Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

Tarsus'ta Darbe Girişiminde Şehit Düşenler İçin Gıyabi Cenaze Namazı

Tarsus'ta darbe girişimini önlemeye çalıştıkları sırada şehit olanlar için gıyabi cenaze namazı kılındı.
Tarih: 19 Temmuz 2016 Salı 15:35
Tarsus'ta Darbe Girişiminde Şehit Düşenler İçin Gıyabi Cenaze Namazı
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Tarsus'ta darbe girişimini önlemeye çalıştıkları sırada şehit olanlar için gıyabi cenaze namazı kılındı.
 
İlçe Müftülüğü'nün Ulu Camide düzenlendiği gıyabi cenaze namazına, Kaymakam Bekir Atmaca, Tarsus Emniyet Müdürü Salim Çakan, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı H. Ruhi Koçak, bazı meslek odası başkanları, Dernek Başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
İlçe Müftüsü Hayri Erenay, gıyabi cenaze namazından önce yaptığı konuşmada, darbe girişimi ile Türkiye'de bir iç savaş çıkartılmak istendiğini belirterek, din görevlileri ve Diyanet İşleri Başkanlığı olarak devletin yanında olduklarını söyledi.
 
Erenay, yaşananlar Türkiye'de yaşayanların büyük bir birliktelik gösterdiğini ifade ederek, "Bu meydanlardan Müslümanların dua duruşları eksik olduğu günden beri çakallar kendilerini aslan kabul ettiler. Dindar, Müslüman, milliyetçi muhafazakar kesim devletine bağlı olan tüm kesimler, sol, sağ hiç birisi bizi ilgilendirmiyor.
 
Devlet, din, vatan, bayrak diyen tüm kesimler olarak dua duruşumuzu bozmuyoruz. Şehitlerimize rabbimizden rahmet diliyoruz, bizi yolumuzdan ayırmak isteyenlere fırsat vermesin.
 
Biz Müslüman'ız. Kanımızın son damlasına kadar devletimizin yanındayız. Rabbim, düzenimizi bozdurmasın, birlik ve beraberliğimizi zedelemek isteyenlere fırsat vermesin" dedi.
 
Konuşmanın ardından Müftü Erenay cenaze namazını kıldırırken şehitler için dua edildi.

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1