Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

Tarsus'ta Bombacıyı halk yakalattı

Çevredekilerin fark ettiği siyah poşet içindeki patlayıcı fünye ile imha edildi.
Tarih: 13 Haziran 2006 Salı 15:45
Güncelleme: 23 Nisan 2020 Perşembe 13:14
Tarsus'ta Bombacıyı halk yakalattı
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Tarsus'ta bir kişi, Hükümet Konağı’ndaki x-ray cihazını görünce buraya bırakmak istediği içinde cep telefonuna bağlı el bombası bulunan poşeti kırtasiye dükkkanının önüne bıraktı. Çevredekilerin fark ettiği siyah poşet içindeki patlayıcı fünye ile imha edildi.
 
Kimliği açıklanmayan 30 yaşlarındaki bir kişi saat 12.00 sıralarında Mersin Caddesi’ndeki Hükümet Konağı’na elinde bir siyah poşet olduğu halde geldi. Bu kişi, kapıdaki x-ray cihazını fark edince döndü.
 
Aynı kişi Hükümet Konağı'na 80 metre uzaklıktaki Selçuk Togay’a ait kırtasiye dükkanına giderek poşeti kapının yan tarafına bırakıp hızla uzaklaşmaya başladı.
 
 
Bu sırada gelişmeleri takip eden bir kişinin ihbarı üzerine devriyle görevi yapan polisler, kaçmak isteyen kişiyi yakalayarak gözaltına aldı. Polis, kırtasiye dükkanının çevresinde önlem alarak halkı uzaklaştırdı.
 
Ardından hızla olay yerine gelen bomba uzmanı, siyah poşete fünye bağlayarak imha etti. Tarsus Kaymakamı Abdulhamit Erguvan, poşetteki patlayıcının cep telefonu düzeneği kurulmuş el bombası olduğunu açıkladı.
 
Telefona bağlı bomba düzeneğinin geçen hafta Mersin'de Atatürk Caddesi'nde bir büfenin önüne bırakılarak 12 kişinin yaralanmasına neden olan patlayıcı ile aynı özellikte olduğu belirlendi.
 

 

Etiketler: , ,

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1