlık Müdürü Füsun Kaleli, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Duran Şen ile bazı meslek odası başkanları, Emniyetin çeşitli birim amirleri, öğrenciler ve davetliler katıldı.
 
Kaymakam Bekir Atmaca, etkinlikte yaptığı konuşmada, maddi yada ölümlü trafik kazalarının olmasını hiç istemediklerini, bu nedenle herkesin trafik kurallarına uyması gerektiğini belirterek, trafik terörüne dikkat çekti.
 
Atmaca, “Trafik terörü çok önemli. Çok dikkatli olmalıyız. 7’den 77’ye kadar herkeste trafik bilincinin olması ve kurallara harfiyen uyulması gerekir.
 
Aksi takdirde can ve mal kaybının olduğu kazalara nedene olunur. Trafiğin özü karşınızdaki insana saygıdır ve süreklilik ister.
 
Trafik kurallarına uyalım, uymayanları uyaralım ve emniyet kemerini mutlaka takalım” dedi. 
 
Belediye Başkanı Şevket Can, trafikte yoğun bir araç sirkülasyonunun yaşandığını, dikkatsizlik, tedbirsizlik ve kurallara uyulmaması nedeniyle ne yazık ki can ve mal kaybına yol açan kazalara neden olunduğunu kaydetti.
 
Şevket Can, aşırı hız, dikkatsizlik ve kural ihlali yapılmaması gerektiğini belirterek, “Önce kendimiz kurallara riayet etmeliyiz.
 
 
Yerel yönetim olarak biz üzerimize düşeni layıkıyla yapmaya çalışıyoruz. Herkese kazasız günler diliyorum” diye konuştu.
 
Emniyet Müdürü Salim Çakan ise konuşmasında, trafik eğitimine ilkokul çocuklarından başladıklarını ve yıl boyu okullarda trafik bilinci ve trafik kurallarıyla ilgili eğitim çalışmaları yaptıklarını ifade ederek, “Ülkemizde henüz kaza sayılarını ne yazık ki asgari düzeye indirebilmiş değiliz.
 
 
Bu konuda hepimiz üzerimize düşeni yapmalıyız. Tarsus’a çocuklar için trafik eğitim pisti yapılması konusunda ciddi aşama kaydettik” dedi.
 
 
Etkinlik kapsamında Trafik haftası nedeniyle öğrenciler arasında Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ödüllü resim ve şiir yarışmaları ile Tarsus Şoförler ve Otomobilciler Odası tarafından düzenlenen 'Yılın Örnek Sürücüsü', 'Yılın Trafik Görevlilerine' plaket ve çeşitli armağanlar verildi.


Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1